OctoPrint + Raspberry PI

Rayu85

Re: OctoPrint + Raspberry PI

Postautor: Rayu85 » 26 cze 2018, 22:40

Witajcie, drukuję już jakiś czas i poczułem potrzebę podłączenia zdalnego drukarki.

Postawiłem na Raspberry PI + Octoprint ale zostałem pokonany:/
Zainstalowałem wszystko i nie było większych problemów. Wersja octoprint 1.3.8 (o ile wiem najnowsza).
Wszystko działa pięknie poza jedną rzeczą. Temperatura głowicy lata jak nie wiem co:/ Stół jest stabilny.
W momencie gdy zadam 245 stopni to to dochodzi do tej temperatury i zamiast ustabilizować się na niej wacha się od 130 - 155 stopni.
Dodam że robi to w sposób bardzo skokowy (pokazuje 145stopni przy następnym sprawdzeniu temp (3 sekundy) już jest 130stopni i po następnym np 150stopni. Szczerze wątpię żeby temperatura była w stanie się tak szybko zmieniać ale nie mogę rozpocząć wydruku bo program czeka na nagrzanie głowicy cały czas:/
Gdy odłączę raspberry i chcę drukować z karty SD temperatura jest ok nie ma problemów. Na chwilę miałem Repetier Server i też nie było problemów.

Żeby było jeszcze śmieszniej w internecie nie znalazłem najmniejszych nawet przesłanek że ktoś miał kiedyś podobny problem.

Czy ktoś może ma pomysł co może być przyczyną takiego zachowania?

Wróć do „RepRap i Linux”