TEVO Tarantula od złożenia nic nie wydrukowała

Jak rozpocząć, problemy, porady
DonZ

TEVO Tarantula od złożenia nic nie wydrukowała

Postautor: DonZ » 08 gru 2017, 9:11

Witam, nie będę zbytnio oryginalny z pisaniem o problemach, gdybym miał więcej czasu to przejrzałbym więcej postów.

Problem dotyczy drukarki TEVO Tarantula. Po wrzuceniu pliku na kartę SD (Cura skonfigurowana pod drukarkę i Marlin) i zagrzaniu stołu oraz głowicy nie nie drukuje, wszystkie silniki chodzą, silnik ekstrudera (Titan Extruder) też chodzi, początkowo odwrotnie, po drobnej modyfikacji w firmware już kręci poprawnie ale filament ani się nie przesuwa ani nic nie wypływa z głowicy.

Na oryginalnym oprogramowaniu, drukarka zaznaczyła jedynie kontur wydruku i tyle, tak jakby trochę filamentu mającego styk z głowicą się stopiło i wypłynęło.

Myślałem nad zmianą extrudera na standardowy ale mam problem bo nie jestem w stanie wyciągnąć filamentu, tak jakby się zaciął.

Dzięki za wskazówki i pomoc.

DonZ

Re: TEVO Tarantula od złożenia nic nie wydrukowała

Postautor: DonZ » 08 gru 2017, 12:59

Problemem była zatkana dysza, zapewne przetestowana przed skompletowaniem drukarki, rozgrzanie dyszy do 210C i wpychanie filamentu na siłę rozwiązało problem.

Wróć do „Drukowanie”