Wyłączanie się grzania w Simplyfy3D

Amadi

Wyłączanie się grzania w Simplyfy3D

Postautor: Amadi » 02 sty 2017, 10:49

Witam.

Korzystam z drukarki Prime3d (najnowsza wersja z elektroniką Duet 0.85v). Jako slicera używam Simplyfy3D. W ustawieniach mam wybrane wartości temperaturowe zarówno dla stołu jak i głowicy. Mam ustawione wartości dla 1 warstwy, czyli także dla wszystkich pozostałych powinny być identyczne. Problemem jest to że podczas druku modelu pociętym w Simplify drukarka nagrzewa się do odpowiednich temperatur, ale od razu po rozpoczęciu ruchu grzanie się wyłącza. Dodam że na tych samych ustawieniach slicera drukarka Prime3D poprzedniej generacji (na Sunbeam) zachowywała się ok i grzanie nie zanikało. Co ciekawe nie ma problemów z modelami generowanymi w Curze, jednak wolę korzystać z Simplyfy. Czy da się gdzieś odkopać generowany gcode dla 1 warstwy i czy może w nim brakować komendy odpowiadającej za podtrzymanie temperatury? Ma ktoś pomysł jak rozwiązać zaistniały problem? Dorzucam zdjęcia gcodów generowanych przed rozpoczęciem druku oraz ustawienia temperatury w Simplyfy (stołu, dla głowicy jest wszystko identycznie z tym że wybrana temperatura ma odpowiednio większą wartość). Jestem dość początkujący w technologii druku 3d dlatego zwracam się o pomoc.

Pozdrawiam
Amadeusz Bień
Załączniki
6.png
Ustawienia temperatury dla stołu w Simplyfy
9.png
Początkowe gcody przed drukowaniem w Simplyfy

Awatar użytkownika
McKee

Re: Wyłączanie się grzania w Simplyfy3D

Postautor: McKee » 05 sty 2017, 9:03

Usuń 2 ostatnie linie ze startowego g-code