Drukarka 3D Mendelmax 1.5 Full

majtaj5

Drukarka 3D Mendelmax 1.5 Full

Postautor: majtaj5 » 12 lis 2015, 0:33

Witam,
Co sadzicie o tej drukarce, duże pole robocze, ale nie będzie problemów z dokładnością? jak oceniacie konstrukcie MendelMax?

http://sklep.barth.pl/drukarka-3d-mende ... -p-39.html

Pozdrawim PK

Awatar użytkownika
McKee

Re: Drukarka 3D Mendelmax 1.5 Full

Postautor: McKee » 12 lis 2015, 3:13

Nie kupiłbym tak skomplikowanego sprzętu w sklepie, w którym prezentują nie do końca złożoną drukarkę wzorcową (zwróć uwagę na plątaninę kabli po lewej stronie). Na dodatek firma krzak - nie wiadomo gdzie ma siedzibę (po NIP-ie nie chce mi się nawet szukać - skoro się wstydzą adresu / nazwiska to się trzeba trzymać z daleka).
Jak ty tego potworka znalazłeś?

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 12 lis 2015, 7:49

McKee pisze:Na dodatek firma krzak - nie wiadomo gdzie ma siedzibę...

Sam Jesteś krzak, skoro nie Umiesz znaleźć informacji o firmie na stronie http://sklep.barth.pl/regulamin-pm-11.html :bania:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 12 lis 2015, 9:29

Artu pisze:... skoro nie Umiesz znaleźć informacji o firmie na stronie http://sklep.barth.pl/regulamin-pm-11.html :bania:

A skąd ta teza, że przyszły kupujący ma się przekopywać przez każdą stronę sklepu internetowego?
Zobaczyłem jedno zdjęcie nie do końca złożonego sprzętu.
Praktycznie żadnych informacji o nim (nawet podana wielkość pola roboczego jest chyba błędna).
Zobaczyłem stronę "O firmie"
I już mi wystarcza.
Rzutem na taśmę zajrzałem jeszcze do linka "Kontakt" i kątem oka odnotowałem jakieś dane na głównej stronie - dalej szukać mi się nie chce - jako ew. kupujący nie jestem zainteresowany nieprzygotowaną ofertą.

PS.: Dalej ciekaw jestem jak ludzie takie niszowe rozwiązania znajdują. I czego się po nich spodziewają. Przecież żadnych dowodów, że została zrobiona (do końca) choć jedna drukarka która była w stanie wydrukować choć jeden wydruk nie ma. Jest zdjęcie 1 szt w trakcie budowy, to samo w przypadku 3 różniących się między sobą modeli.

majtaj5

Postautor: majtaj5 » 12 lis 2015, 11:20

Nie tyle chodzi o sam sklep, bo myślę nad zakupem drukarki używanej od prywatnego gościa, która była składana przez tą firmę. Zastanawiam się czy mendel max czy Prusa i3 XL i czy duże pole robocze nie wpłynie na jakość. Ewentualnie co możecie polecić w tej cenie pole min 300x200x200

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 12 lis 2015, 14:26

Skoro kupujesz używaną to możesz zweryfikować jakość wydruków konkretnego kupowanego egzemplarza.
Jak ci się spodoba to po prostu bierz, ew. targuj cenę. Jak nie to wróć na forum.

Moim zdaniem: To tak jak z kupnem samochodu: Kupujesz nowy to wybrzydzasz i na niektóre marki czy kolory nawet nie spojrzysz. A jak kupujesz używany, to kolor się nie liczy, tylko stan w jakim jest - a kolor i wyposażenie dodatkowe bierzesz jaki dają.

Masz (?) możliwość sprawdzenia wydruków (zakładam że osobiście) więc pytanie na forum nie ma sensu - nikt tu tej drukarki nie widział (chyba?).

Nie będę cię ciągnął za język w pierwszym poście nie wszystko napisałeś więc dalsze pytania (o Twoje wymagania, potrzeby, budżet) moim zdaniem nie mają sensu - może źle oceniam ale mam wrażenie że szukasz potwierdzenia dla swojego (już) wyboru. Sprawdź tą drukarkę i jeżeli ci się spodoba to kupuj.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 12 lis 2015, 16:42

McKee pisze:
Artu pisze:... skoro nie Umiesz znaleźć informacji o firmie na stronie http://sklep.barth.pl/regulamin-pm-11.html :bania:

A skąd ta teza, że przyszły kupujący ma się przekopywać przez każdą stronę sklepu internetowego?

Nie przez każdą, ale regulamin sklepu jest dla mnie pierwszą stroną, którą czytam przed rozpoczęciem rozważania zakupu. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest to ważne, chociażby z powodu ewentualnych reklamacji i innych nie przewidzianych sytuacji, oraz czy nie ma w nim zakazanych zapisów. Nie lubię tracić bezsensownie pieniędzy 8-)
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 12 lis 2015, 17:31

Nie będę przecież czytał regulaminu sklepu, w którym nie zamierzam robić zakupów, najpierw towar, potem ew. regulamin, ale nie o to chodzi przecież w tej dyskusji.
Nie ja tu jestem szukającym porady / pomocy. Swoje zdanie wypowiedziałem. Czas na innych.
Pomóż autorowi swoim doświadczeniem.

barth_bh

Postautor: barth_bh » 09 lut 2018, 11:48

Hej no Panowie - działam nadal - sklep istnieje, można zweryfikować firmę wszędzie, można zadzwonić i porozmawiać - a jeśli chodzi o regulamin to wg ustawy musi być i jest - jesli go ktoś nie czyta to zawsze pozostaje gwarancja lub rękojmia.

Wróć do „MendelMax”