FLEXa DUO - drugi ekstruder "cofa" filament / kamerka

drukarz-3d-flexaDUO

FLEXa DUO - drugi ekstruder "cofa" filament / kamerka

Postautor: drukarz-3d-flexaDUO » 09 lip 2015, 12:41

Witam,

Przygody z nauką drukowania ciąg dalszy... :)
Mam 2 pytania na dziś:

1. Czy ktoś wie może dlaczego FLEXA DUO tuż przed rozpoczęciem wydruku z 2 ekstrudera ( prawy ) cofa filament z głowicy i później już nie "wsuwa" go o tyle samo z powrotem?
- efekt jest taki że drukarka zaczyna drukować na sucho, bo w głowicy nie ma filamentu... :(
Jak można to wyłączyć? - zakładam że się da, skoro przy wydruku z głowicy nr 1 nic takiego się nie dzieje.

2. I jeszcze pytanie o kamerkę - czy ktoś próbował umiejscowić ją niżej/gdzieś indziej? - fabrycznie zamontowana "patrzy" połową kadru na obudowę i w ogóle nie widać jak porusza się głowica w czasie wydruku.
Gdzie najlepiej ją umieścić? - może ktoś wypróbował inne miejsce i może coś podpowiedzieć?

Dziękuję za pomoc. :)

drukarz-3d-flexaDUO

Re: FLEXa DUO - drugi ekstruder "cofa" filament / kamerka

Postautor: drukarz-3d-flexaDUO » 10 lip 2015, 1:10

Widzę że jak na razie odpowiedzi brak... :(

Z dzisiejszych obserwacji dodam jeszcze, że zauważyłem iż przy "zerowaniu" drukarki ( ustawianiu pozycji głowicy w pozycji x=0,y=0 + stołu z= 0 )
silnik ekstrudera od 2 głowicy "cofa się" - czyli wysuwa z powrotem filament...
Czyżby był źle podłączony w drukarce?
( z silnikiem od extrudera 1 nic się nie dzieje )

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 10 lip 2015, 5:38

drukarz-3d-flexaDUO pisze: I jeszcze pytanie o kamerkę ... Gdzie najlepiej ją umieścić?

Jak Będziesz chciał "stuknąć panienkę", to też Będziesz pytał na forum, z której strony najlepiej :roll: :bania:
Kamerkę umieść tam, gdzie jest dla ciebie wygodnie/sensownie :git:

drukarz-3d-flexaDUO pisze:Widzę że jak na razie odpowiedzi brak... :(

A nie "pomyślałeś", że nikt na forum może nie mieć tej drukarki :roll:
Jest coś takiego, jak pomoc techniczna w 3novatica. Wystarczy opisać problem, lub zadzwonić. Ale z kamerką, raczej nie pomogą :lol:
Pozdrawiam, Artur

drukarz-3d-flexaDUO

Postautor: drukarz-3d-flexaDUO » 10 lip 2015, 12:08

Artu pisze:
drukarz-3d-flexaDUO pisze: I jeszcze pytanie o kamerkę ... Gdzie najlepiej ją umieścić?

Jak Będziesz chciał "stuknąć panienkę", to też Będziesz pytał na forum, z której strony najlepiej :roll: :bania:
Kamerkę umieść tam, gdzie jest dla ciebie wygodnie/sensownie :git:

Doskonale wiem że najlepiej "tam gdzie jest dla mnie wygodnie", ale po to właśnie istnieją fora aby wymieniać się informacjami i doświadczeniami - stąd zapytałem.
Co do "pukania panienek" proponuję przerzucić się na jakieś forum matrymonialne zamiast nabijać sobie licznik postów.

drukarz-3d-flexaDUO pisze:Widzę że jak na razie odpowiedzi brak... :(

A nie "pomyślałeś", że nikt na forum może nie mieć tej drukarki :roll:
Jest coś takiego, jak pomoc techniczna w 3novatica. Wystarczy opisać problem, lub zadzwonić. Ale z kamerką, raczej nie pomogą :lol:

Skoro na forum jest kategoria FLEXA i ludzie wpisują na niej posty, to znaczy że ktoś te drukarki jednak ma... :o
Wiem co to pomoc techniczna, ale wiem też wiem po do są fora internetowe, więc tutaj również postanowiłem zapytać.

Wróć do „FLEXA”