FLIP + Firmware z autolevelingiem dla Gate LE

menelpijak

FLIP + Firmware z autolevelingiem dla Gate LE

Postautor: menelpijak » 09 gru 2015, 21:49

Witam
Program Flip nie chce wgrać firmware dla Gate LE. Niby wszystko idzie zgodnie z planem - flash + blank check są na zielono ale znacznik Program juz nie.
Nie wiem w czym problem. Czy ktoś miewał z tym problemy. Płytka to UO rev. A
Pozdrawiam

menelpijak

Re: FLIP + Firmware z autolevelingiem dla Gate LE

Postautor: menelpijak » 09 gru 2015, 22:45

Problem rozwiązany, musiałem odznaczyć zakladkę Program, zrobić flasha i wtedy puścić całość. Ale pojawił się kolejny problem:
Z tego co zrozumiałem aby mieć próbkowanie muszę krańcówkę próbkowania wpiąć do A0 i GND na płytce (UO rev.A) zaś serwo do GND/ nieopisane gniazdo obok RS/ 5V. Tak też zrobiłem lecz niestety nie wiem czemu za Z-Probe robi krańcówka osi Z. Krańcówka próbkowania nie działa, serwo nie działa. W czym problem?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 10 gru 2015, 13:34

Sprawdź statusy krańcówek wysyłając z Repetiera (lub pronterface) kod M119. Później krańcowkę autolevelingu wciśnij i wyślij jeszcze raz ten sam g-code i zobacz czy zmieni się w wynikach status.

menelpijak

Postautor: menelpijak » 10 gru 2015, 18:59

No więc tak, M119 pokazuje z_min: L zaś po wciśnięciu krańcówki na osi Z daje H - więc rozumiem że wszystko gra. Lecz gdy wpisuje G31 aby sprawdzić krańcówkę próbkowania mam Z-probe: L, po wciśnięciu i ponownym wysłaniu komendy nadal mam L - lecz gdy wcisnę krańcówkę na osi Z, czyli tą od z_min wywala mi H. Więc wygląda to tak jak bym miał w sofcie Z-min i Z-probe pod te same piny na płytce przypisane. Czy może ja coś źle główkuje?
Pozdrawiam.

Wróć do „GATE LE / Profabb”