Gate Le i Goliat- da się dopasować?

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Re: Gate Le i Goliat- da się dopasować?

Postautor: syntetyczny » 23 lip 2015, 20:18

odbierać to można gdy jest jakiegoś rodzaju tunel, to wtedy się zgadza.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

zdzban
Kontaktowanie:

Postautor: zdzban » 31 lip 2015, 23:33

syntetyczny pisze:fajniej, jakby kolega miał propozycje montażu tego wynalazku.

Dla tego wynalazku? Proszę bardzo.

Mocowanie ekstrudera "płaskownik"
I adapter do montażu głowicy do ekstrudera (ten akurat pod głowicę zwaną "Lama")

Obrazek

Obrazek

Może być? ;)

A tak w ogóle to ten komplet był robiony pod ten wózek http://www.thingiverse.com/thing:124547 , co rozstaw otworów idealnie pasuje pod ekstruder.
Pozdrawiam Feniks-3D - części reprap

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 01 sie 2015, 15:21

zdzban pisze:Dla tego wynalazku? Proszę bardzo.

No tak, każdy początkujący drukarz ma park maszynowy pozwalający na wykonanie takiego uchwytu, pliki by kolega udostępnił, może w sprzedaży dołączył jakieś uchwyty, bo to że się da, to ja wiem, problem w tym, że ten produkt jest niekompletny.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

zdzban
Kontaktowanie:

Postautor: zdzban » 01 sie 2015, 15:36

Zależy jak patrzeć. Jeżeli filament ma być transportowany do głowicy rurką teflonową to dokupujesz bowdena na M6 i jest komplet.
Jeżeli ktoś chce głowice mieć zamontowaną do ekstrudera a nie ma jeszcze głowicy to mogę wykonać głowicę z mocowaniem do ekstrudera.
A jeżeli ktoś już ma głowicę to mogę dorobić samo mocowanie zależnie od głowicy, bo wymiary mocowań nie są takie same.

To jest kompletny ekstruder, a jak kto go chce wykorzystać to już jest indywidualna sprawa.

To się zgadza nie każdy ma możliwości, ale tu ma forum ludzie nie są głupi i wiedzą do kogo się zgłosić jak coś chcą dorobić lub spasować. :)

A jeżeli chodzi o samo mocowanie ekstrudera to chyba każdy ma wiertarkę, która w zupełności wystarczy.

I chyba ciebie posłucham i udostępnię pliki jak znajdę chwilę czasu.
Pozdrawiam Feniks-3D - części reprap

Awatar użytkownika
Veeteck

Postautor: Veeteck » 06 wrz 2015, 13:19

Mam już Goliata, mam E3D v6, teraz tylko muszę jakoś to zamontować na Gate. Czy ktoś może mi pomóc znaleźć model Goliata do zaimportowania do Sketchupa, żeby wymyślić nowe mocowanie lub nowy wózek?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 06 wrz 2015, 19:11

W tym temacie wrzuciłem model 3D Goliata (zgrubny, ale wystarczający do wyrysowania reszty)
viewtopic.php?f=16&t=6256&start=30

Bezpośrednio do pliku
download/file.php?id=7230

Awatar użytkownika
Veeteck

Postautor: Veeteck » 06 wrz 2015, 19:40

Dzięki!

Balgator

Postautor: Balgator » 09 wrz 2015, 14:40

Veeteck pisze:Mam już Goliata, mam E3D v6, teraz tylko muszę jakoś to zamontować na Gate. Czy ktoś może mi pomóc znaleźć model Goliata do zaimportowania do Sketchupa, żeby wymyślić nowe mocowanie lub nowy wózek?

Jak już coś wymyślisz, obowiązkowo się podziel. Ja wrzucę moje rozwiązanie (choć już wiem, po kilku tygodniach intensywnych wydruków, że wymaga niewielkiej poprawy).

Awatar użytkownika
Veeteck

Postautor: Veeteck » 09 wrz 2015, 15:13

Balgator pisze:Jak już coś wymyślisz, obowiązkowo się podziel.

Na razie wymyśliłem taki adapter między Goliata a silnik krokowy, wieszany tak samo jak oryginalny ekstruder. Będę go niedługo drukować do testów. Ten układ będzie wymagał przełożenia silnika ekstrudera na prawa stronę, żeby oś głowicy pozostała jak najbliżej wózka, i delikatnej modyfikacji prawej rolki paska X, żeby silnik się mijał ze śrubka mocującą.

Obrazek

Docelowo chciałbym zmienić łożyska wózka X na takie w obudowach, wózek zrobić z alu ze zintegrowanym mocowaniem do Goliata. Jeśli jednak moja prowizorka zadziała, to będę miał słabą motywację ;)

Pożyjemy, zobaczymy.

Balgator

Postautor: Balgator » 10 wrz 2015, 8:00

Poszliśmy prawie tym samym tropem.
IMG_20150801_004617.jpg

Przy czym ja bardziej zabudowałem bryłę silnika, celem odciążenia śrub od ciężaru silnika(na zdjęciu z oryginalną głowicą do Gate LE, ale w zasadzie cały czas pracuje na Lamie3D). Teraz wiem, że był to błąd bo właśnie brakowało sztywnego mocowania na osi X - był ciasno wsuwany, ale po jakimś czasie plastik się wyrobił i bardzo łatwo się przesuwa, np. gdy na stole jest jakiś paproch, albo podwinięty narożnik, potrafi się o niego zahaczyć i trochę wysunąć z mocowania. Stąd byłbym jednak za twoim rozwiązaniem.

Jeśli możesz, podziel się stlem (ja jak wrócę do domu znajdę swój model).

Wróć do „GATE LE / Profabb”