Gate Le i Goliat- da się dopasować?

doriand1

Re: Gate Le i Goliat- da się dopasować?

Postautor: doriand1 » 21 lip 2015, 13:21

To muszę się przemóc i spróbować coś wydrukować z ABSu :) Zapowiada się sporo drukowania :D

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 21 lip 2015, 13:23

a o takie coś mi chodziło np tu są łożyska w obudowach zastosowane
Załączniki
prusauchwytekstrudera.png

doriand1

Postautor: doriand1 » 21 lip 2015, 13:32

Super, mógłbym zamiast plastikowego, właśnie taki wózek zamontować. Gdzie takie coś można dostać?

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 21 lip 2015, 14:26

Na przykład na eBay-u :P
Pozdrawiam, Artur

doriand1

Postautor: doriand1 » 21 lip 2015, 14:44

Kurcze za słabo szukam :) Dzięki.

Balgator

Postautor: Balgator » 22 lip 2015, 8:20

Właśnie jestem na etapie oczekiwania na dostawę Goliata do mojej Gate LE. Mam zamiar w niej zamontować głowicę LAMA 3D (która dotychczas chodziła na przerobionym przez Syntetycznego ekstruderze oryginalnym do GATE). Niestety brak dobrze rozwiązanego docisku filamentu w oryginalnym ekstruderze, powoduje, że zdecydowałem się na jego zmianę.

Podlinkowany wózek osi X z ebaya wydaje się świetnym rozwiązaniem. Ale nie dla Gate LE, ze względu na rozstaw wałków. Gate LE ma rozstaw ok. 57 mm a ten, przystosowany do I3 - 45 mm.

Myślałem, żeby rozrysować coś podobnego, wydrukować i dokręcić do oryginalnego wózka. Chyba, że zdecydowanie polecacie użycie kątownika.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 22 lip 2015, 8:38

Balgator pisze:Podlinkowany wózek osi X z ebaya wydaje się świetnym rozwiązaniem. Ale nie dla Gate LE, ze względu na rozstaw wałków. Gate LE ma rozstaw ok. 57 mm a ten, przystosowany do I3 - 45 mm.

Na przykład http://eblaszki.pl/ tną, wiercą i wyginają w/g rysunku zamawiającego, więc możesz sobie zaprojektować i zlecić wykonanie w dowolnych wymiarach :git:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Veeteck

Postautor: Veeteck » 22 lip 2015, 8:54

Balgator pisze:Właśnie jestem na etapie oczekiwania na dostawę Goliata do mojej Gate LE. Mam zamiar w niej zamontować głowicę LAMA 3D (która dotychczas chodziła na przerobionym przez Syntetycznego ekstruderze oryginalnym do GATE). Niestety brak dobrze rozwiązanego docisku filamentu w oryginalnym ekstruderze, powoduje, że zdecydowałem się na jego zmianę

Mam bardzo podobny plan, tzn. mam już E3D w oryginalnym ekstruderze, ale brak sensownego docisku jest nieraz wkurzający (zwłaszcza przy filamencie pośledniej jakości). Od jakiegoś czasu jednak Goliat jest niedostępny - gdzie go kupiłeś/zamówiłeś?

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 22 lip 2015, 9:12

Veeteck pisze:
Balgator pisze:Właśnie jestem na etapie oczekiwania na dostawę Goliata do mojej Gate LE. Mam zamiar w niej zamontować głowicę LAMA 3D (która dotychczas chodziła na przerobionym przez Syntetycznego ekstruderze oryginalnym do GATE). Niestety brak dobrze rozwiązanego docisku filamentu w oryginalnym ekstruderze, powoduje, że zdecydowałem się na jego zmianę

Mam bardzo podobny plan, tzn. mam już E3D w oryginalnym ekstruderze, ale brak sensownego docisku jest nieraz wkurzający (zwłaszcza przy filamencie pośledniej jakości). Od jakiegoś czasu jednak Goliat jest niedostępny - gdzie go kupiłeś/zamówiłeś?

Goliaty są u mnie :) tzn zostały bowden ale po urlopach będzie nowa dostawa

Balgator

Postautor: Balgator » 22 lip 2015, 10:42

g4ever pisze:
Veeteck pisze:

Goliaty są u mnie :) tzn zostały bowden ale po urlopach będzie nowa dostawa

No właśnie zamówiłem u ciebie wersję direct. Tylko nie sądziłem, że będzie opóźnienie. Kiedy można się spodziewać przesyłki?

Wróć do „GATE LE / Profabb”