Slic3r vs zabezpieczenie zasilacza ;)

MacStorm

Slic3r vs zabezpieczenie zasilacza ;)

Postautor: MacStorm » 10 lip 2015, 9:39

Witam
Mam kłopot. To znaczy drukarkę 3D ;)...
Drukuje bez problemów skalibrowaną drukarkę mam ogólnie cud malina. Poprzerabiany Gate załączam zdjęcie (jedno zdjęcie tysiąc słów).

A więc do rzeczy chcę wydrukować model z podporami Cura Engine (Repetier-Host V1.0.6) robi idiotyczne podpory w tym wypadku ;( (normalnie nie ma problemu w zasadzie nie tnę niczym innym).
Pełen obaw odpaliłem z Repetiera Slic3r 1.2.1 Pytał o aktualizacje ale mam jeden wydruk wolałem nie.. (kiedyś ciąłem tylko Slic3r więc w miarę program znam)...
I teraz zagwozdka... Zaczynam drukować pierwszą warstwę robi ze dwie linie i wywala zasilacz.. Czerwona dioda z tyłu zasilacza chyba od PlayStation/Xboksa ja się nie znam takie podłużne szare prostokątne.
Jak rozumiem próbuje pociągnąć za dużo prądu... bo za szybko ??? Akceleracja ??
Modyfikowałem gotowe schematy drukowania Krzyśka (STANDARD, FAST) obniżałem prędkości drukowania, ruchów jałowych, zmniejszyłem "Printer Setings/Extruder 1/ Retraction / speed itp x

I NIC NIE POMOGŁO.
Czy Cura korzysta z innych akceleracji niż Slic3r ? Gdzie to znaleźć? W źródłach ? Nie chcę za bardzo grzebać dla jednego wydruku bo później nie będzie dobrze drukowało Curą ...
Mogę ręcznie dodać podpory projektując model ale .....

PS. drugi kłopot z Curą oszczędna jest w podporach i czasem jest tak że nakładając pierwszą warstwę detalu na podporze zewnętrzny obrys/wypełnienie nie dolepia/zahacza na krawędzi podpory. I takie zwisy się robią... Miał ktoś takie coś ??

Pozdrawiam serdecznie M.B.
Załączniki
1.jpg

Awatar użytkownika
robertm

Re: Slic3r vs zabezpieczenie zasilacza ;)

Postautor: robertm » 10 lip 2015, 12:18

druk po USB czy z SD ?
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

MacStorm

Postautor: MacStorm » 10 lip 2015, 12:34

Witam po USB mogę zrobić próbę po SD...
Pozdrawiam M.B.

MacStorm

Postautor: MacStorm » 10 lip 2015, 13:06

Witam
Zrobiłem test z SD odpiąłem kompa zasilanie "ze zworki" Bez zmian tyko teraz wyciemniło elektronikę.
Normalnie po USB mam zasilaną i myśli że drukuje... Jak zresetuje zasilacz (odepnę od sieci poczekam aż zgaśnie dioda) to drukarka próbuje dalej drukować i wywala zasilacz...
Ewidentnie próbuje robić coś szybciej z większym prądem.

Mam podejrzenie że chodzi o ekstruder.. fabrycznie bezpośredni a ja mam z przekładnią .. spróbuje odpiąć silnik ekstrudera "druk na sucho ;)"

TAKK druk z odpiętym silnikiem ekstrudera idzie bez zakłóceń ;)
Dodam że prąd na stepstiku mam dobrze ustawiony ...

HELP..
Na Cura Engine działa bez zastrzeżeń ... Jaka jest ukryta różnica? Prędkości skrupulatnie przepisałem z Cury do Slic3r a nawet obniżyłem ?

Pozdrawiam

Wróć do „GATE LE / Profabb”