Problem z przesuniętymi wydrukami (oś y)

rjbroda

Problem z przesuniętymi wydrukami (oś y)

Postautor: rjbroda » 04 sty 2015, 12:52

Witam.
Ostatnimi czasy w moim Profabb Gate (wersja XL ze stycznia 2014) zauważyłem problem z przesunięciem wydruku w osi Y (zawsze w kierunku "-"). Problem pojawia się na różnych wysokościach, przy różnych ustawieniach wydruków. Napięcie na stepstickach utawiane było na początku i wszystko pracowało bez zarzutu. Co może być przyczyną? Silnik, stepstick czy jeszcze coś innego?
Podrzucam też zdjęcia jak to przykładowo wygląda (tu akurat na wysokości około 60mm).
Obrazek
Obrazek

mounter

Re: Problem z przesuniętymi wydrukami (oś y)

Postautor: mounter » 06 sty 2015, 17:53

miałem ten sam objaw na początku z moim GATE, dodaj trochę V na steapsticku, prawdopodobnie silnik ma za mało prądu,
pobrany prąd na steapstick przekracza ustawiony limit i gubi przez to kroki chwilowo blokując sterowanie

poza tym widzę że masz podobne problemy z jakością druku jak u mnie... ściany są pofalowane, z taką sinusoidą... :roll:

Anxles

Re: Problem z przesuniętymi wydrukami (oś y)

Postautor: Anxles » 08 sty 2015, 10:30

Ja u siebie mialem taki problem jak mi sie zebatki na oskach silnika poluzowaly a wtedy jeszcze mialem na klej [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH] wiec chodzily z oporem ale mimo wszystko sie obracaly przy szybszych zmianach predkosci. Moze to info sie przyda

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „GATE LE / Profabb”