Gate LE i zasilacz X-Box Microsoft - podłączenie

espe

Re: Profabb Gate LE i zasilacz X-Box Microsoft - podłączenie

Postautor: espe » 05 mar 2014, 7:39

Zobacz kolego na zasilacz jak nie masz tych cienkich to masz nowsza wersje tzn 170W czyli malo

jurek_333

Postautor: jurek_333 » 05 mar 2014, 9:35

Sprawdzałem, zasilacz: 203W (DPSN 186EB 1A, Rev 02).
W tym modelu: 2 żyły kolorowe (na przycisk POWER), no i 3 pary czarno-żółte (GND-12V) tej samej średnicy :D .
Ogólnie to podpięcie do unique one: skręconych ze sobą kolorami 2 par żółto-czarnych do gniazda zasilania grzałki, a 3-cią parę przewodów do gniazda POWER samej elektroniki (czyli wykorzystanie wszystkich 3 par zasilających), działa i wydaje mi się że bezproblemowo. Chciałem się upewnić, czy może sam zasilacz na jednej parze (standardowo byłaby to ta cienka) nie ma innych parametrów (napięcia, prąd podawany) i dlatego powinienem poszukać takiej pary i nie używać jej w zasilaniu drukarki.
Z wpięciem przez listwę chcę właśnie spróbować - było o tym w poście "Gate LE - doszła".

espe

Postautor: espe » 05 mar 2014, 9:45

nie wiem jak w zasilaczu xbox ale w atxowych omputerowych 12V i tak idzie z jednego punktu
wiec jesli xboxowy jest podobny to wszystkie zolte i czarne przewody ida z tego samego punktu 12V

Trip

Postautor: Trip » 27 kwie 2014, 14:56

czy wasze zasilacze od X-Box`a też tak głośno chodzą?
Mój po włączeniu hałasuje jak by miał zużyte łożyska wiatraczka.

arro

Postautor: arro » 27 kwie 2014, 20:29

Niestety te typy tak mają ja kiedys zrobiłem go ze idzie ciszej ale jak masz z 3novatica to masz plombe gw.

Wysłane z Xperia Z1 przy użyciu Tapatalka

_majster_

Postautor: _majster_ » 27 kwie 2014, 21:25

siema

U mnie zasilacz siedzi cicho i czyha w ukryciu, a też dostałem do nowego GATE. Musisz mieć felernego.

Awatar użytkownika
IdeaTB

Re: Gate LE i zasilacz X-Box Microsoft - podłączenie

Postautor: IdeaTB » 13 lis 2014, 19:20

Chciałem podłączyć się do tematu zasilacza bo mam z nim mały problem.

Kupiłem parę dni temu GATE do samodzielnego montażu, w zestawie jest zasilacz X-BOXa, widać ze z demobilu bo trochę zryty i bez jednej zaślepki (gumki) zasłaniającej śruby ale to nie istotne, ważne aby działał.

Drukarka zmontowana, zabrałem się do podłączania zasilacza, zlutowałem grubsze 3 żółte przewody, to samo zrobiłem z czarnymi grubszymi. Czarny cienki i żółty zaizolowane.
Przed podłączeniem do sterownika chciałem zmierzyć napięcie na wyjściu zasilacza.
Podłączam POWER, zapala się żółta dioda, zwieram niebieski i czerwony przewód i zasilacz startuje na około 1 sekundę (tzn pojawia się napięcie może i owe 16,5V ale miernik nie zdąży podać właściwą wartość) i zasilacz odcina zasilanie, dioda w tym czasie (tej 1 sek) z koloru żółtego na zielono i przełącza się na czerwono, jak rozewrzę przewody (czerwony i niebieski) dioda z koloru czerwonego zmienia się na żółty.

Czyżbym w zestawie dostał uwalony zasilacz? czy jest coś o czym nie wiem?

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 13 lis 2014, 19:58

masz gdzieś zwarcie - sprawdź dokładnie całą linie zasilania - jak nie znajdziesz nic dzwoń na serwis
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
IdeaTB

Postautor: IdeaTB » 13 lis 2014, 21:29

Dzieki robertm za sugestię.

Nie wiem tylko czy jak będę grzebał w zasilaczu to serwis 3Novatica uwzględni mi jego wymianę lub naprawę w ramach "gwarancji".

Problem w tym że 3 dni walczyłem z montażem drukarki a teraz nie mogę jej uruchomić :(
Mam jakiś zasilacz z PC, niby (wg tabliczki znamionowej) ma na jednym z wyjść 12V 18A, w rzeczywistości pewnie wyciągnie nie więcej niz 10A. Pytanie czy jak nie będę podłączał grzałki stołu to da radę.

Awatar użytkownika
feriar

Postautor: feriar » 13 lis 2014, 21:33

IdeaTB pisze:Dzieki robertm za sugestię.

Nie wiem tylko czy jak będę grzebał w zasilaczu to serwis 3Novatica uwzględni mi jego wymianę lub naprawę w ramach "gwarancji".

Problem w tym że 3 dni walczyłem z montażem drukarki a teraz nie mogę jej uruchomić :(
Mam jakiś zasilacz z PC, niby (wg tabliczki znamionowej) ma na jednym z wyjść 12V 18A, w rzeczywistości pewnie wyciągnie nie więcej niz 10A. Pytanie czy jak nie będę podłączał grzałki stołu to da radę.

Jak otworzysz zasilacz, który dostałeś z drukarką to raczej ci nie przyjmą go na GW, ale nie jestem pewien, natomiast jak chodzi o zasilacz ATX to możesz wszystko podłączyć, byle by nie włączać stołu ;) sama elektronika bierze tak z 4-5A, ja np. podłączyłem 10 letni zasilacz 300W i cała elektronika działała normalnie, lecz nie mogłem się oprzeć pokusie i włączyłem stół jeszcze :D nie wytrzymał tego (zasilacz) :bania:
Jak zbudować drukarkę 3D, kalibracja drukarki 3D od podstaw, rozwiązywanie problemów z drukiem, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń znajdziesz na mojej stronie http://feriar-lab.pl ;) Zapraszam

Wróć do „GATE LE / Profabb”