Gate rev. A

Pralina

Re: Profabb Gate

Postautor: Pralina » 04 sie 2014, 14:37

mam problem tego typu, że podczas druku są takie wibracje że odkręcają mi się nakrętki radełkowane od stołu :/ jest na to rada?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 04 sie 2014, 14:42

Ustaw stolik (w sensie wyreguluj) i na wystający kawałek gwintu śruby z nakrętki maźnij pędzelkiem z lakierem od paznokci ;) Można też (w ostateczności) zamiast nakrętek radełkowanych założyć zwykłe samohamowne.

Pralina

Postautor: Pralina » 04 sie 2014, 15:17

ok dzięki za odp.

Mix

Postautor: Mix » 04 sie 2014, 20:41

Pralina pisze:mam problem tego typu, że podczas druku są takie wibracje że odkręcają mi się nakrętki radełkowane od stołu :/ jest na to rada?

Mi też zdarzało się że rozjeżdżała się kalibracja stołu. Na gwint pod nakrętkę dałem odrobinę kleju do gwintów (niebieski). Dzięki temu nakrętką mogę nadal kręcić tyle że z większym oporem. Ale tak naprawdę okazało się że problemem z poziomowaniem nie powodowały nakrętki tylko nie wystarczająco mocno trzymający się uchwyt mocowania krańcówki Z. Jak opisywałem w innym temacie przy dokręcaniu plastikowej obejmy czujnika zaczęła ona pękać i już nie trzymała tak jak trzeba i lekkie szturchnięcie jej powodowało rozjeżdżanie się wysokości stołu. W pewnym momencie przy próbie jej poprawienia rozsypała się. Po montażu stycznika jak pokazał arro w temacie viewtopic.php?f=50&t=3911&p=40245&hilit=aluminiak#p40245 wszelkie problemy ze stołem ustały.

Wróć do „GATE LE / Profabb”