Czy Gate 2.0 to dalej sensowny zakup?

misiakufal

Czy Gate 2.0 to dalej sensowny zakup?

Postautor: misiakufal » 01 paź 2016, 20:21

Witam,

przymierzam się do zakupu drukarki 3d w ciągu najbliższego miesiąca. Na ten zakup mam około 5k zł. Zależy mi na:

Rozmiarze wydruku ok 200x200x200mm
Możliwie najwyższej rozdzielczosci wydruku.
Możliwości druku z filamentów dostępnych na rynku a nie tylko tych dostarczonych przez producenta (np XYZPrinting)
Niskiej awaryjności

Czy znajdę coś mniej wiecej w tej cenie lepszego? Bardziej pewnego?

Pozdrawiam

Garreth
Kontaktowanie:

Re: Czy Gate 2.0 to dalej sensowny zakup?

Postautor: Garreth » 01 paź 2016, 23:34

Oryginalna (zaznaczam) prusa i3 mk2?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 02 paź 2016, 10:15

Z 5K PLN mogę ci złożyć drukarkę o takim polu roboczym jak potrzebujesz, z elektroniką 32bit i głowicą rozgrzewającą się do 400 stopni C.
Coś na kształt mojego "Zlepka"
http://fabrykator.pl/wp-content/uploads/2016/04/96.jpg

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 02 paź 2016, 12:07

Fabrykator: Ale rozumiesz że drukarka to nie wszystko dla początkującej osoby?
Instrukcja, profile do różnych filamentów i trybów druku, serwis/wsparcie producenta (w tym np. kurier na jego koszt), wsparcie innych użytkowników (którego w przypadku jednostkowej produkcji nie ma).
Gate 2.0 to dobry zakup za ~3000PLN
Pseudo-Zlepek moim zdaniem jest wart tyle samo lub niewiele więcej (za stolik w osi Z, ale z wadą "jednorazowej" produkcji) (5000 bym nie dał / oczywiście z VAT).
misiakufal: Podpisuję się (niestety) pod Prusą (oryginał MK2).
W Gate 2.0 znajdziesz to czego szukasz, ale w sytuacji kiedy producent przestaje rozwijać i produkować ten sprzęt, to jego wartość (dla mnie) drastycznie spada (targuj cenę u producenta?) W obecnej sytuacji wolałbym jakąś oryginalnie składaną w fabryce (może być używka) niż te które sprzedają "do złożenia" (to jakieś czyszczenie magazynów jest). Używanych nie ma się co bać - to solidny sprzęt. Sposobu złożenia i wyposażenia raczej się boję - na podstawie tego co widzę na allegro "składaki" są niekompletne.
Na ~3000zł oceniam swoją (drukuje OK i nie wykazuje oznak zużycia, ale nie zamierzam jej sprzedawać ;-)).
Jeżeli masz chęć grzebać / uczyć się / ew. dostaniesz też 1-2dniowe szkolenie u Krzysztofa ;) to może warto wydać trochę więcej - targuj ;)

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 02 paź 2016, 18:31

McKee pisze:Fabrykator: Ale rozumiesz że drukarka to nie wszystko dla początkującej osoby?
Instrukcja, profile do różnych filamentów i trybów druku, serwis/wsparcie producenta (w tym np. kurier na jego koszt), wsparcie innych użytkowników (którego w przypadku jednostkowej produkcji nie ma).
Gate 2.0 to dobry zakup za ~3000PLN

Profile wydruku i ustawione filamenty dla Gate 2.0 mają się niestety nijak do stanu rzeczywistego - były ustawiane dla filamentów importowanych z Chin (w połowie 2014 roku) a nie dla Spectrum (wiem, bo ja to ustawiałem).

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 02 paź 2016, 20:06

profile dla slic3ra gate 2 viewtopic.php?f=83&t=8256

Jest profil drukarki i są profile PLA Spectrum, ABSu niestety już nie nie dodam bo już nie mam gate 2. :bania:

Jedną z istotnych zmian jest też ustawienie wysokości warstwy co 0.06mm tj 0.18mm 0,24mm, 0,30mm 0.36mm co wynika z faktu, że gate 2 ma śrubę 12, a nie 8 jak jedynka - dla którego wartości co 0.00625mm były poprawne dając warstwy 0.2, 0,25 etc ...
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 03 paź 2016, 0:16

Tak czy inaczej, będę powtarzał: sprzęt bezproblemowy (po pierwszych 2-3 miesiącach kiedy musiał się "dotrzeć" i odwiedzić serwis) - dlatego, że używany/dotarty jest lepszy, bo trudno powiedzieć jak teraz wygląda sytuacja z serwisem.
Druk z warstwą 0.1mm bezproblemowy - rzucam po sieci nie podchodząc do drukarki nawet.
Na klonie makerbot replicatora wynik nie do osiągniecia dla mnie (na razie).

To co Krzysiek napisał: Lekki niesmak mam .... to robienie Klienta w trąbę. We wrześniu zeszłego roku jeszcze żadnych "przecieków" że coś jest nie tak w 3N nie było, a osoba Krzysztofa była jednym z powodów dla którego tą właśnie drukarkę kupiłem (Polska firma, , znany gościu, dam zarobić, forsa zostanie w kraju) ... W sumie nie wiem kogo winić (?) Nieważne. Na tych profilach i pierwszej szpuli drukowało OK, teraz już i tak wszystko pozmieniałem.

misiakufal: Jeżeli szanujesz swój czas, to Gate 2.0 jest dobrym rozwiązaniem. Wierzę, że nowa oryginalna Prusa też. A także to co ew. Krzysztof wyprodukuje.
Jeżeli chcesz podłubać to w XYZPrinting można zmienić firmware, ale wszelkie chińskie wynalazki raczej odradzam - jakość wykonania do pięt nie dorasta Gate (jak się powoli drukuje to różnic może nawet nie widać, ale wymaga to "dopieszczenia" drukarki, a to z kolei wymaga wiedzy i czasu (i czasem wymiany połowy sprzętu) - na porządnym sprzęcie masz to od razu (poprawne wydruki miałem pierwszego dnia po zakupie).

Jakimś wyjściem jest jeszcze MonkeyFabb (zapomniałem o nich) - polska firma i twardo walczą na rynku. Należy się nagroda ;-) (Choć ja w tej chwili to jednak Prusę od sąsiada Czecha (w końcu też Słowianin) bym kupował).

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 03 paź 2016, 10:42

Gate 2.0 to solidny sprzęt i tego nie podważam - jest dobrze zaprojektowany. Jedynie software kuleje bo nie jest aktualny do sprzedawanych przez 3N filamentów.
Gdybym miał wybierać między Prusą z drukowanymi częściami a Prusą od Monkeyfab, bym wybrał tą druga, bo jest lepiej zrobiona i to jest fakt.

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 03 paź 2016, 13:18

Ale widziałeś/dotykałeś nową prusę? To urządzenie wyszło na rynek w zeszłym miesiącu. A monkeyfab to poprzednia epoka.
Pytam, bo nie wiem (żadnych podtekstów). Thomas bardzo chwali (podobno NIC co jest na rynku nie drukuje tak dobrze): https://www.youtube.com/watch?v=Kfe_84FGJ8c , także RichRap i kilka innych osób. Przecież wszyscy się nie zmówili?
Czy ktoś ją prezentował w Polsce?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 03 paź 2016, 17:55

Nie muszę dotykać, ale wiem co się dzieje z drukowanymi plastikami po czasie. Swego czasu dlatego z Gate LE zrobił się Gate 1.0
Nie neguję konstrukcji, ale to, że płacić w dzisiejszych czasach kilka tysięcy zł za drukarkę z drukowanymi częściami to lekka paranoja.

Wróć do „GATE 2.0”