SERWIS - PLUSY i MINUSY

Awatar użytkownika
marbla1959

Re: SERWIS - PLUSY i MINUSY

Postautor: marbla1959 » 11 mar 2016, 21:03

Garreth pisze:Szczerze mowiac nie widze powodu by kolega musial rezygnowac z autopoziomowania i samemu wyrownywac stol. Wedlug opisu tej drukarki za 5000zl powinna byc skalibrowana i gotowa do uzycia po wyjeciu z pudła. Gdyby sam ją rozkalibrowal, to bym rozumiał, że potrzebuje tego typu rad.
No niestety dwie opcje, albo uzeranie sie z 3N dalej, albo przejscie na typowy reprap i rozdlubanie wszystkiego samemu.

:piwo:

Wiesiu

Postautor: Wiesiu » 11 mar 2016, 21:54

Bez przesady.. Rozumiem iż mój post nie był różowymi kluchami i refrenem muzyki z bajki tęczowe misie, ale doszukiwanie się w nim złośliwości i sarkazmu to już przesada.

Opisałem sprawę z perspektywy swojej osoby i swoich problemów jakie miałem, mam i mieć będę. Gate 2.0 był dla mnie pierwszą drukarką 3D i aktualnie mam zdanie takie, że jest to świetnie sprzętowo drukarka, ale dla kogoś kto już miał do czynienia z drukarkami 3D. I żałuje że nie miałem takich początków, co dało by mi pełne zrozumienie co z czym się je (i pewnie zaoszczędziło by wjazdów głowicy w stół). Choć coraz intensywniej myślę o nadrobieniu tego i napalam się na podjęcie rękawic i skręcenie swojej własnej drukarki.

A radę z wyłączeniem autolevelingu myślę że jest jedną z lepszych jakie można dostać (podkreślam iż jest to moje opinia), zwłaszcza w początkowej fazie zabawy z drukarką jak wydruki nie trwają dłużej niż parę minut lubi krócej. Cała procedura pomiaru, podjazd do Z MAX, zjazd + pomiar jest w dłuższej perspektywie męczący i czasochłonny gdy chcemy wykonywać szybkie iteracje i badać jak zmiana jakiegoś parametru w slicerze wpływa na jakość naszej fantastycznej kostki ;)
jestem początkujący i zadaje głupie pytania :)

Awatar użytkownika
moonkiller

Postautor: moonkiller » 11 mar 2016, 21:56

marbla1959 w kodzie G1 Z10.9 nie może być spacji pomiędzy "Z", a wartością "10.9".
W poście widzę, że wpisałeś ze spacją, wiec jeśli tak masz w gcodach to zmień to.

Podpinam się do zdania Wiesia - olej autolevel.

Awatar użytkownika
marbla1959

Postautor: marbla1959 » 12 mar 2016, 11:30

moonkiller pisze:marbla1959 w kodzie G1 Z10.9 nie może być spacji pomiędzy "Z", a wartością "10.9".
W poście widzę, że wpisałeś ze spacją, wiec jeśli tak masz w gcodach to zmień to.

Podpinam się do zdania Wiesia - olej autolevel.

Faktycznie tak było z tą spacją w otrzymanym na karcie SD a umieszczonym przez serwis pliku - masakra
Błąd ten przez przypadek ominąłem kopiując kod umieszczony przez McKee

Awatar użytkownika
marbla1959

Postautor: marbla1959 » 12 mar 2016, 11:32

Wiesiu pisze:Bez przesady.. Rozumiem iż mój post nie był różowymi kluchami i refrenem muzyki z bajki tęczowe misie, ale doszukiwanie się w nim złośliwości i sarkazmu to już przesada.

Opisałem sprawę z perspektywy swojej osoby i swoich problemów jakie miałem, mam i mieć będę. Gate 2.0 był dla mnie pierwszą drukarką 3D i aktualnie mam zdanie takie, że jest to świetnie sprzętowo drukarka, ale dla kogoś kto już miał do czynienia z drukarkami 3D. I żałuje że nie miałem takich początków, co dało by mi pełne zrozumienie co z czym się je (i pewnie zaoszczędziło by wjazdów głowicy w stół). Choć coraz intensywniej myślę o nadrobieniu tego i napalam się na podjęcie rękawic i skręcenie swojej własnej drukarki.

A radę z wyłączeniem autolevelingu myślę że jest jedną z lepszych jakie można dostać (podkreślam iż jest to moje opinia), zwłaszcza w początkowej fazie zabawy z drukarką jak wydruki nie trwają dłużej niż parę minut lubi krócej. Cała procedura pomiaru, podjazd do Z MAX, zjazd + pomiar jest w dłuższej perspektywie męczący i czasochłonny gdy chcemy wykonywać szybkie iteracje i badać jak zmiana jakiegoś parametru w slicerze wpływa na jakość naszej fantastycznej kostki ;)

:piwo:

Awatar użytkownika
moonkiller

Postautor: moonkiller » 12 mar 2016, 15:11

marbla1959 pisze:Faktycznie tak było

Do usług :piwo:

avrtech
Kontaktowanie:

Postautor: avrtech » 29 maja 2016, 22:33

Witajcie od 2 tygodni jestem posiadaczem GATE 2.0 więc podepnę się pod temat.
Nie używam autolevelingu i wydruki wychodzą ok jeżeli drukowane są na środku problem pojawia się gdy chcę wydrukować cosik o rozmiarach 120 mm na 170mm tak jak wydruki po środku stołu są ok to na jego brzegach nie przylegają do stołu bo rónica między bokami a środkiem stołu to aż 0.2mm jak mogę ominąć tę niedogodność bez autolevelingu ?

Czy w tym momencie tylko autoleveling załatwi sprawę ?

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 29 maja 2016, 22:54

można drukować na rafcie - wydłuża to nieco czas druku ale niweluje wiele problemów z krzywizną stołu

(czy ten problem dotyczy tego dosłanego szkła ?)
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 30 maja 2016, 18:38

A odkleiłeś tą ładną naklejkę reklamową ze stołu?
To cienka folia ale u mnie się znacząco poprawiła krzywizna stołu po jej likwidacji (po jakimś czasie) (tak sobie tłumaczę że robiła "górkę" na środku stołu - bo nie zajmowała całej powierzchni a na bokach klipsy trzymały szkło bez szczeliny: czyli się wyginało).

Dodatkowo możesz pierwszą warstwę drukować nieco grubszą, ja np. przy drukowaniu warstwą 0.1mm pierwszą warstwę robię 0.2mm. Zamiast raftu - działa OK.

avrtech
Kontaktowanie:

Postautor: avrtech » 30 maja 2016, 19:05

robertm pisze:można drukować na rafcie - wydłuża to nieco czas druku ale niweluje wiele problemów z krzywizną stołu

(czy ten problem dotyczy tego dosłanego szkła ?)

Tak taki sam objaw jest na tym pierwszym szkle jak i na tym kolejnym.

McKee pisze:A odkleiłeś tą ładną naklejkę reklamową ze stołu?

Jaką naklejkę ? mówisz o buildtaku ? Bo żadnej innej naklejki tam nie widzę :)
Grubość warstwy mam tak ustawioną że pierwsza jest grubsza.

Gdzieś ten raft widziałem ale nie mogę znaleźć czy mam zaznaczony czy nie. Gdzie go szukać w ustawieniach.

Dodatkowo chciałem odpalić autolevel przed chwilką. Przykręciłem go do ekstrudera podłączyłem złączki ale klapa nic nie reaguje mimo że w slic3r ustawiam GATE Autolevel.

Dodatkowo zobaczyłem że grubość warstwy 0.1 ma około 0.16 a warstwa ustawiona na 0.2 ma około 0.29

przy wydruku 10mm na wysokość mam 12.5mm jest to spora różnica :(

Wróć do „GATE 2.0”