SERWIS - PLUSY i MINUSY

Awatar użytkownika
McKee

Re: SERWIS - PLUSY i MINUSY

Postautor: McKee » 01 cze 2016, 23:36

avrtech pisze:
McKee pisze:A odkleiłeś tą ładną naklejkę reklamową ze stołu?

Jaką naklejkę ? mówisz o buildtaku ? Bo żadnej innej naklejki tam nie widzę :)

Nie, BuildTaka od folii naklejonej na aluminiowy stół odróżniam ;) .
Ja miałem na aluminiowym stole naklejkę z parametrami drukarki, jakimiś napisami, itp. - już nie pamiętam co tam było ale ładnie wyglądało.
Pod szybą. Nie był to malunek na aluminium tylko cienka przeźroczysta folia o wymiarach mniejszych niż stół.
Po odklejeniu tego (łatwo zeszło) stół nie wygląda tak pięknie ale za to mam wrażenie zniknęła "górka" na środku stołu - nie wiem czy to nie samo-sugestia czy leveling zaczął jakoś lepiej działać ale stół miałem niższy na obrzeżach i wyższy w centrum. Teraz (po usunięciu rzeczonej naklejki) mam wrażenie że się wyrównało.

PS.: Teraz == miesiąc temu, bo od około miesiąca nie miałem czasu na zabawę w drukowanie.

avrtech pisze:Gdzieś ten raft widziałem ale nie mogę znaleźć czy mam zaznaczony czy nie. Gdzie go szukać w ustawieniach.

Wchodzisz do Slic3r-a i tam: Print Settings -> Support material -> raft - ustawiasz ilość warstw i ew. poniżej odstęp pomiędzy raptem a wydrukiem.

avrtech pisze:Dodatkowo chciałem odpalić autolevel przed chwilką. Przykręciłem go do ekstrudera podłączyłem złączki ale klapa nic nie reaguje mimo że w slic3r ustawiam GATE Autolevel.

A odpowiednie gkody startowe wpisałeś?
Printer Settings --> Custom G-code --> Start G-Code i End G-Gode

Wpisz z konsoli coś w stylu:
M340 P0 S1395 ;czujnik pionowo
M340 P0 S395 ;czujnik poziomo
Czujnik powinien się ruszać / ustawiać po tych dwóch momentach (to co po "S" trzeba sobie dobrać)

avrtech pisze:Dodatkowo zobaczyłem że grubość warstwy 0.1 ma około 0.16 a warstwa ustawiona na 0.2 ma około 0.29

przy wydruku 10mm na wysokość mam 12.5mm jest to spora różnica :(

Coś popsute chyba - za duża ta różnica - nie masz jakichś oporów na osi "Z" ?
Drukarka/rama jest prosta? (i pod kątem 90° do stołu?).
Ew. rzuć kilka zdjęć.
W ostateczności do serwisu.

avrtech
Kontaktowanie:

Postautor: avrtech » 04 cze 2016, 21:54

McKee pisze:A odpowiednie gkody startowe wpisałeś?
Printer Settings --> Custom G-code --> Start G-Code i End G-Gode

Wpisz z konsoli coś w stylu:
M340 P0 S1395 ;czujnik pionowo
M340 P0 S395 ;czujnik poziomo
Czujnik powinien się ruszać / ustawiać po tych dwóch momentach (to co po "S" trzeba sobie dobrać)

Co do wysokości warstw namieszane miałem w ustawieniach już to ogarnąłem.
Co do naklejki to miałem wersję do złożenia i nie było tej naklejki.

a co do Gcode od AL to nie śmigają mi :(
pisze w logach unknown command

npr

Postautor: npr » 06 cze 2016, 13:43

avrtech, GATE 2.0 był dostępny w wersji do samodzielnego złożenia?

U mnie tez stolik jest krzywy i z wyłączonym autolevelem nie udało mi się nic większego wydrukować. Wrzucam zdjęcie krzywizny mojego stołu, możesz sobie porównać, i zdjęcie naklejki o której pisze MCkee. Po założeniu na stolik szkła i z działającym autolevelem można drukować w dowolnej częsci stołu
Załączniki
2222.jpg
1111.jpg

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 06 cze 2016, 13:58

Ja bym spróbował zdjąć ten stół i DELIKATNIE naprostować to od dołu
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 06 cze 2016, 14:27

Z tak krzywą płaszczyzną stolika (płyta aluminiowa) to ja bym reklamował. Szyby na tym równo nie ułożysz, a na krzywiznach będzie znacznie gorsze grzanie samej szyby od płyty aluminiowej, która nie będzie jej dotykała :roll:

robertm pisze:Ja bym spróbował zdjąć ten stół i DELIKATNIE naprostować to od dołu

Robert, Ty tak na serio? To jest fachowa porada serwisu dla nowo zakupionego produktu?

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 06 cze 2016, 14:58

Krzysiek po co chcesz mnie ośmieszać ?

zapytaj kolegi avrtech czy zwracając się do mnie o pomoc nie otrzymał jej ...

Kolega npr nie pisze o kicie tylko o gotowej złożonej drukarce (bo tylko te miały tą naklejkę na stole), nie wiem czy reklamował ten stolik czy nie, wiem za to że można samodzielnie spróbować go naprostować. Nie piszę, że musi ale, że może. Ocenę czy jest sens wysyłania całej drukarki na serwis zawsze leży po stronie klienta.

Sam miałem taki sam problem ze stołem w swoim GATE 1 i możesz zapytać skawika jak sobie z tym poradziliśmy.

Szanuje Ciebie i z mojej strony na pewno tak pozostanie bez względu na inne sytuacje. Rozumiem, że możesz być na mnie zły, ale ja ani nie mam żadnych mocy decyzyjnych, ani nie mam nic personalnie do Ciebie, a to że wykonuje swoją prace rzetelnie, nie możesz mnie za to winić.
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 06 cze 2016, 19:01

Robert, przecież wiem, że nie pracujesz na serwisie 3N (chyba że coś się zmieniło?), więc nie bierz tego tak bardzo do siebie - nie o to mi chodziło. Nie mam złości w sobie - uwierz, bo nie mam potrzeby jej w sobie nosić - wręcz przeciwnie - jestem mega zadowolony.
Warto uświadamiać ludzi, że niech lepiej nie kombinują a raczej starają się to oficjalną drogą rozwiązać. Jeden delikatnie odegnie i będzie ok, ale drugi przegnie i rozwali formatkę, której już niestety nie będzie mógł reklamować - wtedy będzie miał pretensję do Ciebie, a przecież tego nie chcesz.
Mówimy tu o rzeczach nowych.
Zauważ, że często piszę różnym osobom, aby się kontaktowały bezpośrednio ze sprzedawcą, albo reklamowali sprzęt wadliwy (zakupy w różnych firmach), bo przez własne kombinowanie mogą sobie zaszkodzić.

npr

Postautor: npr » 08 cze 2016, 13:56

Dzięki Krzysztof za informacje. Zdjęcie które tu wrzuciłem wysłałem również dawno temu do firmy 3novatica, odpowiedź była taka, że stolik zawsze będzie się trochę odkształcał od temperatury i taka płaskość powinna wystarczyć. Powiedzieli również, żebym mocował szkło jedynie w osi stolika na 3 klipsy. Drukarka 3 razy była w naprawie gwarancyjnej, nigdy nikt nie zwrócił uwagi na stolik.

Ostatecznie drukarka działa, drukuje na całej powierzchni, więc nie ma po co tego reklamować. Może jak pojawi się jakaś nowa usterka wymagająca wysłania drukarki do serwisu to przypomnę im o stoliku ;)

avrtech
Kontaktowanie:

Postautor: avrtech » 09 cze 2016, 10:23

Dzięki panowie za wasze odpowiedzi i porady :)

Wydaje mnie się, że stolik już wypoziomowałem jak i oś Z bo równo nakłada na stół nawet przy wydruku wielkości 15cm x 8cm porobię jeszcze próby przy wydruku 19cm x 19cm lecz aktualnie przy poziomowaniu na grzebałem w slic3rze i jak leci druk to pierwsza warstwa jest za mocno zalana filamentem powstają takie grudki że głowica haczy o wydruk jak się nad nim przesuwa.

I próbuję zmieniać ustawienia w slic3r a i generalnie w cura też nie wychodzi wydruk.

Problem może być tego typu, że tak jak pisałem w innym temacie za mocno wyczyściłem i usunąłem rurkę teflonową, już wstawiłem inną którą miałem pod ręką ale jej wewnętrzna średnica to 2,8mm i podejrzewam, że te 0,8mm ma duży wpływ na wydruk bo przez większą średnicę do filamentu dostaje się zbyt dużo powietrza i wtedy może być efekt "plucia" filamentem jak i jego miejscowe braki. Przed usunięciem tej rurki teflonowej (przez przypadek) i wstawieniem nowej wydruki były ładne.

Niestety aktualnie mam nogę skręconą i mogę tylko zamówić taką rurkę teflonową z netu która zapewne dojdzie do mnie jutro, może w poniedziałek nie mniej próbuję tę niedogodność wyeliminować ustawieniami slic3r.

Czy ktoś mógłby podać ustawienia slic3r jakich używa aby pierwsza warstwa nie była zalana, każda kolejna dokładna a górne wykończenie był równe gdzie ani nie zabraknie filamentu ani nie będzie go za dużo ?

Wróć do „GATE 2.0”