Tunel chłodzący wydruki do GATE 2.0

Awatar użytkownika
yOOrek

Tunel chłodzący wydruki do GATE 2.0

Postautor: yOOrek » 20 paź 2015, 18:13

Witam,

Od jakiegoś czasu poszukuję STL tunelu chłodzącego wydruk dla GATE 2.0. Coś co jest najbardziej zbliżone do tego co chciałbym znaleźć to http://www.thingiverse.com/thing:120349
Pod wiatrak pasuje idealnie ale nawiew jest za duży i sięga poniżej dyszy drukującej.

Czy ktoś już ten temat przerabiał? Widziałem STL'ki tunelów do GATE 1 ale te nie będą pasować.
Reality is in fact virtual

Awatar użytkownika
McKee

Re: Tunel chłodzący wydruki do GATE 2.0

Postautor: McKee » 29 paź 2015, 10:09

Dodatków do Gate 2.0 nie widziałem jeszcze - chyba ktoś musi sobie zaprojektować i podzielić się z innymi :git:.

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 29 paź 2015, 10:20

Przypadkiem w GATE 2 nie ma turbinki, która dmucha od tyłu bezpośrednio na wydruk, a co za tym idzie dodatkowy tunel nie jest już potrzebny :)
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 29 paź 2015, 11:03

Przypadkiem jest ... :bania:
Też zacząłem pisać że przecież jest, ale potem doczytałem i "dopatrzyłem" jak wygląda tunel pod podanym linkiem i jak rozumiem autor chciałby taki tunel do istniejącej turbinki dodać, żeby dmuchało bardziej na głowicę.
Z tego co zauważyłem dmucha na wydruk a nie na głowicę (albo nie tylko na głowicę). Mi nie przeszkadza ale może KTOŚ zrobi COŚ i będzie lepiej.

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 29 paź 2015, 12:09

Używam tego rozwiązania w swoim GATE - nie ma potrzeby jakiegokolwiek kombinowania. Turbinka ma wylot na całej szerokości aluminiowego elementu.
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
yOOrek

Postautor: yOOrek » 29 paź 2015, 13:31

McKee pisze:Przypadkiem jest ... :bania:
Też zacząłem pisać że przecież jest, ale potem doczytałem i "dopatrzyłem" jak wygląda tunel pod podanym linkiem i jak rozumiem autor chciałby taki tunel do istniejącej turbinki dodać, żeby dmuchało bardziej na głowicę.
Z tego co zauważyłem dmucha na wydruk a nie na głowicę (albo nie tylko na głowicę). Mi nie przeszkadza ale może KTOŚ zrobi COŚ i będzie lepiej.

Dokładnie takie mam wrażenie. Nadmuch jest nie tylko na górną warstwę ale także na niższe warstwy/stół. Jeżeli nawiew jest włączony to często podwijają mi sie rogi w tylnej części wydruku. Przednia jest OK. Przy wyłączonym nadmuchu problem ten nie istnieje. Dlatego też pomyślałem że dobrze by było nakierować strumień powietrza bardziej na górną warstwę. Głowica (a raczej blok grzejny głowicy) powinna być OK jako że jest osłonięta metalowym elementem.

Awatar użytkownika
yOOrek

Postautor: yOOrek » 29 paź 2015, 13:37

robertm pisze:Używam tego rozwiązania w swoim GATE - nie ma potrzeby jakiegokolwiek kombinowania. Turbinka ma wylot na całej szerokości aluminiowego elementu.

Niestety nie jest tak jak piszesz (w GATE 2.0). To cała turbinka/wiatrak ma szerokość aluminiowego elementu do którego jest przymocowana. Wylot powietrza ma mniej/więcej ⅓ szerokości tego elementu. I dmucha pod kątem 35 stopni. Tak jak pisałem trochę wcześniej, mam problem z podwijającymi się rogami w tylej części wydruku (tej która jest najbardzej wystawiona na działanie nadmuchu), i chciałbym skierować nadmuch tylko na górną warstwę (tą która jest kładziona).

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 29 paź 2015, 17:07

Dobra ... jest nas co najmniej trzech, jeden nie chce kombinować, jeden niezdecydowany (ja), więc jak się nie znajdzie jakiś 4-ty z chęcią (i umiejętnościami) zaprojektowania tunelu to zostajesz zostawiony samemu sobie i musisz zaprojektować tunel chłodzący sam ;) (ew. kontaktuj się z Producentem).
Ja jestem jeszcze za cienki z drukowania (żeby potrzebę tunelu zrozumieć :bania:) i z aerodynamiki (bo mam wrażenie że taki tunel więcej popsuje niż pomoże).
Z drugiej strony wyobrażam sobie że powinno to być coś na kształt rozwiązania stosowanego w suszarkach do rąk Airblade Dyson-a: https://en.wikipedia.org/wiki/Dyson_Airblade (dużo skuteczniejsze od normalnych) - tylko nie jestem przekonany że taka mała turbinka dałaby radę.

Wrzucam sobie temat do późniejszego przemyślenia... .....

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 22 sie 2016, 11:11

Jak by ktoś chciał ja używam tego - na razie w fazie testowej ale ogólnie jest ok
nadmuch_gate_2.rar
(192.03 KiB) Pobrany 51 razy

IMG_20160820_223232_HDR.jpg

IMG_20160820_223159_HDR.jpg

lub taki
nadmuch_gate2.jpg

nadmuch2_gate2.rar
(202.86 KiB) Pobrany 44 razy
____

Wróć do „GATE 2.0”