Gate 2.0 - prezentacja drukarki

mscichu

Re: Gate 2.0 - prezentacja drukarki

Postautor: mscichu » 05 lip 2015, 22:05

Czy są gdzieś na internecie zdjęcia wydruków z Gate 2.0? Poszukuję również filmików aby ocenić głośność pracy urządzenia. Jak szukam, to w googlach wywala mi tylko do Gate 1

Awatar użytkownika
qazar

Postautor: qazar » 15 lip 2015, 14:02

mscichu pisze:Czy są gdzieś na internecie zdjęcia wydruków z Gate 2.0? Poszukuję również filmików aby ocenić głośność pracy urządzenia. Jak szukam, to w googlach wywala mi tylko do Gate 1

Hałas porównywalnie z GATE 1

Jakość:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Maszto

Postautor: Maszto » 17 lip 2015, 16:34

Posiadam Gate 1.0 i chciałbym zakupić Gate 2.0 jak mogę uzyskać rabat ?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 20 lip 2015, 7:57

Dla posiadaczy Jedynki przygotowany został rabat w wysokości 10%. W tym celu należy się skontaktować z naszym działem sprzedaży, podać numer seryjny zakupionego Gate 1.0 i na tej podstawie będzie udzielony rabat.

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 03 sie 2015, 17:51

Jaka jest różnica w jakości (i ew. w czasie) pomiędzy wydrukami z Gate 1.0 i Gate 2.0 ?
Czy np. użycie śrub kulowych rzeczywiście widać na wydruku?
Ew. jakieś inne różnice są warte uwagi? (zakładam, że autoleveling, turbinę, oświetlenie itp można do 1.0 też dokupić lub dorobić, a 'dodrukowany' ukośny wyświetlacz w 1.0 wygląda moim zdaniem lepiej niż ten wbudowany pionowo w 2.0).

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 04 sie 2015, 9:31

Śruby kulowe gwarantują dłuższą żywotność i precyzję w działaniu niż pręty gwintowane M6 współpracujące ze stalową nitonarętką. Czy jest widoczna różnica w jakości na wydruku - TAK.

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 04 sie 2015, 10:11

OK, dziękuję.
Kontynuując temat (może proste pytanie ale dopiero stoję przed decyzją wyboru i nie mam doświadczeń z drukiem):
Jak rozumiem 3Novatica dostarcza komplet dla klienta III generacji ;) (spodziewam się "prawie" plug and play) czyli drukarkę, filiamenty i przetestowane/zalecane ustawienia do nich i drukarki. I tu pytanie: skoro 2.0 to inna mechanika (np. inny skok śruby jak się domyślam, z czego wynika dokładniejsze sterowanie osią Z i inny (lepszy?) wydruk), to czy dla dobrych/znakomitych ;-) wydruków nie powinny być oddzielne ustawienia dla Gate 1.0 i 2.0 ?
Domyślam się że dla doświadczonych drukarzy to może nie mieć znaczenia / skorygują ustawienia na bieżąco, ale jako początkujący chciałbym od początku mieć bezbłędne wydruki a dopiero po jakimś czasie (nauki) zacząć eksperymentować z różnymi filiamentami.
Zdaje sobie sprawę z niuansów typu np. suchy filiament i wiem że sporo nie wiem i muszę się douczyć (nie wiem jeszcze jak dużo), ale też mam oczekiwania typowe dla konsumpcyjnego użytkownika III generacji które chcę "zaadresować" sprzętem/zestawem Plug&Play.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 04 sie 2015, 10:21

Proszę się zapoznać z instrukcją przygotowaną dla drukarki Gate 2.0. Myślę, że znajdą się w niej wszystkie odpowiedzi.
Instrukcja dostępna na stronie 3novatica.com przy produkcie Gate 2.0

Bezpośredni link do instrukcji
http://3novatica.com/pl/index.php?contr ... achment=40

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 04 sie 2015, 14:26

Nie, nie ma tam odpowiedzi na powyższe pytania.
Choć przyznam, że instrukcją wygląda profesjonalnie i dech mi zaparło w pierwszej chwili, to niestety odpowiedzi brak. Dowiedziałem się za to co to jest FILABOX - pojęcie, które występuje w słowniku pojęć, ale nie ma w nim ani słowa w innych częściach instrukcji i/lub na tym forum i/lub na google - czyżby nowy produkt 3Novatica? (na dziś jest to dla mnie zupełnie zbędna informacja/pojęcie).

Domyślam się, że dla producenta fakt "kanibalizacji" droższych urządzeń przez tańsze lub 2-gi obieg urządzeń używanych (zamiast zakupu nowych) jest niemile widziany, ale używane Gate 1.0 na allegro jest "od ręki" za połowę ceny Gate 2.0 (na które zresztą trzeba 3 tygodnie czekać). Stąd pojawia się dylemat na temat wyboru i powyższe pytania (gdybym mógł dostać 2.0 od ręki to bym się zajął drukowaniem i nie zawracał głowy pytaniami :D).

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 05 sie 2015, 10:07

Drukarka Gete 2.0 jest gotową do użycia zaraz po rozpakowaniu. Aktualnie wdrażane są ustawienia do Repetiera, ale prawdę mówiąc będą prawie takie same jak dla Gate 1.0 z autolevelingiem. Przygotowane są profile wydruku oraz baza materiałów (ustawienia) jakie są w naszej ofercie.
O ile drukarki Gate 1.0 są tańsze, tak Gate 2.0 to całkowicie nowy produkt i nie jest to tylko nowsze, ładniejsze opakowanie, ale kompleksowe podejście do projektu pod kątem lepszej mechaniki, prostoty w użytkowaniu, zabezpieczeń.

Wróć do „GATE 2.0”