Gate 2.0 - prezentacja drukarki

Wiesiu

Re: Gate 2.0 - prezentacja drukarki

Postautor: Wiesiu » 18 maja 2015, 20:38

Witam forumowiczów.

Jestem przed zakupem pierwszej drukarki 3D i wejściem w świat materializacji wazoników z thingiverse ;) Mam kilka pytań odnośnie drukarki Gate 2.0, możliwe że będą wiały niewiedzą i nonsensownością - stąd proszę o odrobinę wyrozumiałości.

- Jaki HotEnd wykorzystany jest w drukarce Gate 2.0
- Do jakiej temperatury się nagrzewa i jak szybko osiąga temp. pracy
- Turbina chłodząca owiewa wydruk z jednej strony, czy z kilku stron
- Podgrzewany stół do jakiej temperatury się nagrzewa i w jakim tempie
- Czy jest możliwość sprzęgnięcia oprogramowania Simplify3D z drukarką
- Czy warstwa 62,5um to minimalna grubość warstwy czy tylko zalecana/z profilu

- Czy jest w sieci wideo z druku na Gate 2.0? (Chodzi kulturę pracy drukarki).
- Czy są w sieci zdjęcia wydruków z Gate 2.0?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 18 maja 2015, 22:17

* Konstrukcja własna 3novatica
* temp pracy osiąga dość szybko - istniej możliwość druku z większości materiałów więc zakresu pracy raczej Ci nie zabraknie
* tak turbina nawiewa od tyłu w przód
* stół grzeje równie sprawnie co grzałka choć ciut wolniej (ale tak chyba jest zawsze i u każdego)
* nie mam obecnie możliwości sprawdzenia ale widzę że soft ten działa z innymi drukarkami opartymi o repetiera wiec raczej tak
* są to zalecane parametry z dostarczanych profili jednakże możesz swobodnie nimi eksperymentować

Drukarka 4 maja 2015 weszła do sprzedaży na razie nie widziałem ani filmów ani fotek z wydrukami. Jednakże biorąc pod uwagę konstrukcję, zastosowane podzespoły zakładam że kultura pracy jak też jakość wydruków będą na wysokim poziomie.

Jeśli masz więcej pytań o ten model dzwoń do Działu Sprzedaży: tel. +48 22 300 10 40 wew. 1
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 20 maja 2015, 21:29

W środku jest rurka teflonowa która może tego nie przeżyć, ja drukowałem nylonem z powodzeniem na 235 stopniach, z tym że to było badziewie z marketu budowlanego....

A co takiego chcesz wydrukować do silnika jeśli można wiedzieć? :git:

Odpisałem na posta - którego nie ma, pora chyba wracać do domu :bania: :piwo:

tom.k

Postautor: tom.k » 20 maja 2015, 21:51

Hej,
Dzięki za info. Usunąłem post bo zauważyłem że wersja 2.0 trochę poza moim zasięgiem.
Chcę przykręcić różne rzeczy fajne do silnika i czasem może mi się takie coś przydać zamiast cięcia i spawania :)

Falcon

Postautor: Falcon » 03 cze 2015, 9:29

A jak wygląda sprawa z kit'em do autolevelingu do GATE 1.0? Będzie można się go spodziewać w najbliższym czasie? Pytam się tutaj bo temat w miarę świeży, a takie pytanie już pare miesięcy temu padło.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 03 cze 2015, 10:26

Będzie, ale nie mogę jeszcze podać daty wprowadzenia :(

Falcon

Postautor: Falcon » 03 cze 2015, 11:04

Więc czekamy z niecierpliwością :git:

Awatar użytkownika
yOOrek

Postautor: yOOrek » 24 cze 2015, 2:24

Witam,

Właśnie zostałem szczęśliwym właścicielem GATE 2.0. Jest to moja pierwsza drukarka 3D.
Kostka wydrukowała się pięknie w niebieskim PLA od 3-Novatica, tylko nie mogę jej oderwać od szyby. Użyłem octu (gdzieś tu to przeczytałem).

Czy będą dostępne jakieś instrukcje odnośnie opcji na wyświetlaczu? Jak kalibrować oś Z? Jakaś instrukcja podobna do tej dla GATE 1.0?

Trochę miałem problemów z wypoziomowaniem i ustawieniem tego wszystkiego. Kilka razy dysza przywaliła w szybę ale na szczęście nic się nie stało.

Pozdrawiam,

Jurek
Reality is in fact virtual

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 24 cze 2015, 7:30

Wydruk można oderwać od szyby dopiero po jej wystudzeniu. Póki ciepła - ciężko będzie ;)
Instrukcja jest w fazie końcowej, powinna być na dniach już dostępna. Z przyczyn technicznych tylko to nam się przesunęło w czasie :(

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 24 cze 2015, 12:08

yOOrek pisze:Witam,

Właśnie zostałem szczęśliwym właścicielem GATE 2.0. Jest to moja pierwsza drukarka 3D.
Kostka wydrukowała się pięknie w niebieskim PLA od 3-Novatica, tylko nie mogę jej oderwać od szyby. Użyłem octu (gdzieś tu to przeczytałem).

Czy będą dostępne jakieś instrukcje odnośnie opcji na wyświetlaczu? Jak kalibrować oś Z? Jakaś instrukcja podobna do tej dla GATE 1.0?

Trochę miałem problemów z wypoziomowaniem i ustawieniem tego wszystkiego. Kilka razy dysza przywaliła w szybę ale na szczęście nic się nie stało.

Pozdrawiam,

Jurek

Polej szybę zimna wodą a wydruk odskoczy

Wróć do „GATE 2.0”