Grzałka stołu nie grzeje

Awatar użytkownika
lateraluspl

Re: Grzałka stołu nie grzeje

Postautor: lateraluspl » 14 lip 2015, 1:11

Odpowiedz tutaj na poniższe pytania bo brakuje podstawowych danych wejściowych:
Jak załączasz grzałkę? - PANEL LCD, Pronterface, Repetier-Host
Po załączeniu grzania świeci się niebieska dioda na płytce sygnalizująca grzanie stołu ? - NIE
Jakim slicerem tniesz i czy w nim masz zaznaczony grzany stół i ustawioną temp. ? - CURE i 1.17 Slic3e
Jak puszczasz Gcode z SD to załącza się niebieska dioda grzania stołu? - NIE
Jak puszczasz Gcode z Repetier'a to załącza się niebieska dioda grzania stołu? - NIE
Jeżeli dioda sygn. grzanie stołu świeci to czy na pinach płytki pojawia się 12V ? - Pod extruderem TAK, pod stołem NIE.

Firmware tez przeinstalowany, dalej to samo.

Mix

Postautor: Mix » 14 lip 2015, 1:48

W takim razie nie szukać problemu w grzałce tylko na płytce (ewentualnie oprogramowaniu płytki - ale tu jak jest przeładowany działający soft to mniej prawdopodobne).
Odkręć płytkę i obejrzyj z drugiej strony - może "zimny lut", sprawdź może mosfet załączający grzałkę (ale tu chyba dioda sygnalizująca jest na wejściu - trzeba w schemat popatrzeć albo na ścieżki płytki)...
Zapomniał bym dodać drugą opcję żeby odesłać płytkę do serwisu w ramach gwarancji (ale tu jest szansa że np. dwa tygodnie będzie to trwało).

Awatar użytkownika
lateraluspl

Postautor: lateraluspl » 14 lip 2015, 11:12

Czy do novatica jest jakaś komórka? Bo nie idzie się tam dodzwonić. Jak klepniesz 3 pomoc techniczna to się rozłącza to samo inne numery. A cały czas zgłasza ze zajęty numer.
Choć czasami da się dodzwonić. Ale dzisiaj bezskutecznie; )

stasiek

Postautor: stasiek » 16 cze 2016, 15:49

U mnie podobnie po całodniwym druku z ABS i grzaniu stołu stół na drugi dzien juz nie wstał
Padł mosfet od stołu (RUMBA) ale po przelutownaiu nadal nic si enie dzieje. Prawdopodobnie gdzieś na płytce przepaliła się scieżka :(
Opisywałem an forum fabrykatora i w chwili obecnej jestem na diagnozie:
Na wyłaczonym grznaiu stołu z poziomu Rep:
- zwarcie pomiedzy masa a plecami/krótka nózka mosfet powoduje zapalenie sie diody na stole (tej na MK3) i grzanie stołu
- zwarcie z masa pozostałych nóżek nic nie powoduje

Na właczonym grzaniu stołu z Rep:
- zwarcie pomiedzy masa a plecami/krótka nózka mosfet powoduje zapalenie sie diody na stole (tej na MK3) i grzanie stołu
- zwarcie pomiedzy masa a prawą nózką (tą od srodka płytki) nic nie powoduje
- zwarcie masy z lewą nózka (ta od krawędzi płytki) powoduje zapalenie się diodki THB na RUMBIE
- zwarcie diodki lub srodkowych pinów na płytce (nie używanych teraz) powoduje zapalenie diodki

na chwiel obecną pozostaje mi PLA ;)

Stół

Postautor: Stół » 29 gru 2016, 19:10

Same problemy z tymi drukarkami :/

Ostatnio chciałem coś wydrukować i widzę, że temperatura stołu nie rośnie. Po pewnym czasie zamiast aktualnej temperatury pokazuje się komunikat "decoupled". Odwróciłem drukarkę i okazało się, że jeden z kabli od grzałki całkiem się usmażył. Stopiona izolacja zalała połączenie i zaizolowała.

Wyczyściłem wszystko iglakiem, zabezpieczyłem taśmą izolacyjną i grzanie już działa. Niestety na przyłączu dalej jest gorąco, a drukarka atakuje intensywnym zapachem topionej izolacji. Strach, że coś się może jeszcze podpalić :///

Przyłącze na płytce jest w dobrym stanie. Element, w który wchodzą kable jest nadtopiony i kwalifikuje się do wymiany.

Gdzie zdobyć wyżej wspomniany element?
Co może być przyczyną awarii? Czemu się aż tak nagrzewało? Ktoś też tak miał? Czy wymiana kabla + złączki wystarczy?

.....

Wróć do „GATE 1.0”