Drukarka Gate sama grzeje głowicę i "blokuje" osie

Awatar użytkownika
otasz
Kontaktowanie:

Drukarka Gate sama grzeje głowicę i "blokuje" osie

Postautor: otasz » 08 kwie 2015, 18:50

Dotarła do mnie dzisiaj nowa drukarka Gate złożona i skalibrowana przez producenta. Po podłączeniu wszystkiego do kupy, drukarka nie jest wykrywana przez laptopa. Wszystkie silniki wydają lekki szum, wszystkie osie są zablokowane, a głowica samoczynnie się nagrzewa. Mam już jedną drukarkę Gate, więc zakładam, że ta powinna być automatycznie wykryta przez komputer. Niestety pierwsze uruchomienie zrobiłem po zamknięciu serwisu 3Novatica, więc nie mogłem już dzisiaj zadzwonić i uzyskać pomocy. Jakieś pomysły co może być nie tak?

Ps. Próbowałem dwóch komputerów, na których działa pierwszy "gejt" oraz dwóch różnych przewodów USB. Wiem, że w pierwszej drukarce, po podłączeniu zasilania osie się nie blokują, a silniki nie wydają absolutnie żadnego hałasu.
...:::http://www.filaments4u.com:::... - drukarki 3D, filamenty do drukarek 3D
...:::COROPad-idealna powierzchnia do druku:::...
...:::Oprogramowanie 2D/3D CAD/CAM:::...

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: Drukarka Gate sama grzeje głowicę i "blokuje" osie

Postautor: Fabrykator.pl » 08 kwie 2015, 19:39

Dzwoń jutro na serwis aby ustalić co jest nie tak. Każda drukarka jest sprawdzana, jest na niej robiony wydruk testowy. Podasz numer drukarki serwisantowi i będzie zapewne wiedział kto to składał i udzieli pomocy.

Awatar użytkownika
otasz
Kontaktowanie:

Re: Drukarka Gate sama grzeje głowicę i "blokuje" osie

Postautor: otasz » 08 kwie 2015, 19:54

Tak zrobię, tylko myślałem że to może jakaś błahostka, na którą bym nie wpadł, więc stąd pytanie.
...:::http://www.filaments4u.com:::... - drukarki 3D, filamenty do drukarek 3D
...:::COROPad-idealna powierzchnia do druku:::...
...:::Oprogramowanie 2D/3D CAD/CAM:::...

Wróć do „GATE 1.0”