Grzałka stołu i komora - drukowanie dużych elementów z ABSu

Awatar użytkownika
MiniK

Re: Grzałka stołu i komora - drukowanie dużych elementów z A

Postautor: MiniK » 11 gru 2014, 15:48

500zł za trochę plexi to trochę dużo, w tej cenie można kupić szafe serwerową :git:
i wyposażyć ją w zbajerowane oświetlenie i kamerkę ! Wentylatory w cenie !

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 11 gru 2014, 15:52

MiniK pisze:
500zł za trochę plexi to trochę dużo, w tej cenie można kupić szafe serwerową :git:
i wyposażyć ją w zbajerowane oświetlenie i kamerkę ! Wentylatory w cenie !

A i miejsca na wentylatory już wycięte, nic tylko odciąg "spalin" zrobić :)

Awatar użytkownika
IdeaTB

Postautor: IdeaTB » 11 gru 2014, 23:19

marek91 pisze:500zł za trochę plexi to trochę dużo, w tej cenie można kupić szafe serwerową :git:

Napisałem nie powinna jednak przekroczyć 500 zł ale ile tego jeszcze nie wiem, nie będzie to na pewno połowa tej kwoty.

Też pierwotnie myślałem nad szafą serwerową. Można taka kupić gołą (bez wentylatorów) za 350zł brutto ale:

1. Komorę robi się jednak chyba po to aby mieć wyższą temperaturę otoczenia drukowanego elementu a w przypadku szafy o wymiarach 600x600x632 to komora do nagrzania o objętości 0,2286m3.
W przypadku wykonania dedykowanej czyli o wymiarach 520x440x470 to powierzchnia około 0,1m3 (pisze około bo nie chce mi się liczyć a komora to nie sześcian) czyli ponad 2 razy mniej.

2. Szafa wykonana jest z stali, trzeba to chyba dodatkowo izolować termicznie, plexi będzie lepszym izolatorem niż blacha stalowa.

3. Dedykowana komora będzie również zajmowała mniej miejsca na stole, biurku czy też innym miejscu na którym stoi.

4. Obudowa robiona na zamówienie moze mieć dedykowany otwór na montaż wyświetlacza LCD z 3Novatica.

5. Przezroczyste ściany to też dla mnie ładniejszy wygląd no i co najistotniejsze cały sprzęt i drukowany element widać jak na dłoni :)
Czy np ten ZMorph nie wygląda lepiej w obudowie z plexi niż gdyby był obudowany blachą malowana proszkowo?
http://www.swiatdruku3d.pl/wp-content/u ... cjale2.jpg

Jak ktoś chce jeszcze podbajerowac wizualnie obudowę to można dac takie podświetlanie na tylnych ścianach.
http://www.almermeble.pl/wod2.jpg

Podsumowując:
Dla mnie różnica kwoty ( 50-150zł) między szafą RACK a dedykowana obudową z plexi nie jest kwotą zaporową i wolę zrobić dedykowaną obudowę wg własnych wymagań niż kupić gotową szafę RACK i ją później przerabiać.

A jak dla kogoś jedynym priorytetem jest cena to lepiej zastosować kartonowe pudło ;)

A co do oświetlenia to ja zrobiłem sobie takie i spełnia w 100% moje oczekiwania, będzie też dobrze działało w komorze z plexi :)
Załączniki
20141211_231641.jpg

Awatar użytkownika
ExPrezes

Postautor: ExPrezes » 12 gru 2014, 8:28

Ops, na taką cenę nie jestem przygotowany - w tej sytuacji muszę się wycofać i skombinować obudowę na własny rachunek : /

Cyborg

Postautor: Cyborg » 15 mar 2015, 11:18

Witam wszystkich na forum.

Czy pomysł tej obudowy ostatecznie upadł? Chętnie przyłączyłbym się do zamówienia.
Przy okazji można by wprowadzić parę zmian do koncepcji:
1. Całość wykonać z pleksi 5mm zamiast 3mm i przednią oraz tylną część osadzić w rowkach profili, jak sugerował krzysztof – odpadnie problem mocowania do ramy.
2. U góry tylnej części wykonać standardowy otwór pod wyciąg oparów (rura spiro) albo pochłaniacz.
3. Nie wykonywać dolnej płyty – ogrzane powietrze i tak unosi się ku górze.
Pozostaje do rozwiązania problem (do)prowadzenia filamentu.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 15 mar 2015, 17:04

W tym tygodniu w Kielcach jeden z wystawców-amatorów pokazywał świetnie przystosowaną do drukarki szafę serwerową. Troszkę to kosztuje (szafa+przeróbki), ale efekt jest IMO świetny.

Nie wziąłem niestety żadnego kontaktu do niego...
Myślę jednak, że ktoś ma jakiś kontakt bądź sam twórca się ujawni.

Falcon

Postautor: Falcon » 15 mar 2015, 19:45

Ten facet od obudowy z szafy rackowej rozdawał naklejki z adresem www.dipol.com.pl/3dprinter.
Mówił że na ich stronie można kupic dowolne szafy serwerowe i cały sprzęt do transmisji obrazu. Podejrzewam że był przedstawicielem tejże firmy. A ocieplenie w szafie mial ze styroduru i ekranów cieplnych takich jak się daje za grzejnik. Cena szafy to 500 zeta było, za tamten model bez bajerów. GATE by wlazł...

Cyborg

Postautor: Cyborg » 16 mar 2015, 16:44

Rozwiązanie z szafą rackową znam, ale to jednak straszna kobyła pod względem wymiarów i wagi.
Wolałbym rozwiązanie, które zaproponował IdeaTB.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 16 mar 2015, 19:02

Cyborg pisze:Wolałbym rozwiązanie, które zaproponował IdeaTB.

To bierz się i buduj :) Jeden z tańszych (chyba, bo "za mocno" nie szukałem) sklepów z pleksi e-pleksi.pl

A swoją drogą, to nie lepiej, a na pewno taniej zabudować boki tył "chamską" sklejką, a tylko od frontu dać pleksę :roll:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 16 mar 2015, 20:50

zdjąć wymiary metrówka... sklejkę z Castoramy... plexa także... zgiąć opalarka... trochę bejcy dla koloru... trochę chęci....

i http://www.thingiverse.com/thing:639022
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

Wróć do „GATE 1.0”