Zawieszanie się USB drukarki

jedreg
Kontaktowanie:

Re: Zawieszanie się USB drukarki

Postautor: jedreg » 09 lip 2014, 12:59

_jarek_ pisze:A wydawało mi się że moduł ma mechanizm autobaudrate ;)

Nie ma, zrób test prędkości wrzucania stałego pliku na SD, czy ustawisz 38.4 czy 500kbps przepchanie pliku zajmie tyle samo czasu. A wystarczyłoby żeby programiści repetiera nie ignorowali scenariuszy brzegowych dając znać że prędkoś jest błędna...

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 09 lip 2014, 13:34

http://www.kamami.pl/index.php?ukey=pro ... tID=190060

... jeśli masz RS232TTL na płytce.... to możesz tego użyć zamias Bluetooth...

lub uzyj testowo Bluetooth..
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

jedreg
Kontaktowanie:

Postautor: jedreg » 16 lip 2014, 23:57

No to chciałem potwierdzić, że izolator na ADuM o którym wcześniej wspomniałem chodzi perfect. Standardowy test wywalający USB w tempie do 60 sekund nie dał rady w ciągu 5 minut ciągłego pstrykania zasilaczem i świetlówką. Sprawa zamknięta (z wyłączeniem samego repetiera i sterowników na windzie co też potrafią ześwirować na połączeniu do drukarki). A zależy mi na bezawaryjnym USB bo będę próbował m.in. firmware z transferem ustawionym na 0.5Mbps żeby gcode przerzucać na SD w drukarce bez wachlowania kartą tam i nazad.

Stół

Postautor: Stół » 24 paź 2016, 21:28

Cześć, to mój pierwszy post, więc witam się ;) Pojawiam się z problemem, ale mam zamiar zagościć na dłużej.

Od dwóch tygodni posiadam drukarkę 3novatica Gate 1.0. Opanowałem podstawy obsługi i byłem zadowolony z jej działania aż do wczoraj. Nie posiadam jeszcze wyświetlacza, więc drukuję po kablu. Wczoraj pojawił się problem, po ruszeniu osią Y pojawił się błąd połączenia (w Prontaface był komunikat o braku możłiwości zapiu w drukarce). Potem już nie byłem w stanie nic ruszyć, bo od razu wyskakiwał błąd.

Komputer wykrywa port COM, po "zawieszeniu się" znika. Na drukarce najpierw zapala się niebieska dioda, po wyskoczeniu błędu zaczyna mrugać. Aha na innym komputerze efekt podobny, tylko komunikat nieco inny.

Ktoś jest w stanie zdiagnozować? Co z tym zrobić?

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 24 paź 2016, 22:22

U mnie (Gate 2.0, ale to nie ma znaczenia chyba) pomogła izolacja USB komputera (w zasadzie RaspberyPi a nie komputera) i drukarki przy pomocy "miernika prądu ładowania USB" - coś w tym stylu: http://allegro.pl/miernik-tester-napiec ... 74041.html - tylko kupiłem za ~4$ na aliexpress.
Nie do tego służy, ale akurat miałem pod ręką i okazało się że działa (nawet nie sprawdziłem czy rzeczywiście izoluje galwaniczne i ew. które sygnały (tylko zasilanie czy dane też?), dla mnie ważne że działa (a bez tego urządzenia drukarka się wieszała)).

PS.: możesz próbować krótszych kabli USB, przedkładania wtyczek w gniazdka itp. Odprawiania "czarów" typu inne gniazdko czy inne położenie kabli - u mnie Gate przestało działać jak postawiłem 2-gą drukarkę obok i nic nie pomogło - chciałem hub USB podłączyć ale akurat miernik ładowania był pod ręką - w zasadzie przypadkiem (i z lenistwa) to odkryłem.

Stół

Postautor: Stół » 25 paź 2016, 13:37

Dzięki za informację, jeśli nic nie wykombinuję, to pewnie taki tester zakupię.

Przeprowadziłem kolejne testy. Jestem w stanie nagrzać drukarkę, mogę ruszać filamentem, ale już poruszenie którymś z silników X, Y lub Z powoduje wysypanie się połączenia.

Komunikat "[ERROR] Can't write to printer (disconnected?) (SerialException): Write timeout
[ERROR] Disconnecting after 4 failed writes."

Jednocześnie wspomniana dioda zaczyna mrugać, a system operacyjny przestaje widzieć połączenie portu COM. Zmniejszałem prędkość portu, testowałem krótszy kabel i nic. Wcześniej wszystko działało, więc średnio mnie niestety przekonuje wersja z zakłóceniami sieci.

Stół

Postautor: Stół » 25 paź 2016, 18:07

Jeszcze trochę testuję. Zdaje się, że silniki są cały czas wyłączone. Próba włączenia ich komendą M84 nie przynosi skutków, ale też nie zawiesza drukarki. Wygląda to tak jakby wysłanie komendy nakazującej ruch niewłączonego silnika powodował dopiero problem.

Stół

Postautor: Stół » 26 paź 2016, 0:38

Przeinstalowałem firmware zgodnie z instrukcją, wszystko poszło prawidłowo. Teraz port COM w ogóle nie jest wykrywany :x Ktoś coś wie? .....

E: Po 20 próbach wykryło mi w końcu drukarkę! Mogę już poruszać silnikami, wygląda na to, że wszystko działa jak trzeba.

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 26 paź 2016, 2:48

Magiczne się samo naprawiło?
Wyłącz na noc ... i sprawdź czy po kilkunastu godzinach będzie dalej działać. .....

Wróć do „GATE 1.0”