Instrukcja budowy GATE 3novatica

michalslack

Re: Instrukcja budowy GATE 3novatica

Postautor: michalslack » 15 maja 2014, 10:50

Witam.
Właśnie złożyłem drukarkę, teraz zaczynam kalibrację.

Jeżeli mogę coś zasugerować to dodał bym dwie informację (proszę wziąć pod uwagę, że robię to hobbistycznie i nie mam doświadczenia:) ):
1. W zależności od "partii" lekko mogą różnić się elementy, np silniki, stepstickery, nie mają one wpływu na budowę, aczkolwiek robiąc np. kalibrację można się zdziwić:).
(ew. można dodać np jakiś wyróżnik jaki element może mieć inne oznaczenia czy numery i, że należy sprawdzić w internecie parametry.)
2. Największy problem miałem z samym poprowadzeniem kabli, przydał by się jakiś prosty schemat z propozycją jak poprowadzić aby było schludnie i elegancko.

Serdecznie pozdrawiam i chciałbym pozdrowić wszystkich szczególnie twórców drukarki oraz forum.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 15 maja 2014, 11:56

Dzięki za uwagi - wezmę to pod uwagę w kolejnej poprawce instrukcji

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 31 maja 2014, 23:12

Linki na 46 stronie instrukcji są ucięte i nie prowadzą do poprawnych stron na forum ...
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

michalslack

Postautor: michalslack » 31 maja 2014, 23:14

zobacz czy nie ma spacji :) na łamaniu..

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 01 cze 2014, 14:51

tak jest :) jest spacja pomiędzy slashem a viewtopic
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

michalslack

Postautor: michalslack » 15 cze 2014, 10:20

Fajnym udogodnieniem było by zrobienie panelu z podłączeniami na tylnej części ekstrudera, tak jak teraz obejmy do rurki.

QuantumCat

Postautor: QuantumCat » 22 cze 2014, 9:13

Takie pytanie mam odnośnie montażu, bo raczej tego nie widziałem w instrukcji, ale to dlatego że to taki szczegół, otóż elastyczne sprzęgła na osi Z. Jak powinny łączyć osie silników z prętami od osi Z?

Czy po zamocowaniu sprzęgła na osi silnika pręt powinien zostać wpuszczony do środka tak głęboko aż zetknie się z wałem silnika (w takim przypadku nie nastąpi ugięcie sprzęgła pod ciężarem osi X), czy może powinno zostać trochę odstępu między wałem silnika a prętem, tak że po zamocowaniu sprzęgło lekko się ugnie od ciężaru elementów?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 22 cze 2014, 9:51

Najlepiej aby było trochę odstępu

Co do panela dedykowanego - mamy już płytki na stanie i trwają ostatnie "szlify" obudowy. Już niedługo będą dostępne. Tak obudowa się prezentuje - jeden moduł blaszany przykręcany czterema śrubami do przedniej części drukarki. Od spodu wyjście na taśmę do wpięcia w elektronikę.
Załączniki
panel.jpg

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 26 cze 2014, 23:42

plik na serwerze ma w nazwie dwa razy . rozszerzenie pdf.plf w związku z czym link z pierwszego postu nie działa poprawnie
____

michalslack

Postautor: michalslack » 27 cze 2014, 8:30

Tylko, te sprzęgła odkształcają się w osi pionowej bardziej niż np gdyby były z przewodu zbrojonego?

Wróć do „GATE 1.0”