Strona 1 z 1

Jak fotografować z wbudowaną lampą błyskową?

: 10 sty 2017, 7:10
autor: ucamadun
Regulacja siły błysku polega na tym, że fotografujesz z lampą błyskową o różnym natężeniu mocy błysku. Dzięki temu możesz uzyskać bardziej naturalny efekt na swoich zdjęciach.


W zależności od tego jakim aparatem fotografujesz fotobudka na wesele koszt kompensację siły błysku możesz regulować w różnym zakresie.U mnie można regulować siłę błysku w zakresie -3 EV (ciemniej) do +1 EV (jaśniej).


To o czym musisz pamiętać to to, że kompensując siłę błysku zmienia się tylko ilość światła, która jest emitowana przez flesz. Natomiast zmianie nie ulegają takie parametry jak: czas naświetlania, wartość przysłony czy też parametry ISO.

Re: Jak fotografować z wbudowaną lampą błyskową?

: 10 sty 2017, 9:12
autor: Garreth
Jak nie ma lampa regulacji to mozna zakryc flasha czyms bialym rozpraszajacym swiatlo. Cienka pleksa opal, albo nawet kartka papieru czy bialej bibuły. Dodatkowo efekt rozproszenia swiatla sprawi, ze flash nie wyjdzie ostrzejszy w jednym konkretnym punkcie.

Do fotografii profesjonalnej raczej sie flasha nie kieruje na obiekt bezposrednio, tylko wlasnie sie uzywa wszelkiej masci odblysniki.

Choc pod skanery najlepiej zrezygnowac z flasha i zrobic stale i rownomierne oswietlenie. Jak sie da, to skaner mozna caly wlozyc do namiotu bezcieniowego.