Czym zrobić zmywalną teksturę?

krzys59
Kontaktowanie:

Czym zrobić zmywalną teksturę?

Postautor: krzys59 » 06 lis 2016, 10:46

Mam skaner xyz, udało się toto uruchomić, ale mam problem ze skanowaniem. Potrzebuję skanować ręce dzieci, z ubytkami, do protez e-Nable.
Rozdzielczość jest wystarczająca, ale z racji braku tekstury na skórze skaner gubi się. Pomyślałem żeby namalować teksturę na ręce, na kikucie, jakiś pisak, czy coś takiego, 0,5-1,0 mm grubość linii, najlepiej czarny. Myślę, że jak narysuję kratkę czy nawet kilka-kilkanaście linii to powinno wystarczyć skanerowi, żeby się nie gubił przy odtwarzaniu elementu. No i problem mam z tym, czym to namalować, pisaki różne fajnie malują ale nie da się tego łatwo zmyć, a nie chcę zostawiać pomalowanej ręki. Doradźcie co użyć. Zastanawiam się nad pisakami do tablic szkolnych, ale one są ścierane na sucho i z gładkiej powierzchni tablicy, nie wiem jak się zachowają na skórze. Może ma ktoś sprawdzony przepis na to? Czym namalować, żeby łatwo zmyć?

wrepinski

Re: Czym zrobić zmywalną teksturę?

Postautor: wrepinski » 06 lis 2016, 10:56

Może czarna kredka kosmetyczna typu eyeliner.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 06 lis 2016, 11:09

Marker kredowy?
http://allegro.pl/pentel-smw26-smw-26-m ... 08093.html

Krzysztof jakieś spraye kredowe stosował (do wyrównania kontrastu?) - poszukaj u niego na forum albo zapytaj bezpośrednio.

PS.: Sprawdziłem "suchościeralny" - i niestety zostaje na ręce, da się go zmyć wodą z mydłem ale ślady trochę widać. Po kilku myciach/tarciu ręcznikiem znikają (chyba ręcznik pomógł a nie woda). Są jakieś środki rozpuszczające (do mycia białych tablic), ale kredowy marker powinien być lepszy.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 06 lis 2016, 11:44

Może od drugiej strony podejść - zwykły cienkopis i zmywać izopropanolem?

A idąc Twoim tokiem rozumowania - są przecież zmywalne, przeznaczone do skóry farbki, markery, co zechcesz.

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 06 lis 2016, 12:24

Myślę, że marker kredowy zejdzie łatwiej niż markery do skóry, których zadaniem jest tam zostać kilka godzin ;)
Ale trzeba to przetestować. Co da cieszą i/lub bardziej kontrastową ścieżkę.
Pytanie też czy narysowana "siatka" musi być prosta / prostokątna (?), na ile jej dokładność będzie potem miała znaczenie.
Może jednak spray do skanowania jest lepszy (?)

Ew może jakieś taśmy/przylepce? Poszukaj pod hasłem "taping" - dałoby to proste linie:
http://allegro.pl/medyczne-sportowe-pla ... 59124.html

krzys59
Kontaktowanie:

Postautor: krzys59 » 06 lis 2016, 15:50

Tekstura nie musi być prosta, równa. Koszula w kratkę jest łatwiejsza do zeskanowania, niż biała koszula. Jakikolwiek wzór, ale żeby się dał łatwo zmyć. Pisak i isopropanol to dobry pomysł jak siebie będę chciał pomalować, najwyżej będzie szczypało przy zmywaniu, ale dzieciaka czymś takim nie będę wycierał. Kupię jakiś pisak do ciała albo kredkę do powiek i potestuję. Dziękuję za podpowiedzi :piwo: :piwo: :piwo:

Yorg 68

Postautor: Yorg 68 » 06 lis 2016, 16:59

Mój pomysł jest taki:
Namoczyć wodą za pomocą spryskiwacza papier toaletowy - taki najzwyklejszy, biedronkowy bo jakąś teksturę posiada.
Obłożyć kończynę - kikut cienką warstwą . Chwilkę daj odparować i spróbuj zeskanować.
Drukuję... bo lubię
Jerzy

krzys59
Kontaktowanie:

Postautor: krzys59 » 06 lis 2016, 18:11

Yorg 68 pisze:Mój pomysł jest taki:...

Ciekawe, spróbuję
A na marginesie, witam sąsiada, ja w Dobczycach mieszkam :-)

Yorg 68

Postautor: Yorg 68 » 06 lis 2016, 18:20

Witam - witam :D
Pewnie się zdarzy kiedy okazja do spotkania - przyznam iż temat urządzeń ułatwiających codzienne czynności osobom niepełnosprawnym
śledzę z wielką uwagą.
Drukuję... bo lubię
Jerzy

Wróć do „Skanery 3D i skanowanie”