Skaner David SLS-2

tomil

Skaner David SLS-2

Postautor: tomil » 16 gru 2015, 19:05

Witam wszystkich. Od około miesiąca użytkuję skaner 3D David SLS-2. Skanowanie obiektów 3D w technologi światła strukturalnego. Aktualnie sprzedawana wersja jest z oprogramowaniem w wersji 4.x.x Pro z możliwością skanowania faktur obiektów. Obiekty błyszczące, szklane czy też czarne wymagają dodatkowo pokrycia kredą w sprayu co już było wspominane na tym forum ( przy drobnych detalach wymagana wprawa, żeby nie nałożyć zbyt grubej i nierównej warstwy) - na zachodnich stronach jest specjalny spray - David Coating Spray 500 ml - cena 27 euro :| - pozostanę na razie przy kredzie. Dokładność skanera to od 0,1 mm do 0,5 mm według danych na stronie producenta.Wielkość obiektów według producenta od 60 do 600 mm - skanowałem monetę 31 mm - można ocenić jak wyszło - na pewno muszę nabyć większej wprawy w napylaniu kredy na obiekty. Większe obiekty można skanować w częściach i łączyć. Dokładny zestaw można zobaczyć na stronach producenta.
Do małych obiektów wykonałem ręczny stolik obrotowy - teraz zamówiłem wydruk tacki bo pierwsza, którą została wydrukowana była zbyt cienka.
Przykładowe skany i zdjęcia oryginałów:
Obrazek
Obrazek
Tu coś mniejszego - podwozie z resorówki:
[imghttp://s19.postimg.org/4c8pew0e7/podwozie_02.jpg[/img]
Obrazek
oraz wspomniana moneta:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Będę się starał osiągnąć jeszcze większą ilość detali - być może uda się to osiągnąć kamerą wyższej rozdzielczości + lepszy obiektyw od aparatu z manualną ostrością i przysłoną. Z specyfikacji nowego skanera David SLS3 wynika, że główna zmiana to właśnie kamera, która ma 2 mpix.
Pozdrawiam
Tomek

thinkpro3d

Re: Skaner David SLS-2

Postautor: thinkpro3d » 24 kwie 2016, 10:31

podlacz aparat fotograficzny canona eos 1100d tez bedzie dzialac tylko nie wiem jak z obiektywami

Wróć do „Skanery 3D i skanowanie”