Skaner Kinect

macx15

Skaner Kinect

Postautor: macx15 » 02 mar 2015, 23:57

Witam
Potrzebuje skanera 3d w wersji budżetowej. Z informacji które uzyskałem z sieci wygląda na to że stary poczciwy Kinect z zasilaczem powinien dać radę. Czy ktoś z Was miał styczność z takim rozwiązaniem? Jakie są wasze wrażenia?
Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Re: Skaner Kinect

Postautor: skawikk » 03 mar 2015, 20:22

Cześć Maciek;)

Sam mam, korzystam skanuję i drukuję.
Skany po niewielkiej obróbce są tej samej lub lepszej jakości niż np davidem.

Kwestia oprogramowania... Nie ma za bardzo bezpłatnego. Jedynie Komercyjne...

Pozdrawiam,
Maciek
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

macx15

Postautor: macx15 » 04 mar 2015, 1:35

Witam Maciek:)
A powiedz mi czy daje rade z mniejszymi rzeczami wielkosci powiedzmy kubka ?

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Postautor: skawikk » 04 mar 2015, 18:53

Skanowałem głównie osoby, rzeczy mniejsze tylko przy testach ale nie obrabiałem tych modeli. Drukowałem za to zeskanowany medalion z wiedźmina po Kinect i był super;)

M.
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 04 sie 2015, 14:48

skawikk pisze:Kwestia oprogramowania... Nie ma za bardzo bezpłatnego. Jedynie Komercyjne...

No jak nie ma, jak jest?
Darmowy Microsoft 3D Builder - niestety (?) tylko na Windows 8, ale darmowy, obsługuje Kinect-a, bardzo szybki i prosty w obsłudze (dałem dzieciom na tablecie i "rozkminiły" go w kilkanaście minut).
Jak dla mnie jest dobry do oglądania STL-i i prostego projektowania (dla dzieci i pierwszych wydruków) ale bardziej skomplikowanych rzeczy jednak nie da się zaprojektować (nie da się go porównać z DesignSpark-iem).
Obrazek

tatuwoj
Kontaktowanie:

Postautor: tatuwoj » 07 lip 2016, 10:53

Super jest ta darmowa wersja..Wiadomo że nie taka rozbudowana jak oryginalna ale da się pracować :)

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 07 lip 2016, 16:55

Kinect do skanowania krzeseł, postaci itp (dużych obiektów) jest ok, choć o tolerancji wymiarowej +/- 5-10 mm można mowić ;) Szczegółowość zanika. Trochę lepszy jest skaner SENSE (lepszy, bo bardziej poręczny i ma lepszy soft niż Opensource), ale to tez podobna bajka, bo ma ten sam sensor. Male obiekty skanuje to badziewnie (w związku z posiadaną optyką, która jest ustawiona dla dalszych odległości). Sam Kinect ma też badziewną kamerę, bo TYLKO 640x480, więc na takiej rozdzielczości dobrej jakości skanu nie uzyskasz (jest to niemożliwe).
Mój test SENSE (czyli podobnego, choć trochę lepszego produktu)
http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... =100&t=277

Jaka tolerancja wymiarowa Ciebie interesuje? Jak duże obiekty chcesz skanować?

Jeśli chcesz skanować niewielkie obiekty, to zainteresuj się skanerem Ciclop - 2 lasery + dobrej rozdzielczości kamera. OpenSource (hardware + software).
http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... =100&t=278

m00ka

Postautor: m00ka » 10 sie 2016, 17:22

Zawsze jest opcja z Kinectem 2.0 i jego 1080p.

Skinnyp

Postautor: Skinnyp » 12 gru 2016, 13:39

skawikk pisze:Cześć Maciek;)

Sam mam, korzystam skanuję i drukuję.
Skany po niewielkiej obróbce są tej samej lub lepszej jakości niż np davidem.

Kwestia oprogramowania... Nie ma za bardzo bezpłatnego. Jedynie Komercyjne...

Pozdrawiam,
Maciek

Trochę odkopuję temat, a mógłbyś powiedzieć w czym obrabiasz skany?

mocart

Postautor: mocart » 05 sty 2017, 21:51

Cześć. w sumie jest to mój pierwszy post tutaj i chciałbym odświeżyć tytuł tematu. Wraz z xbox`em kupiłem kiedyś bezużyteczny obecnie Kinect.
Mowie o wersji Kinect 2 ( do X1 ) i jakiś czas pomyślałem sobie że jak już go nie używam z boxem to może chociaż poskanuje sobie coś na nim, w sumie taka przelotna myśl z początku 2016.
Na chwilę obecną jednak chciałbym kilka rzeczy zeskanować wiec kupiłem na allegro kabelek łączący PC z Kinectem ( sporo osób go sprzedaje obecnie bo za darmo jest rozsyłany przez MS dla użytkowników X1S ). Wczepiłem to coś w port USB 3.0 .... i zamiast poprawnego działania okazało się ze mój wbudowany w płytę główną kontroler nie jest w stanie obsłużyć kinecta pod Windows 10 . Przegrzebałem kilka forów i jest kilka kontrolerów na PCI które teoretycznie współpracują z tą konfiguracją. Ale wszędzie jest to ... teoretycznie nie trafiłem na dobre posty pokazujące który kontroler USB 3.0 kupić żeby zadział pod windowsem 10. W teorii działa poniższy :
https://www.amazon.com/Transcend-Adapte ... B003MVJG8Q

.. ale to tylko teoria i nie widziałem widziałem zednego posta potwierdzającego w 100% czy to działa.

no wiec na końcu pytanie : czy ktoś to ma i może potwierdzić że to działa na W10 64Bit ??? żal mi wydawania kolejnych 13$ + ptansport żeby się dowiedzieć czy to działa czy nie.

Wróć do „Skanery 3D i skanowanie”