Bardzo dobry soft do Kinecta - Kscan3D !!!

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Bardzo dobry soft do Kinecta - Kscan3D !!!

Postautor: Fabrykator.pl » 28 lip 2014, 20:04

Weekend spędziłem ze skanerem SENSE i z efektów jego pracy byłem ogólnie zadowolony, choć musiałem użyć zewnętrznego softu do składania skanów. Soft do skanera SENSE jest bardzo ograniczony i skan większego obiektu graniczy z cudem.

No i tu odkrycie ostatnich dni - soft do obsługi Kinecta - KScan3d.

Od czasu gdy widziałem (w sieci) pracę skanera ręcznego Artec EVA pomyślałem, że fajnie by było, aby skany z Kinecta były realizowane za pomocą klatek a nie pełnego skanu, gdzie często traci się ścieżkę i skany się przesuwają. Dzięki "łapaniu" klatek 3D możemy realizować duże skany bez obawy, że gdzieś w 2/3 skanu nagle skaner nam się pogubi i będziemy musieli zacząć to od nowa (tak walczyłem ze skanerem SENSE z oryginalnym softem i Kinectem przy współpracy ze Skanectem).

KScan3D przechwytuje siatkę 3D wraz z teksturą na zasadzie zdjęć, które można ze sobą łączyć wbudowanym mechanizmem (mechanizm dopasowania działa bardzo sprawnie). Do tego mamy możliwość usuwania zbędnych fragmentów skanu. Przechwytywanie pojedynczych klatek dodatkowo pozytywnie wpływa na jakość skanu i złapane detale.

Ogólnie rzecz biorąc od momentu gdy zacząłem używać ten soft zdecydowanie zmieniłem zdanie o Kinect i skanie 3D.

Soft kosztuje 299 dolarów, ale jest warty swojej ceny
http://www.kscan3d.com/

O SENSE może popełnię osobny temat bo zrobiłem nim sporo skanów testowych i mam obraz możliwości tego ręcznego skanera.

Awatar użytkownika
badman
Kontaktowanie:

Re: Bardzo dobry soft do Kinecta - Kscan3D !!!

Postautor: badman » 29 lip 2014, 11:08

popełnij temat bo jestem strasznie ciekawy jak działa Sense, co do oprogramowania kscan3d - działa on na zasadzie 123 Catch ?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 29 lip 2014, 11:46

Nie, soft KScan3D przechwytuje w klatkach odwzorowanie 3D, więc w każdej klatce mamy siatkę punktów. W przypadku 123D Catch przechwytywane są płaskie fotki i z nich budowany model 3D.

Test SENSE w tym temacie
viewtopic.php?f=78&t=4321

bercikzb

Postautor: bercikzb » 05 sie 2014, 14:52

A jakaś softwa alternatywa dla Sense 3D ?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 05 sie 2014, 14:58

Tak i w tym przypadku bardziej rozbudowana, pozwalająca uzyskać lepszy efekt końcowy

Radek_Zet

Postautor: Radek_Zet » 06 gru 2014, 19:34

Podłączyłem Kinecta od XBOX-a.
Działa. Spróbuję wykonać uchwyt i stół obrotowy do tego.

Wróć do „Skanery 3D i skanowanie”