FabScan CUBE - opinie / testy / budowa

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

FabScan CUBE - opinie / testy / budowa

Postautor: syntetyczny » 13 maja 2014, 18:45

O proszę, a ja ostatnio wycinałem takie pudełka:
Obrazek
do FabScan CUBE, czy jakoś tak. Działa to jakoś?Bo nie mogę się dowiedzieć od nikogo jakie są efekty takiego skanowania.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

eeee

Re: Drukarka eeee [Mendel90]

Postautor: eeee » 13 maja 2014, 19:36

syntetyczny pisze:O proszę, a ja ostatnio wycinałem takie pudełka:
Obrazek
do FabScan CUBE, czy jakoś tak. Działa to jakoś?Bo nie mogę się dowiedzieć od nikogo jakie są efekty takiego skanowania.

Z tego co się orientuje to masa obróbki jest po tym. W https://hackerspace.pl maja takie urządzenie, będę tam w czwartek to może uda się zobaczyć jak działa.

Awatar użytkownika
karol

Postautor: karol » 17 maja 2014, 0:12

nieśmiało się przyznam, że jestem autorem tej z hackerspace (mechanicznie), złożyliśmy to do kupy wspólnymi siłami i pierwsze wnioski to kulejące oprogramowanie, ktoś to musi po prostu od nowa napisać i może by to działało wtedy...

digitalny

Postautor: digitalny » 19 lip 2014, 5:44

Witam

Trzeba dokładnie czytać instrukcje co prawda angielską. Można uzyskać takie skany jak na zdjęciu na kamerze logitech c 270.
Na lepszej kamerze HD logitech c 920 skany są Bajka:)

Pozdrawiam
Załączniki
vaza.jpg

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 19 lip 2014, 17:40

digitalkny - czy ten skan na obrazku to twoim zdaniem dobry czy zły ??? bo nie odczytałem przekazu ...
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

digitalny

Re: FabScan CUBE - opinie / testy / budowa

Postautor: digitalny » 20 lip 2014, 12:27

Skaner ma możliwość skanowania w jakości:
poor
normal
good i
best

ten skan wykonałem w jakości good.
Zważywszy na fakturę obiektu, połyskliwa ceramika z bardzo niereguralnym wzorem kwiatu róży
wykonany bez specjalnego przygotowania "marszu" oraz braku jakiegokolwiek postprocessing uważam
że wynik jest dobry. Oczywiście w skanerze a 8 tys czy 25 tys, obiekt będzie jak "pupa noworodka".

Ale inaczej...ktoś kto nie ma doświadczenia i na skanerze drogim uzyska słabe efekty,
ktoś kto zyska takie doświadczenia na tanim skanerze uzyska bardzo dobre efekty.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 20 lip 2014, 13:54

karol jako osoba postronna nie potwierdza tego co sam opisujesz. digitalny, zrób filmik ze skanowania i tego co widzimy na monitorze po skanie (z najlepszą jakością). Do tego użyj C920 (skoro polecasz), wazę pryśnij pudrem dla jeszcze lepszego efektu by nie było odbić. Tak dowiedziesz tego co wyżej napisałeś bez zbędnych słów. Jako sprzedawca masz taki skaner na stanie.

digitalny

Postautor: digitalny » 20 lip 2014, 18:47

z całym szacunkiem dla Karola jako osoby postronnej nie napisał on nic na temat tego co złożył i na jakim oprogramowaniu pracował.
Ty Krzysztof jako zawiadujący tym forum też nie jesteś obiektywny nadając taki ton dyskusji. Przeniosłeś też moją odpowiedź na
zapytanie jednego z uczestników o zestaw skaner+drukarka wyłącznie do tematu skaner. Rozumiem że to konkurencja skoro sam sprzedajesz
dosyć drukarki 3D. Ale dość uszczypliwości.

Co do skanera. Jest to przyzwoita konstrukcja niemiecko-belgijska. Oczywiście że nie porównywalna jeśli chodzi o oprogramowanie
i konstrukcje z konstrukcjami za kilka tysięcy. Problemy związane z jego użytkowaniem wynikają z NIEDOKŁADNOŚCI budujących tę konstrukcję
i nieprecyzyjnego ustawienia oprogramowania.(Kolega syntetyczny posadził płaszczyznę stolika obrotowego 3-4 cm na oko poniżej maskownicy).

Czy Kolega Karol znalazł kod źródłowy dla Widnows i samodzielnie go skompilował? Nic na ten temat nie wiemy.
Czy wyregulował natężenie prądu na silniku krokowym? Skonfigurował plik configuration.xml zgodnie z opisem?
Napisał tylko że to kupa złomu i to jest Twoim zdaniem Krzysztof miarodajne i przebija mój "marny skan":)

Miłośnicy WINDOWS nie mogą nadawać tonu całej rewolucji tym temacie. Są lepsze i bardziej wydajne systemy operacyjne.
Ja osobiście dotykam Windows wtedy gdy muszę a na co dzień używam Maca. Ale dla tych którzy nie chcą inwestować
w drogi sprzęt polecam Linuxa. Jeśli ktoś chce używać tego skanera z satysfakcją powinien darować sobie system Windows! Skompilowałem
oprogramowanie dla Windows i da się z tym pracować ale sprzęt wymaga bardzo wysokich parametrów hardwearowych żeby się to nie wieszało.
W ogóle podziwiam tych którzy używają tego systemu do czegoś więcej niż drukowanie kartek w biurze.

Jeśli Karol pokaże skany to powiem co robi źle.

Jeśli chodzi o filmiki.
Niebawem pojawi się cały kurs jak Fabsacna złożyć skonfigurować i skanować. Dla kupujących będzie on darmowy, dla składających samodzielnie
dostęp do niego będzie stosunkowo tani. Opublikuję link do jego części dotyczącej skanowania na obu typach kamer
tak aby każdy mógł to zobaczyć jak niewierny Tomasz.

Krzysztof jeśli potrafisz wykonać lepszy skan tym sprzętem to go opublikuj? Wtedy będziemy mogli konkretnie podyskutować
bo póki co to każdy z Was Panowie narzeka ale nie potraficie tego sprzętu zbudować poprawnie mimo otwartej instrukcji,
skonfigurować i uruchomić tak jak Niemcy, Amerykanie czy Francuzi. Za to krytykować potraficie koncertowo typowo po Polsku.

Ja wychodzę z założenia krytyki konstruktywnej. Pokażcie mi lepszą tańszą Waszą konstrukcję ja ją chętnie kupię?
Twierdzę, że ta opracowana przez młodych ludzi z Niemiec jest dobra i można na niej uzyskać przyzwoite efekty.

Proszę bardzo oczekuję pokazania Waszych Panowie skanów bo ja swój opublikowałem. Spierajmy się konstruktywnie
a nie bijmy bezsensownej piany.

Pozdrawiam

digitalny

Postautor: digitalny » 20 lip 2014, 18:55

Tutaj znajdziecie więcej skanów w obrazkach:

http://allegro.pl/skaner-3d-stolik-obro ... 67238.html
http://www.3dpik.com.pl/index.php/skanery

Na filmiki trzeba będzie troszkę poczekać bo będą one częścią większej całości.

Pozdrrawiam

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 20 lip 2014, 18:56

Hmm, jaki ton dyskusji nadaję? Sam jestem ciekawy tego co piszesz, a suche opisy sprzedawców do mnie już nie przemawiają (bo dużo kitu w sieci). Film by potwierdził to co piszesz i tego oczekuję. Sam nigdy nie budowałem tego skanera - bawię się Davidem ze światłem strukturalnym + kamerka C920 + obrotowy stolik. Jak widzisz nic nie porównuję, nic nie neguję, po prostu poprosiłem o filmik i tyle w temacie.
Po to jest to forum, aby przed budową czegokolwiek człowiek mógł się dowiedzieć czy warto to robić czy nie.

A temat (a raczej wpisy dotyczące skanera) przeniosłem nie dlatego "bo konkurencja" tylko dlatego, że były nie na temat i nie wiązały się z "Naszymi Drukarkami" i prezentacji drukarki założyciela tematu.

Wróć do „Skanery 3D i skanowanie”