pomoc w zlozeniu Warszawa

Szukasz pomocy sąsiada w kalibracji drukarki? Zadaj tutaj pytanie
Dzieciol

Re: pomoc w zlozeniu Warszawa

Postautor: Dzieciol » 29 lis 2015, 16:53

szkoda tylko, ze zadna z tych srubek nie przechodzi przez otwory w stole i jest to w torebce od osi. To jest jakies totalne pojebanie z poplataniem i dla mnie kazda taka rzecz to stracone 30 minut bo zastanawiam sie do czego to moze byc i dlaczego nie ma tego tam gdzie ma byc. Dzieki za info.

EDIT:
oczywiscie w calej instrukcji nie ma nawet pol zdania na temat montowania stolu bo po co? Przeciez to wiedza powszechna tak jak grawitacja, ze stol montuje sie na srubkach ze sprezyna, tego ucza w 3 klasie podstawowki.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 29 lis 2015, 17:11

Dzieciol pisze:szkoda tylko, ze zadna z tych srubek nie przechodzi przez otwory w stole i jest to w torebce od osi.

I jest prawidłowo, bo stół porusza się w osi Y :mrgreen: Możliwym jest, że otwory sa celowo mniejsze, aby za pomocą śrubek "nagwintować" otwory w sklejce :roll:

Dzieciol pisze:oczywiscie w calej instrukcji nie ma nawet pol zdania na temat montowania stolu bo po co? Przeciez to wiedza powszechna tak jak grawitacja, ze stol montuje sie na srubkach ze sprezyna, tego ucza w 3 klasie podstawowki.

Pisałem wcześniej: Zapoznaj się ze zdjęciami na aukcji, na której Kupiłeś drukarkę :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

aarturoo

Postautor: aarturoo » 29 lis 2015, 17:24

Strasznie szybko się denerwujesz i poddajesz jak przy składaniu czegoś kompletnie nie dla siebie (ja tam czerpałem z tego przyjemność-możliwe że jestem jakiś inny:D).
Pomocy masz w pytę!
https://www.youtube.com/watch?v=fvYaCADF6g8
Tu np. masz filmy instruktażowe jak się składa rework. Trochę się różni od twojego ale to jest jeden pies.

Dzieciol

Postautor: Dzieciol » 29 lis 2015, 17:44

szybko? mecze sie z tym od wtorku, robie to pierwszy raz w zyciu jesli nie mam JASNEJ instrukcji co zrobic i co wlozyc gdzie to siedze pol godziny i sie zastanawiam o co chodzi. Dla kogos kto to juz skladal to jest jasne i proste, ale wierz mi, ze za pierwszym razem to jest tragedia. Ja jestem jubilerem z zawodu, i wierz mi, ze nawet najprostsze czynnosci jubilerskie (nawet takie jak ciecie pilka) wymagaja wprawy jak wszystko. Wierz mi, ze nawet zdjecia i filmy nie naucza tego co nauczy doswiadczenie albo ktos kto bedzie Cie trzymal za reke.

Jak mam byc szczery, to najchetniej bym komus zaplacil zeby to zlozyl do konca i tyle, bo juz nie moge na to patrzec.

Linka widzialem juz wczesniej, dzieki, ale znowu, czesci wygladaja inaczej i dla mnie to jest taka pomoc 50/50. Moze ja za duzo wymagam, albo jestem rzeczywiscie idiota, bo np. bardzo zastanawialem sie jak wyglada silnik osi x i silnik osi y, bo znowu, nie jest to nigdzie podpisane a dla mnie to zgadywanki. Chyba jest to pierwsza i ostatnia drukarka ktora zloze sam bo za duzo irytacji to u mnie powoduje.

EDIT:
oczywiscie, moge zgadywac i robic wszystko na pale, ale cos zrobie zle i zostane z kupa zlomu za 1000pln a tego bym nie chcial, i taka to historia

Dzieciol

Postautor: Dzieciol » 29 lis 2015, 18:48

i nastepne pytanie,
jak do tego elementu (zakladam ze do tego jest bo tego tez nie wiem i nigdzie nie widze) mam przymocowac krancowke, jesli zadna srubka ani wkret z zestawu nie pasuje i nie da sie wkrecic? Czy mam to zrobic na trytytke?

http://imgur.com/l61YK9f

Takich "problemikow" sa setki i trafiaja mi sie co chwile, wlasciwie przy kazdym jednym elemencie, to chyba rozumiecie moja irytacje...

aarturoo

Postautor: aarturoo » 29 lis 2015, 19:30

Klejnotów w życiu nie kroiłem. Jedynie co swoje w rękach trzymałem :D. Przepraszam jak Cię uraziłem.
Miesiąc temu również składałem swoją drukarkę i zajeło mi to cały dzień.
Co do silników to na oś Z muszą być jednakowe (zapewne najmniejsze z całego zestawu) i łączysz je szeregowo.
Silniki osi X i Y pewnie są jednakowe gdyż potrzebują podobnego momentu.
Ja użyłem silników 0,5Nm na osie x i y, a na Z 0.38Nm i wszystko ładnie hula.
Nie wiem czy złożenie za Ciebie w czymś Tobie pomoże gdyż po złożeniu czeka cię jeszcze żmudna kalibracja - tu dopiero zjesz masę nerwów.

Z której części Warszawy jesteś?

Patrząc na zdjęcia to raczej śrubkami tą krańcówkę musisz przykręcić

Dzieciol

Postautor: Dzieciol » 29 lis 2015, 19:44

tylko ze srubki sa na tyle duze ze ten plastik peknie na 100%.

Jestem z Ochoty

EDIT:
znaczy sie srubki sie nie mieszcza a wkrety by byly za duze

Awatar użytkownika
Zoltan

Postautor: Zoltan » 29 lis 2015, 20:16

Otwory można śmiało wiertłem poprawić/rozwiercić na większe. Jeśli z ABSu były drukowane to w wyniku skurczu mogły się zmienić wymiary, stąd te problemy.
Tutaj jakąś instrukcje znalazłem, może to coś rozjaśni:
https://youprintin3d.de/media/pdf/prusa ... ctions.pdf

Dzieciol

Postautor: Dzieciol » 29 lis 2015, 20:20

to jest podobno z PLA, szkoda tylko, ze nie mam w domu wiertel i bedzie musialo to czekac. ZNOWU.

aarturoo

Postautor: aarturoo » 29 lis 2015, 21:43

Weź suwmiarkę do ręki i zmierz otwór. Jeśli masz 2,4mm to spokojnie możesz wkręcać śrubę M3

Wróć do „Pomoc Lokalna”