pomoc w zlozeniu Warszawa

Szukasz pomocy sąsiada w kalibracji drukarki? Zadaj tutaj pytanie
Dzieciol

pomoc w zlozeniu Warszawa

Postautor: Dzieciol » 28 lis 2015, 13:21

Szukam dobrej duszy, ktora skladala juz i3 Reworked i moglaby mi z tym pomoc. Mecze sie z tym juz tydzien, i jestem na etapie zalamania nerwowego. Nie wiem czy jestem na tyle ulomny, ze nie moge tego zlozyc albo cos jest nie tak, ale powoli zaczynam sie poddawac. Jesli ktos z Wwy bylby na tyle mily i wpadl pomoc mi to zlozyc (ochota) to bede bardzo wdzieczny. Zaplace w peelenach, wodkach albo innych alkoholach wybranych przez dobra dusze. Kontakt poprosze na PW

PS. Jesli temat jest w zlym dziale to poprosze SZ.U. moderatorow o przeniesienie

Awatar użytkownika
Artu

Re: pomoc w zlozeniu Warszawa

Postautor: Artu » 28 lis 2015, 13:50

Dawaj zdjęcia, i opis problemów montażowych, a zapewne pomożemy on-line :git: A przede wszystkim Napisz, którą w końcu i3 Kupiłeś :roll:
Pozdrawiam, Artur

Dzieciol

Postautor: Dzieciol » 28 lis 2015, 14:40

reworked z allegro.

Generalnie problemy sa takie, ze nic mi do niczego nie pasuje, jednych czesci mi brakuje, innych mam w nadmiarze. Generalnie mam juz tego dosc, bo np srubki ktore teoretycznie powinny NA PEWNO pasowac, nie daja sie przykrecic bo nie siegaja do nakretek i nie wiem czy ja jestem az takim przyglupem ze nie umiem przykrecic srubki czy to rzeczywiscie nie pasuje. To jednak chyba trzeba zobaczyc na zywca, bo nawet moje zdjecia i opisy, przy najszczerszych checiach moga byc niewystarczajace

Awatar użytkownika
emartinelli

Postautor: emartinelli » 28 lis 2015, 15:14

Chyba większość z nas przy składaniu pierwszej drukarki miała kryzysy ;)
Najlepsze na to :piwo: i na parę dni odstawić wszystko na bok :) A później wziąć się systematycznie do uporządkowania elementów, krok po kroczku.
Być może pomieszały się części i stąd to zamieszanie, ale może być tak, że sa po prostu źle skompletowane. Tak jak wspomniał Artu jakbyś podał jakiś link do cuda to może by był ktoś kto już też to składał i ma jakieś podobne doświadczenia.
Ja w Wawie mógłbym zajrzeć jednym wieczorkiem ale pewnie dopiero za tydzień :(

Dzieciol

Postautor: Dzieciol » 28 lis 2015, 15:16

http://allegro.pl/drukarka-3d-reprap-pr ... 40062.html

toto.

Myslalem, ze zloze to w "pare" dni a mecze sie juz z tym prawie tydzien a i tak jestem w proszku

Awatar użytkownika
emartinelli

Postautor: emartinelli » 28 lis 2015, 15:31

hmm, to w miarę standardowa konstrukcja, którą trzepią w dziesiątkach szt. więc rzeczywiście powinno pasować.
Alternatywe masz taką:
1. zrobić fotki i pokazać na forum to może pomożemy
2. poczekać aż ktoś się odezwie i pomoże na miejscu ale pewnie musisz się uzbroić w cierpliwość
3. skoro śrubka za krótka to kupić w najbliższym metalowym dłuższe śrubki ;)

Dzieciol

Postautor: Dzieciol » 28 lis 2015, 15:34

1. porobie pokaze
2. chyba tak zrobie
3. juz kupilem, ale skoro to standadowa konstrukcja i zawsze dziala to moze ja jestem takim ulomem, ze nie umiem przykrecic srubki [chociaz skladalem w zyciu rozne rzeczy, nawet sam robie niektore narzedzia i nigdy nie mialem AZ TAKICH problemow z tym wszystkim

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 28 lis 2015, 15:47

Nawet na zalinkowanej aukcji są dosyć szczegółowe zdjęcia pomocne przy składaniu :git: Na spokojnie się z nimi zapoznaj, i raczej nie powinno być problemów :)
A jeśli chodzi o długość śrubek, to tak jak napisał emartinelli - najbliższy sklep ze śrubkami powinien "załatwić" problem :git:

Chętnie bym pomógł, ale już 11 lat temu wyprowadziłem się z Rakowca... 70km dalej :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

Dzieciol

Postautor: Dzieciol » 29 lis 2015, 16:32

A wiec,
teoretycznie skrecilem wszystko oprocz stolu grzewczego i zostalo mi troche srubek i sprezyn ktore teoretycznie sa w worku z czesciami do osi Y. Nizej zdjecie:

http://imgur.com/lSR9SOp

czy ktos ma pojecie co mam z tym zrobic i do czego to ma byc? W instrukcji ktora dostalem od sprzedajacego jest mniej wiecej 1/10 krokow ktore trzeba zrobic a reszta to sa rzeczy ktorych trzeba sie domyslac. Ja juz nie mam pomyslow, a ktos kto wczesniej drukarki budowal bedzie na pewno wiedzial do czego to ma byc i bedzie to oczywiste a ja jestem na etapie checi rozjebania tego mlotem i wyjebania do smieci. I nie wiem, czy jak sie trzyma to dobrze i sie nie przejmowac, czy kazda srubka musi byc wkrecona a kazda sprezyna zalozona a nie mam juz na prawde ochoty na zgadywanki.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 29 lis 2015, 16:44

Stół Masz złożony :roll: Na sprężynach :roll: Tak jak na poniższym foto:

1013304293533_crop.jpg

Ekstruder też zmontowany :roll: Może jakieś fotki całości, i zbliżenia miejsc, co do których Masz wątpliwości :roll:
Pozdrawiam, Artur

Wróć do „Pomoc Lokalna”