pomoc w zlozeniu Warszawa

Szukasz pomocy sąsiada w kalibracji drukarki? Zadaj tutaj pytanie
Dzieciol

Re: pomoc w zlozeniu Warszawa

Postautor: Dzieciol » 29 lis 2015, 22:09

1,8x1,6mm wg mojej suwmiarki

Divemaster

Re: pomoc w zlozeniu Warszawa

Postautor: Divemaster » 30 lis 2015, 10:26

Panowie potrzebuję pomocy. Zaczynam zabawę z drukarką .
Złożyłem PRUSĘ I3 metalową ( z braku czasu zajęło mi to kilka miesięcy ) z elektroniką RAMPS ver 1,4, duży wyświetlacz i karta SD, krańcówki na fotokomórkach, wszystkie osie działają (chyba w dobrą stronę) , zerują się na na krańcówkach... stolik nie jest jeszcze podgrzewany, będzie robiła to stopa od żelazka zamontowana pod nim, ale jest chyba problem.
Po wysłaniu pliku z karty SD (tak na sucho bez filamentu na razie bo czekam na kuriera z paczką ) silniki próbują przesunąć ekstruder poza punkt 0,0 w osiach X i Y. Stolik wali w przednią ściankę pomimo, że wchodzi w czujnik, to samo oś z ekstruderem, wali nim w lewą ściankę... jak chwilkę się maszynka pobuntuje , zaczyna ruszać silnikami bardziej z sensem. Da się ją oszukać przesłaniając fotokomórki jak ekstruder jest mniej więcej na środku stolika, wtedy cofa się trocchę ale nie wali w ściani i zaczyna się ruszać...

Płytkę z elektroniką kupiłem wstępnie zaprogramowaną i prawdopodobnie tu jest jakiś problem.Nie wiem jak zmienić ustawienia. Może ktoś by mi pomógł uruchomić to ustrojstwo. Jestem z Warszawy z Pragi Południe. ale mogę zabrać toto i dojechać do kogoś wieczorem jeśli ktoś z Was mógłby popatrzyć na to i coś doradzić...

Pozdwiam Czarek

Wróć do „Pomoc Lokalna”