Slic3R PE zwiększenie ilości filamentu bez zmiany szerokości ścieżki

iwi

Slic3R PE zwiększenie ilości filamentu bez zmiany szerokości ścieżki

Postautor: iwi » 23 lis 2017, 10:52

Witajcie.
Od jakiegoś czasu walczę z drukarką o dobre wydruki.
Sporo już napsułem filamentu i jak na razie nie znalazłem dobrego rozwiązania stąd moje pytanie.
Chodzi mi o regulację szerokości linii bez zmniejszania ilości filamentu.
Można co prawda ustawić na 200% wypływ bezpośrednio w drukarce, ale wolałbym tylko dla pewnych ścian to robić, a nie dla wszystkiego.

Mój test polega na wydrukowaniu jednej warstwy kwadrat 10x10x0.2mm

Domyśłnie Slic3RPE potnie to i zwiększy grubość linii na pierwszej warstwie - w zakładce Advanced jest ustawiona wartość "pierwszej warstwy (first layer) na200%
warstwa ładnie się przyklei do stołu, ale niestety będzie dziurawa. Zmniejszając tą wartość do 70% będzie z kolei jednolita powierzchnia, ale po chwili odklei się od stołu.
W pionie możemy decydować co ile będą linie, a czy jest możliwość decydowania o odległości pomiędzy sąsiadującymi liniami? Moja drukarka wydaje mi się, że ma źle dobraną prędkość posuwu do slicera.
Na tą chwilę edytuję gcode i ręcznie poprawiam wartość E, ale to jest zabawa bo E określa ilość filamentu potrzebną do wydrukowania konkretnej linii a nie prędkością czyli E dla każdej linii jest inne.Obrazek
przykładowo dla paru linii obliczona długość odcinka, potem ilość potrzebnego filamentu, i stosunek długości do ilości filamentu.
Jak widać na przykładzie ten stosunek jest stały. Teraz trzeba zmienić na inną wartość i przeliczyć do tyłu wszystko. Powstawiać w makro i do gcode.

Awatar użytkownika
McKee

Re: Slic3R PE zwiększenie ilości filamentu bez zmiany szerokości ścieżki

Postautor: McKee » 12 gru 2017, 20:20

Tak

Wróć do „Slicery”