Craft Ware - czyli ciekawa alternatywa dla cury i slic3ra

Garreth
Kontaktowanie:

Re: Craft Ware - czyli ciekawa alternatywa dla cury i slic3r

Postautor: Garreth » 21 mar 2016, 10:04

No niby da się znaleźć, ale nie próbowałem wersji "znalezionych" i nie namawiam do tego...

Ale po zakupie można do dwóch tygodni zwrócić, nie wiem jak ta opcja działa bo nie znalazłem na necie by ktoś zwrócił:)

oskar

Postautor: oskar » 21 mar 2016, 10:30

Opcja zwrotu pewnie działa na tej zasadzie, że są pewni swojego softu i nikt nie będzie chciał zwrócić :)

Awatar użytkownika
virgin71

Postautor: virgin71 » 21 mar 2016, 15:23

tom4cad pisze:Jak dobrze poszukasz to znajdziesz... :roll:

virgin71 pisze:@Garreth, kusisz. Nie mają jakiegoś demo?

Jestem przeciwnikiem takiego szukania. Muszę się dobrze zastanowić.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 21 mar 2016, 15:50

Ja także, dlatego zaufałem, że w razie czego otrzymam zwrot kasy. Choć po pierwszym druku zapomniałem ile ten soft kosztował:)

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 21 mar 2016, 19:24

Testowałem Simplify3D 1.5 roku temu i wtedy dobrze ustawiony Slic3r robił to samo. Zastanawialiśmy się nad zakupem pakietu S3D do drukarek 3novatica, ale stanęło na zakupie Repetiera - skoro nie widziałem różnicy to po co przepłacać?
Mam licencję Netfabb for Ultimaker, bo swego czasu był "ŁAŁ" ale prawdę powiedziawszy drukowałem z niego tylko kilka razy, bo jak nauczyłem ustawiać się Slic3r-a czy Curę, to stwierdziłem, że również nie widać większej różnicy - wywalone pieniądze niepotrzebnie.
Takich programów z licencją mam sporo, których się nie używa, bo wyszły lepsze dużo tańsze lub darmowe - szkoda tylko chajcu, no ale nie zawsze było można program dobrze przetestować przed zakupem i to był ból :evil:
Może przez lata (Netfabb kupiłem 3.5 roku temu, Simplify3D miałem 1.5 roku temu jako pakiet testowy, miesięczny od producenta) coś się poprawiło, może nie, ale przez te lata również i OpenSource się sporo poprawił i wyszły nowe programy jak MatterControll czy CraftWare.
Warto testować wszystkie i NAUCZYĆ się ich nim zacznie się wypisywać o wyższości jednego nad drugim ;)

Garreth pisze:Nie zmienia to faktu, że mój pierwszy wydruk z s3d był poezją w stosunku do 20 wydruku z slic3ra/cury.

No i tu właśnie jest problem - za mało drukowałeś / poznałeś możliwości darmowego oprogramowania. Ja wydruków zrobiłem setki/tysiące (nie liczyłem), na darmowym i płatnym sofcie i mam porównanie.

Oprogramowanie (każde) powinno mieć możliwość dobrego przetestowania przed zakupem - jeśli nie ma takiej możliwości - można się wbić na minę. A jeśli ktoś jest lojalny wobec twórców to i tak kupi soft po przetestowaniu (czy triala czy cracka).

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 21 mar 2016, 20:05

To znaczy ja miałem na myśli to, że 20 wydruków slic3rem celem dostrajania parametrów dawało mi wynik mniej więcej taki jaki osiągnąłem przy pierwszym wydruku z s3d. Wydruków było oczywiście dużo więcej, ale nie neguję tego, że się wciąż uczę i bawię tą technologią:)

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 21 mar 2016, 20:09

Tak to niestety jest, że niektóre programy są od początku jako-tako ustawione, co pozwala na pracę bez większej grzebaniny. Jedne z tymi "standardowymi" ustawieniami lepiej trafiają inne gorzej.

sol

Postautor: sol » 22 mar 2016, 8:18

nie zapominajmy jeszcze o parametrach samego oprogramowania,

mam tak starego laptopa, że matter control resetuje system w momencie odpalenia modułu warstw w widoku 3d, a slic3r tnie wieki i to nie raz nie dwa z błędami

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 22 mar 2016, 8:56

To nie wina komputera tylko programu Matter Controll. Na moim PC z grafiką Quadro, prockiem i5 i 16GB ram to samo się dzieje. Podgląd warstw 3D nie działa poprawnie.

Pokusiłem się o test następujących slicerów: Simplify3D, Slic3r, Cura, MatterSlicer, CraftWare. Wkrótce więcej informacji.

Awatar użytkownika
virgin71

Postautor: virgin71 » 22 mar 2016, 21:37

Mi w Cura brakuje tylko jednego - ustawienia rodzaju wypełnienia. na targach, razem z emartinellim się sprzeczaliśmy, że Cura robi domyślnie grid, a nie liniie. Okazało się, że poniżej 25% wypełnienia robi grid, a powyżej niestety bezsensowne linie.

Wróć do „Slicery”