Craft Ware - czyli ciekawa alternatywa dla cury i slic3ra

vinczuch

Re: Craft Ware - czyli ciekawa alternatywa dla cury i slic3r

Postautor: vinczuch » 20 mar 2016, 11:50

mi tez sie wydawało słabe to porownanie ale zmotywowało mnie aby samemu przetestować CraftWare.
"Albo znajdziemy drogę albo ją sami wytyczymy" - Hannibal

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 20 mar 2016, 12:31

Gość zebrał sporo krytyki za ten test właśnie ze względu na to, że drukował na domyślnych ustawieniach. Choć slic3rem drukował dwa razy i w nim te ustawienia trochę poprawił.
Nie zmienia to faktu, że mój pierwszy wydruk z s3d był poezją w stosunku do 20 wydruku z slic3ra/cury. Dzięki s3d polubiłem rafty i supporty, oba odchodzą pięknie od wydruku, a w przypadku supportów to ich wzór i możliwość dowolnego ich wstawiania w dowolne miejsce oraz edycja automatycznych podpór jest czymś przepięknym. Ale craft ware może przetestuję:)

jankess0493

Postautor: jankess0493 » 20 mar 2016, 13:34

Garreth pisze:Gość zebrał sporo krytyki za ten test właśnie ze względu na to, że drukował na domyślnych ustawieniach. Choć slic3rem drukował dwa razy i w nim te ustawienia trochę poprawił.
Nie zmienia to faktu, że mój pierwszy wydruk z s3d był poezją w stosunku do 20 wydruku z slic3ra/cury. Dzięki s3d polubiłem rafty i supporty, oba odchodzą pięknie od wydruku, a w przypadku supportów to ich wzór i możliwość dowolnego ich wstawiania w dowolne miejsce oraz edycja automatycznych podpór jest czymś przepięknym. Ale craft ware może przetestuję:)

Zgodzę się z Tobą, od dłuższego czasu korzystam z s3d i nie widzę innego slicera :D

Anxles

Postautor: Anxles » 20 mar 2016, 13:44

to moze wiecie gdzie zmienic ustawienia supportu by zrobic ta dodatkowa wastwe jak na tym filmiku: https://youtu.be/Ag_Bum9Gz6c bo ja nke znalazlem

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

vinczuch

Postautor: vinczuch » 20 mar 2016, 21:23

Pierwsze zabawy z Craft pokazują ze super trzyma wymiary malych otworów co w Slice3R bylo zmorą.
Trzeba sie pobawic ustawieniami a efekty sa super. Do wydruków technicznych super.
Zobaczymy jak będzie drukowal figurki.
"Albo znajdziemy drogę albo ją sami wytyczymy" - Hannibal

Balgator

Postautor: Balgator » 21 mar 2016, 8:08

Polecam moją odpowiedź w starym temacie dotyczącym CraftWare: viewtopic.php?f=74&t=4334&start=20#p50456

Miałem duże nadzieje odnośnie tego slicera, ale jednoznacznie jakościowo ustępował Curze i Slic3rowi. Zresztą i tak na sam koniec trafiłem na Simplify3D i nie widzę alternatywy :)

To, co mnie przyciągało w CraftWare (możliwość manualnego ustawiania supportu), odnalazłem w S3D plus dodatkowo genialne ustawienia dotyczące odrywania raftu i supportu. Jak dla mnie S3D jest najlepszym slicerem na rynku. Autorzy pewnie zdają sobie z tego sprawę, skoro nie jest to darmowy soft. Ale warty ceny, zapewniam.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 21 mar 2016, 8:13

Balgator pisze:...nie jest to darmowy soft. Ale warty ceny, zapewniam.

Na "domowe potrzeby", to wystarczą te darmowe, i nie potrzebny jest aż taki Simplify3D za $149 Obrazek
Pozdrawiam, Artur

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 21 mar 2016, 8:28

Artu pisze:
Balgator pisze:...nie jest to darmowy soft. Ale warty ceny, zapewniam.

Na "domowe potrzeby", to wystarczą te darmowe, i nie potrzebny jest aż taki Simplify3D za $149 Obrazek

Zależy kto ma jakie domowe potrzeby;) Też za tym chodziłem ze 3 tygodnie i zastanawiałem się czy potrzebuję, ale od pierwszego wydruku bym nie zamienił s3d na nic innego.

Awatar użytkownika
virgin71

Postautor: virgin71 » 21 mar 2016, 9:06

@Garreth, kusisz. Nie mają jakiegoś demo?

Awatar użytkownika
tom4cad
Kontaktowanie:

Postautor: tom4cad » 21 mar 2016, 9:29

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz... :roll:

virgin71 pisze:@Garreth, kusisz. Nie mają jakiegoś demo?
TDI-CAD Filamenty Wrocław Sklep
http://TDI-CAD.PL

Moje projekty na thingiverse:
http://www.thingiverse.com/tom4cad/designs

Wróć do „Slicery”