program do maszyny CNC

Awatar użytkownika
Adzislaw

program do maszyny CNC

Postautor: Adzislaw » 19 sty 2017, 22:17

Witam serdecznie,

jestem w trakcie budowy maszyny CNC. Elektronika sterująca to RAMPS 1.4, a software to Marlin. Mój problem jest taki, że mam plik z elementem w formacie STL, później tnę to Slic3rem, a nastepnie gcode wrzucam na kartę SD i do maszyny, jednak generując gcode w slic3rze położenie elementu jest centralne (na środku). Posiadam krańcówki na X oraz Y, tak aby maszyna nie wyjechała poza zakres, oraz mam możliwość ustawianie punktu "Origin". jednak gdy zaczyna to odjeżdża od tego punktu. Potrzebuję programu w którym będę mógł określić punkt "Origin", tak aby później móc ustawić "ręcznie" położenie osi na tym punkcie i rozpoczęcie pracy bez odsuwania się od tego punktu.

Obrazek

pozdrawiam

Awatar użytkownika
animos

Re: program do maszyny CNC

Postautor: animos » 20 sty 2017, 23:21

To już jest w gcode podane.
Na początku jest zerowanie osi na czujniki - można zmierzyć linijką np. i podać w sicere - ile podasz tam zacznie.
W cnc musisz mieć lepsze czujniki niż w drukarce lub założyć więcej naddatku materiału - wydruk przesunięty trochę po x, y i tak wyjdzie ok, ale materiału do obróbki nie może zabraknąć.
Spróbuj wyedytować tekstowo gcode, sprawdzić gdzie początek wydruku - potem zmiany z slicer - generowanie gcode 2x

A trochę dziwne, że nie stosujesz do CNC mach3?

Wróć do „Ogólnie”