jaki komp do drukarki

specpl

Re: jaki komp do drukarki

Postautor: specpl » 04 lut 2016, 12:56

Uruchomiłem wczoraj Repetier-server na malince b+. 512MB ramu spokojnie wystarcza. Całość działa płynnie i bez problemów. Wrzuciłem nowy soft do drukarki, zmieniałem ustawienia w Eeprom. Według mnie rewelacja.

Awatar użytkownika
bundyr

Postautor: bundyr » 08 lut 2016, 11:49

Przymierzam się do zakupu RPi i używanie z Repetier-Server z kamerką, mam pytanie, używacie kamerek dedykowanych dla Maliny(tych wpinanych w na taśmę) czy zwykłych na usb?

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 08 lut 2016, 12:36

obydwu rodzajów - te na USB mają zazwyczaj dłuższe kable i łatwiejsze w operowaniu niż szeroka taśma od dedykowanej.
pozdrawiam
Jarek

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 08 lut 2016, 13:19

bundyr pisze:Przymierzam się do zakupu RPi i używanie z Repetier-Server z kamerką, mam pytanie, używacie kamerek dedykowanych dla Maliny(tych wpinanych w na taśmę) czy zwykłych na usb?

Ja używam na USB jakiegoś logitecha zdaje się, ale nie jestem zadowolony. Nie zawsze kamerka odpali po starcie Octopi (trzeba zrestartować malinke i jest ok), a jakość obrazu taka sobie (miało być 720p). Do podglądu starczy, ale o wysokiej jakości timelapse mogę zapomnieć, dlatego trzeba dobrze wybrać kamerkę jak ma być pod USB.

arekm

Postautor: arekm » 09 lut 2016, 19:03

imrahil pisze:szeroka taśma od dedykowanej.

Są też adaptery taśma--hdmi + kupujemy zwykły (ale cienki) kabel hdmi i można szaleć. (kabel hdmi oczywiście robi wyłącznie za wygodny nośnik elektryczny).
X3D XL

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 11 lut 2016, 21:11

Garreth pisze:... jakość obrazu taka sobie (miało być 720p). Do podglądu starczy, ale o wysokiej jakości timelapse mogę zapomnieć, dlatego trzeba dobrze wybrać kamerkę jak ma być pod USB.

A rozdzielczość w konfiguracji wpisałeś?
Bo jeżeli leci na domyślnych ustawieniach (czyli dużo niższej rozdzielczości w systemie) to nie jest to dziwne.

Wróć do „Ogólnie”