jaki komp do drukarki

piotrbod

jaki komp do drukarki

Postautor: piotrbod » 17 gru 2015, 21:07

Czesc!
Odpalilem wlasnie pierwsza drukarke 3d :) Bardzo mi sie to zaczelo podobac.

Chcicalbym przeznaczyc do niej oddzielny komputer - zeby sobie to moglo chodzic w koncie wlasnym zyciem. Mam stare laptopy - ibm t40 na procesorze pentium M z systemem windows XP.

Czy taki komputer bedzie normalnie dzialal - do obslugi repetier host ?
Pytam - bo musze w tych komputerach powymieniac wiatraki zeby dzialaly - i pytanie czy warto marnowac czas :)

Z gory dzieki za info
Piotrek

Awatar użytkownika
robertm

Re: jaki komp do drukarki

Postautor: robertm » 17 gru 2015, 21:20

na XP Service Pack 3 powinno działać ale nie wiem jak z czasem cięcia będzie na takim sprzęcie
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
Hrumque

Postautor: Hrumque » 18 gru 2015, 1:29

piotrbod pisze:Chcicalbym przeznaczyc do niej oddzielny komputer - zeby sobie to moglo chodzic w koncie wlasnym zyciem. Mam stare laptopy - ibm t40 na procesorze pentium M z systemem windows XP.
Czy taki komputer bedzie normalnie dzialal - do obslugi repetier host ?
Pytam - bo musze w tych komputerach powymieniac wiatraki zeby dzialaly - i pytanie czy warto marnowac czas :)

Wg mnie marnie, lepiej drukować z karty SD, niż z komputera. Zwłaszcza przy-starego laptopa, w którym diabli wiedzą jak z zarządzaniem energią będzie (i przegrzewaniem się i zwalnianiem przy przegrzewaniu) i jak to wpłynie na nierównomierność wydruku (przy połączeniu po USB).

drygol

Postautor: drygol » 18 gru 2015, 7:45

Heh , kupilem terminal na VIA C3 1 Ghz - na allegro koszt to kolo 50-100 zl. Wcina okolo 10W
Pogonilem na tym linuxa z LXDE. Demon predkosci to to nie jest szczegolnie jezeli chodzi o ciecie slic3rem ale spokojnie drukuje :)
Dolozylem jakis tam dysk co byl pod reka , ale z powodzeniem mozna wrzucic OS na pendrive`a

Cos w tym stylu http://allegro.pl/terminal-thin-client- ... 71789.html
z tym ze u mnie jest na bank via C3 1Ghz.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 18 gru 2015, 11:15

Kiedyś kupiłem ASUS Eee BOX B202 z przeznaczeniem pod drukarkę/CNC... Na razie leży, ale powinno wystarczyć :git: "Na pokładzie" HDD, WiFi, 4xUSB, czytnik kart...
Pozdrawiam, Artur

Marcin_M

Postautor: Marcin_M » 18 gru 2015, 11:37

przerabiałem to ostatnio.
Kupiłem nawet MSI AIO 1.6 Atom 1GB ramu i Grafika 512.

Sterowanie drukarką mam tylko przez komputer, niestety w trakcie wydruku przy oglądaniu bryły w Repieterze drukarka potrafiła się zatrzymać na pół sekundy.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeżeli będzie to tylko komputer do sterowania drukarką to nawet i Malina wystarczy (taniej kupić lcd z SD).
Jeżeli będzie również cięcie stlek to minimum i3, 4gb ramu, i 1gb na grafice (mimo, że u mnie na laptopie samsunga z i3, 12gb RAM, SSD, 1GB Grafika intel potrafi repieter wyrzucić komunikat o słabej grafice).

Awatar użytkownika
Zoltan

Postautor: Zoltan » 18 gru 2015, 12:22

Najlepiej drukować bezpośrednio z karty a ciąć, oglądać itd. na innym głównie z powodu o którym kolega wyżej wspomniał (zwłaszcza mając słabszy sprzęt)
Koszt karty nieporównywalnie mniejszy, a po jakimś czasie i tak ten komputer będzie stał w rogu "wyłączony", bo ileż to godzin można patrzeć na symulacje druku? ;D

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 18 gru 2015, 23:27

Przez jakiś czas miałem podpiętego notebooka do drukarki, ale jak stoi obok to korci żeby go użyć, siedzieć koło drukarki i gapiąc się na wydruki tracić czas.

Kupiłem więc używane Raspberry Pi (koszt 80zł, zużycie prądu: 3W), podpiąłem OctoPrint i kamerę, i jestem zadowolony mając pełną kontrolę nad drukarką, siedząc w pokoju obok, w łóżku, przy kolacji lub w ubikacji :).

Polecam.

PS.:
piotrbod pisze:Czy taki komputer bedzie normalnie dzialal - do obslugi repetier host ?

Raczej zainstaluj: "Repetier Server" albo "OctoPrint" - na Windows też działa.
Będzie OK, tylko trochę się trzeba nakombinować z instalacją, będzie szumiało i żarło prąd. Ale będzie chodzić / wystarczy. (Raspberry ma procek 700MHz (ARM więc wolne), więc laptop z Windows na 100% wystarczy jako kontroler drukarki).
Do cięcia/obsługi lepiej mieć większego (mocniejszego) PC.

piotrbod

Postautor: piotrbod » 20 gru 2015, 14:49

McKee pisze:Przez jakiś czas miałem podpiętego notebooka do drukarki, ale jak stoi obok to korci żeby go użyć, siedzieć koło drukarki i gapiąc się na wydruki tracić czas.

Kupiłem więc używane Raspberry Pi (koszt 80zł, zużycie prądu: 3W), podpiąłem OctoPrint i kamerę, i jestem zadowolony mając pełną kontrolę nad drukarką, siedząc w pokoju obok, w łóżku, przy kolacji lub w ubikacji :).

Polecam.

PS.:
piotrbod pisze:Czy taki komputer bedzie normalnie dzialal - do obslugi repetier host ?

Raczej zainstaluj: "Repetier Server" albo "OctoPrint" - na Windows też działa.
Będzie OK, tylko trochę się trzeba nakombinować z instalacją, będzie szumiało i żarło prąd. Ale będzie chodzić / wystarczy. (Raspberry ma procek 700MHz (ARM więc wolne), więc laptop z Windows na 100% wystarczy jako kontroler drukarki).
Do cięcia/obsługi lepiej mieć większego (mocniejszego) PC.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi
To chyba wszystko wiem :) WIdze ze najlepiej probowac repetier server i odpalic to na jakims starym sprzecie wyciagnietym z szafy :)

Pozdrawiam
Piotrek

piotrbod

Postautor: piotrbod » 23 gru 2015, 22:37

To tak dla potomnych. Nie chcialo mi sie reanimowac zlomow ktore mialem - szczegolnie ze zalezy mi tez na malym poborze pradu.

Kupilem rasberry pi 2 + karte SD. Zainstalowlem rasbiana + repetier server.
Calosc zajela mi z pol godziny, dziala bardzo fajnie, polecam.
Tne na PCecie i G-kod wysyłam na rasbiana na serwer.

Po podlaczeniu do upsa rasbian + drukarka sa niezalezne i jak na chwile bedzie wahanie pradu to calego wydruku szlag nie trafi.

Polecam to rozwiazanie - bo koszt zaden - ponizej 200 zlotych. Zuzycie pradu tez malutkie (~cos chyba 5 W).

Piotrek

Wróć do „Ogólnie”