EEPROM

riat

EEPROM

Postautor: riat » 23 maja 2018, 7:20

Witam
Szanowni Koledzy Forumowicze, jak się zmienia ustawienia zapisane w eepromie?
Używam Repetier-Fosta V2.0.5. Nie wiem jak zmienić poprzez nadpisanie lub wykasowanie obecnych i zapisanie nowych ustawień w eepromie.
Jak konfigurowałem firmware to przez nieuwagę przypisałem niewłaściwy termistor do niewłaściwego extrudera i teraz po odpaleniu Hosta gżanie extrudera dochodzi do około 60 st , wywala error i wszystko sie wyłącza. Muszę ponownie odpalić narzzędzie konfiguracji firmware, załadować po poprzez arduino do płytki i jest o'k do nastepnego uruchomienia systemu. Po prostu zmienione ustawienia nie nadpisuja istniejacych w eepromie.
Podobno nie da sie nadpisywac tych ustawień bez wymazania tego co jest w eepromie a do wamazania podobno potrzebny jest jakis hardware.
Może ktos z Kolegów Forumowiczów miał juz taki problem lub wie czym sie wykasowuje eeprom do "dziewiczej"postaci bo wtedy będę mógl po prostu wgrac nowe poprawne ustawienia
To tyle, pozdrawiam i b. prosz e o jakąś podpowiedź
R

Awatar użytkownika
banas19

Re: EEPROM

Postautor: banas19 » 12 cze 2018, 12:04

Hm... Ja się niestety kompletnie na tym nie znam. W związku z tym nie będe mógł pomóc...
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie.

Wróć do „Hosty”