Nie działa drukowanie z kompa (usb)

Mich@ł

Nie działa drukowanie z kompa (usb)

Postautor: Mich@ł » 02 cze 2015, 0:12

Jakiś czas temu przestało działać mi drukowanie z komputera poprzez usb ;/ Korzystam z hosta pronterface, a drukarka śmiga na marlinie.

W hoście mogę normalnie ruszać osiami, zmieniać temperaturę i wydawać komendy, jednak gdy biorę jakiś plik gcode i klikam print to nic się nie dzieje. Tzn pokazuje że druk rozpoczęty, ale nie ruszają się osie ani nic i tak drukarka sobie może stać :/. Kiedyś drukowanie działało bez problemu, próbowałem kompilować od nowa marlina, jednak nic to nie dało ;/

Dodatkowo w repetier host nie działa mi wysyłanie komend ani sterowanie osiami. Czy to oznacza że ten host działa tylko z repetier firmware?

Awatar użytkownika
feriar

Re: Nie działa drukowanie z kompa (usb)

Postautor: feriar » 02 cze 2015, 0:30

Repetier działa też z Marlinem. Spróbuj na nowo wgrać firmware, jak to się mówi "może się coś zawiesiło" :D
Jak zbudować drukarkę 3D, kalibracja drukarki 3D od podstaw, rozwiązywanie problemów z drukiem, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń znajdziesz na mojej stronie http://feriar-lab.pl ;) Zapraszam

Mich@ł

Postautor: Mich@ł » 02 cze 2015, 0:37

No właśnie nie zawiesiło się bo marlina już kilka razy wgrywałem. Repetier Host nigdy mi nie działał, zaś pronterface zawsze działał i dopiero od jakiegoś czasu przestał :/

Na początku sądziłem, że problem leży po stronie marlina więc od nowa powstawiałem wartości do wsadu znalezionego tutaj na forum (feriar, nie wiem czy to przypadkiem nie Twój config bo wydaje mi się że wrzucałeś ;) ) i nic to niestety nie dało.

Myślałem też nad uszkodzeniem arduino bo mam "zjarany" stabilizator 5V, ale jak by coś się w elektronice uszkodziło to by pewnie i sterowanie osiami nie działało. Próbowałem też używać różnych wersji pronterface i niestety na razie "lipa" :/ Powoli kończą mi się pomysły...

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 02 cze 2015, 0:53

A stół i głowica grzeją ? Bo do puki się nie zagrzeją nic się nie ruszy.
Co do repetier host, to sprawdź ustawienia prędkości portu COM. Spróbuj 115200 i 250000

Mich@ł

Postautor: Mich@ł » 02 cze 2015, 16:35

No właśnie w tym problem że gdy odpalę wydruk w pronterface to mam jedynie komunikat, że wydruk wystartował i nie wysyła komendy do grzania stołu itp.

Wygląda to tak:
Obrazek

W przypadku repetier host coś się ruszyło po zmianie szybkości transmisji. Mogę wykonać auto home wszystkich osi, z czytuje temperaturę z czujników i tyle :/ Drukować nie chce, ruszać osiami również nie, ani nie da się zmienić temperatury.

Mam tylko komunikat że jest X komend oczekujących.
Obrazek

Niestety pomysłów brak gdzie szukać przyczyny :/

Awatar użytkownika
feriar

Postautor: feriar » 02 cze 2015, 16:51

Spróbuj zmniejszyć prędkość do 115200
Jak zbudować drukarkę 3D, kalibracja drukarki 3D od podstaw, rozwiązywanie problemów z drukiem, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń znajdziesz na mojej stronie http://feriar-lab.pl ;) Zapraszam

Mich@ł

Postautor: Mich@ł » 02 cze 2015, 17:44

Niestety po zmianie prędkości bez zmian, nadal się nie da drukować z poziomu programów.

W sumie mam zapasowy komplet elektroniki więc może spróbuje ją podmienić, bo nic innego mi już do głowy nie przychodzi.

slawko

Postautor: slawko » 03 cze 2015, 22:28

Miałem to samo niedawno po zmianie elektroniki na inną.
Winny był marlin ściągnięty skądś z sieci. Po ściągnięciu innego zaczęło wszystko działać.

zdzban
Kontaktowanie:

Postautor: zdzban » 03 cze 2015, 22:32

Też miałem problem z tym, wgrywałem rózne wersje Marlina i nie pomagało nic, żadne ustawienie portów. Olałem to i drukuje tylko z karty. Ostatnio zmieniłem komputer i o dziwo chodzi na nowym komputerze, ale tak sie już przyzwyczaiłem do drukowania z kart, ze już mi to nie jest potrzebne.
Pozdrawiam Feniks-3D - części reprap

Mich@ł

Postautor: Mich@ł » 03 cze 2015, 23:19

Sęk w tym że u mnie wcześniej działało ;)

W sumie tak sobie pomyślałem, że może najpierw spróbuje skonfigurować soft od repetier'a i zobaczę czy będzie śmigać z repetier host.

Wróć do „Hosty”