Repetier Apps ... i ANDROID

Awatar użytkownika
SWJ

Repetier Apps ... i ANDROID

Postautor: SWJ » 20 paź 2014, 20:39

https://play.google.com/store/apps/deta ... rmer337630

niestety płatna ...

ale ...

In Repetier-Host, you can specify for which events messages are sent:
Print Started
Print Paused
Print Stopped
Print Finished
Fatal Errors
Slicing Finished
With the Repetier-Informer app you are always up to date with your printer status.
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

indyq

Re: Repetier Apps ... i ANDROID

Postautor: indyq » 21 paź 2014, 0:23

Kilka pytań mam do Was, bo repetiera jeszcze nie obczajałem
- czy Repetier Host wysyła te komunikaty bez konieczności grzebania w kodzie, czy to jakaś ich modyfikacja?
- wiecie może w jaki sposób to się komunikuje z telefonem? Są dwie opcje: albo bezpośrednio drukarka-telefon przez jakś socket, albo przez serwer. W obu przypadkach napisanie takiej apki na telefon wydaje mi się raczej proste. 12zł :D chętnie zrobię konkurencję jeśli faktycznie się sprzedaje.
- teraz patrzę że Repetier jest w C# - fajnie bo to akurat kiedyś nieźle ogarniałem. Kto by chciał mieć taką apkę w telefonie? Jakie funkcje by się faktycznie przydały? Same komunikaty to chyba trochę mało, macie pomysły jak to rozbudować?

Awatar użytkownika
bartek666666

Postautor: bartek666666 » 21 paź 2014, 11:27

podgląd z kamerki na druk :D

tplewa

Postautor: tplewa » 21 paź 2014, 12:03

@indyq

A co ma znajomosc C# do obslugi programu, ja sie tak zastanawiam tylko czy wersja na Andka to Java czy c# i Xamarin (mono dla Androida, IOS itd.) ;) Zreszta Java jak i c# praktycznie nie oferuje jakiegokolwiek bezpieczenstwa kodu ;) Jesli klepales w c# wiesz ze mozna sobie dekompilowac niemal do kodu zrodlowego, a wszelkie metody zaciemniania kodu sa do ominiecia - przez gotowe narzedzia (ot np. de4dot) czy proste do napisania skrypty... to samo zreszta dotyczy Javy...

Wiem wiem ze to bardzo nie ladne ale mozna sobie zerknac do kodu co i jak zrobione, a moze i nawet dekompilacja + wlasne poprawki i kompilacja ;) (oczywiscie tylko do zastosowan domowych :mrgreen: )

Dla bardziej ambitnych mozna sobie podgladnac sposob komunikacji i zrobic wlasna wersje w dowolnym jezyku czy to Java na android czy to Objective-C na IOS...

@bartek666666

Byle kamerka IP lub WEB + komp i masz podglad ;) szkoda czasu i wymyslac kolo na nowo :)

indyq

Postautor: indyq » 21 paź 2014, 13:44

tplewa pisze:@indyq

A co ma znajomosc C# do obslugi programu

Nie chodziło mi o obsługe programu tylko o to że Repetier Host jest w C# więc mogę ogarnąć jakieś modyfikacje w razie potrzeby.

tplewa pisze:ja sie tak zastanawiam tylko czy wersja na Andka to Java czy c# i Xamarin (mono dla Androida, IOS itd.) ;)

Może też być Adobe Air, ładnie się kompiluje na obie platformy ale jak znam życie to się nie bawią w takie wymysły, tylko klepią w Javie

tplewa pisze:Zreszta Java jak i c# praktycznie nie oferuje jakiegokolwiek bezpieczenstwa kodu ;) Jesli klepales w c# wiesz ze mozna sobie dekompilowac niemal do kodu zrodlowego, a wszelkie metody zaciemniania kodu sa do ominiecia - przez gotowe narzedzia (ot np. de4dot) czy proste do napisania skrypty... to samo zreszta dotyczy Javy...

Hosta nawet nie trzeba dekompilować, jest wszystko na Github'ie

tplewa pisze:Wiem wiem ze to bardzo nie ladne ale mozna sobie zerknac do kodu co i jak zrobione, a moze i nawet dekompilacja + wlasne poprawki i kompilacja ;) (oczywiscie tylko do zastosowan domowych :mrgreen: )

tylko i tak trzeba kupić program żeby pobrać *.apk ;) chyba że ktoś to już chomikuje
Skoro jest tam zakładanie jakichś grup użytkowników itp, to komunikacja leci przez bazę danych. Trzeba i tak swój serwerek postawić, wątpię żeby gra była warta świeczki.

tplewa pisze:Dla bardziej ambitnych mozna sobie podgladnac sposob komunikacji i zrobic wlasna wersje w dowolnym jezyku czy to Java na android czy to Objective-C na IOS...

@bartek666666

Byle kamerka IP lub WEB + komp i masz podglad ;) szkoda czasu i wymyslac kolo na nowo :)

To wszystko jasne, i się zgadzam w zupełności, dlatego pytałem o inne dodatkowe funkcje które ludzie mogą chcieć mieć w telefonie. Są tu osoby które drukują naprawdę dużo. Może widzą jakieś potrzeby?

tplewa

Postautor: tplewa » 21 paź 2014, 14:03

Nie wiem czy chomikuje czy nie - cena straszna nie jest. Znajac protokolik nie ma problemu cos takiego napisac - zakladajac ze pisze sie pod Androida i ma o tym pojecie.

IMHO RE jest raczej malo oplacalny tak prostej apki...

Co do serwera to to nie jest problem, wystarczy forward portu na domowym laczu i organizacja ewentualnie jakiegos dynamicznego DNS-u. Fakt dla niektorych osob moze to byc spore utrudnienie - no ale cos za cos :)

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 02 lut 2015, 2:05

SWJ pisze:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ionicframework.repetierinformer337630

. . .

Działa ... mam używam - zaczynam ;-)

mało funkcji - ale działa to co opisane :-)
// Jarek

=========

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 02 lut 2015, 10:09

testuję... zaczęła działać

ale chyba czuwanie w tle aplikacji średnio działa...

jak wyszedłem z aplikacji to jakby " nie czuwała w tle"

w nocy nie zaraportowała zdarzenia - koniec druku
dzisiaj rano nie zaraportowała zdarzenia... start druku

:-(
// Jarek

=========

Wróć do „Hosty”