Heater decoupled - Repetier 0.92

Ozziemandias

Heater decoupled - Repetier 0.92

Postautor: Ozziemandias » 20 mar 2017, 10:25

Witam,

przekopałem internety i to forum, trafiłem na jeden temat, który odrobinę zahacza o mój problem, jednak dotyczy innego sprzętu.
Posiadam drukarkę Zonestar P802M (klon klona i3?). Standardowo była to konfiguracja: 1 ekstruder i Melzi Board. Ostatnio zrobiłem upgrade do wersji 802NR2, czyli podwójny ekstruder i Zrib Board (kupione u producenta, w oficjalnym sklepie Zonestar).
Jeszcze na Melzi zrobiłem upgrade firmware'u do wersji 0.92 (Zrib również pracuje na tym firmware). Od tego czasu mam problem z pojawiającym się w losowych momentach błędem "heater decoupled" chociaż Repetier-Host jak i wyświetlacz drukarki pokazują poprawne temperatury (drukowanie ABS, E:260 stopni, B:100 stopni). Po wyłączeniu i włączeniu drukarki jest OK (na jakiś czas, nie ma tu reguły). Log Repetier-Hosta pokazuje problem z termistorem stołu. Sprawdzałem połączenia, odpinałem, podpinałem, nic nie pomaga. W EEPRom sterowanie grzaniem stołu mam ustawione na bang-bang.

Podsumowując: Zonestar Dual Extruder Zrib Board, Repetier Firmware 0.92

PlastikowyLudzik

Re: Heater decoupled - Repetier 0.92

Postautor: PlastikowyLudzik » 27 mar 2017, 20:01

a czy masz wlaczony nadmuch?

Ozziemandias

Re: Heater decoupled - Repetier 0.92

Postautor: Ozziemandias » 27 mar 2017, 23:29

Na płytę główną nie. Na druk - tak, stockowy od podwójnego ekstrudera. Problem przestał występować po wymianie wtyku termistora, więc to faktycznie mógł być problem chińskich styków. Dziś wymieniłem cały wtyk 2-pin i póki co - nie ma błędu. Ale mam inną ciekawostkę, zaobserwowaną ostatnio a bez jednoznacznej odpowiedzi na zagranicznych forach. Zauważyłem, a w zasadzie podsłyszałem, że zasilacz "cyka" w rytm migania ledów na płycie głównej podczas podgrzewania stołu i ekstrudera. Nie rozbierałem go jeszcze bo nie miałem czasu, ale podobno może być problem z kondensatorami?

Wróć do „Repetier Firmware”