Czas druku na LCD

Revo7

Czas druku na LCD

Postautor: Revo7 » 24 mar 2016, 7:15

Witam, czy ktoś próbował albo podpowie jak dodać na wyświetlaczu wskazania czasowe ?

Zakładam że "POZOSTAŁY CZAS DRUKU" raczej będzie na podstawie algorytmu, mało precyzyjne... (przynajmniej tyle doczytałem)

Dlatego fajnie byłoby gdyby po zakończeniu druku pokazywało np "CZAS DRUKU: 12:35" i wiemy że drukowało 12h35min - chyba że gdzieś to jest a nie widzę...

Najlepsza opcja byłaby połączyć te dwie funkcje, czyli oprócz paska postępu szacunkowy czas do końca oraz po zakończonym wydruku wyświetlenie ile czasu drukowało...

Szukałem w kodzie znaczników jednak na nic znajomego nie natknąłem się. Widziałem że różne cuda robicie, może ktoś mógłby pomóc ?

Wyświetlacz graficzny LCD 12864, soft Repetier.

Chyba ze jest jeszcze taka opcja wstawienia w sam end.code ?

jankess0493

Re: Czas druku na LCD

Postautor: jankess0493 » 24 mar 2016, 13:13

Dołączam się do pytania :D sam z chęcią coś takiego bym sobie ustawił, zamiast tego procentowego paska :p

rasgan
Kontaktowanie:

Postautor: rasgan » 24 mar 2016, 19:44

A czy przypadkiem w marlin nie pokazuje czasu po zakończeniu druku? Nawet pisałem o tym u siebie na stronie i pytałem na forum. Czas druku chyba się temat nazywał. Nie wiem jak w tapatalk wkleić linka.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
bundyr

Postautor: bundyr » 24 mar 2016, 19:53

Tak, Marlin pokazuje czas po zakończeniu druku. Brak czasu po druku to była dla mnie najbardziej irytująca rzecz po przejściu z Marlin na Repetier.

Rozwiązałem to tym, że kupiłem raspberry i drukuję przez malinę z Repetier-Server. Dostępny jest bieżąco czas pozostały do ukończenia wydruku oraz po wydruku generowane jest powiadomienie z czasem rzeczywistym w jakim drukarka wydrukowała detal.

Revo7

Postautor: Revo7 » 24 mar 2016, 20:26

dobra, a wiec to jedna opcja - malina. - przy okazji maliny zapytam - czy jest możliwosć wysyłania powiadomienia np e-mail albo jakaś apka (android) powiadamiająca o zmianie statusu ? (jakaś instrukcja jak to ogarnąć ?)

Ale czy istnieje możliwość wkomponowania kodu w repetier ? w końcu merlin to chyba bliźniaczy (jeśli nie baza repetiera) host ?

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 24 mar 2016, 20:37

W malince bez problemu ustawisz tego typu powiadomienia.

Revo7

Postautor: Revo7 » 24 mar 2016, 20:44

rozumiem że z poziomu samego repetiera (+ moduł BT/WiFi - w ogóle da rade to podłączyć? ) takiej opcji nie ma powiadomień ? (w sumie to na osobny wątek powinno iść ..... )

Mógłby jakis fachura :geek: zobaczyć czy jest opcja wyswietlania czasu na LCD po zakończeniu druku ? Jak wspomniałem rewelacja byłby dwa czasy - do końca druku, oraz po zakończeniu ile czasu drukowało...

oskar

Postautor: oskar » 24 mar 2016, 20:51

Jak jesteśmy przy temacie malinki to fajnie wygląda rozwiązanie od repetier. Oferuje nam:
- firmware
- host na PC
- serwer na malince z dostępem po wuwuwu. Dodatkowo dotykowy lcd do malinki i mamy fajną obsługę bez kompa.
- aplikacja na android z podglądem i możliwością powiadomień.

I tym sposobem można mieć "super hiper bajer" ( :bania: ) drukarkę, która nie będzie ładniej drukować ale jaka wygoda :p

Awatar użytkownika
bundyr

Postautor: bundyr » 24 mar 2016, 20:53

zapominałeś dopisać podgląd z kamerki na drukowany model dostępne z każdego miejsca na ziemi przez wspomniane wyżej wuwuwu. Super sprawa, bo jak kilkunastogodzinny wydruk odklei się w trakcie to można zdalnie podejrzeć i zatrzymać drukowanie.

oskar

Postautor: oskar » 24 mar 2016, 20:55

A przeoczyłem ale miałem to na myśli. Z tym poglądem z każdego miejsca na świecie fajna sprawa ale nie oszukujmy się bo i tak przyda się aby nie ruszać d***y z kanapy przed TV aby sprawdzić czy w drugim pokoju się dobrze drukuje :)

Wróć do „Repetier Firmware”