Zamiana osi w firmware

buzzkill

Zamiana osi w firmware

Postautor: buzzkill » 26 kwie 2017, 0:45

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Z uwagi na zwarcie przestał mi działać jeden stepstick i jakby sterowanie po stronie płytki osią x. Nie wiem czy sie wystarczająco jasno wyraziłem. W każdym razie włożenie dobrego stepsticka nic nie daje. Silnik sam w sobie działa. Płytka to dokładnie takie cos https://www.amazon.co.uk/Anycubic-Integ ... B01MDRPP72 i podobno jest całkowicie kompatybilna z ramps + mega. Posiada wyjście na drugi ekstruder. I teraz kluczowe pytanie: czy ktoś wie jak zamienić w firmware sterowanie silnikiem X z E1? Tak abym mógł podłączyć oś X do wyjścia przeznaczonego dla ekstrudera nr 2 i normalnie dalej żyć? Wydaje się banalne, ale juz jakiś czas latam po kodzie jak paralityk i dosłownie nie wiem gdzie i jak najlepiej by było to zrobić. Znalazłem jakieś mapowanie pinów w zależności od procesora, być może gdzieś tam? Orientuje się ktoś z was w tym firmware dość dobrze?

buzzkill

Re: Zamiana osi w firmware

Postautor: buzzkill » 27 kwie 2017, 8:23

Sam sobie odpowiem, moze ktos bedzie mial ten sam klopot;) rozwiazanie brzmi pinsRAMPS.h Zmienilem tam mapowanie i wszystko swietnie dziala!

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Marlin Firmware”