Delta kossel wielki problem z ustawieniem

kurtis654

Re: Delta kossel wielki problem z ustawieniem

Postautor: kurtis654 » 14 gru 2016, 21:06

Jesteś wielki wróciłem z pracy tylko coś zjem i zaraz wakcze chociaż już wiem gdzie robiłem błąd miałem za duże parametry wież wprowadzone , ale jak sprawdzei sie uda to opisze wszystko.

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Postautor: Vipcioo » 14 gru 2016, 21:09

Zaraaaaz moment... Pochrzaniłem coś i muszę to poprawić. Tak to jest, jak się robi 3 tematy na raz :P

EDIT: OK. Już znalazłem. Po prostu wyleciało mi z głowy, żeby do komend zawsze dodawać "G1...". Bo inaczej Pronterface nie zrozumie.

A tak przy okazji, jak już piszesz, że znalazłeś... Sugeruję zrobienie wszystkiego dokładnie od początku, czyli ustaw stepy itd. Bo jeden pierduł zniweczy twoje testy. Też tak miałem, bo o takim małym, malutkim zapomniałem. :P
Ale biłem się w pierś przed samym sobą, że wszystko jest OKI.

A tak BTW. Do adminów - trochę to głupie, że po zamknięciu sesji w windzie tracę możliwość edycji swojego postu. Przez to się produkuje więcej...
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 15 gru 2016, 9:17

Sławku, chyba uwielbiasz pisać wszelkie tutoriale :mrgreen: Ale i tak nic nie przebije klubowego "Miodowego" :lol:
Pozdrawiam, Artur

kurtis654

Postautor: kurtis654 » 16 gru 2016, 3:00

Super sprawa ten poradnik wszystko jest ja tak właśnie ustawiałem wcześniej i na kilka innych metod ale ten soft dał mi troche do myślenia bo tam są inne wymiary delta effector offset . Ja postanowiłem wszystko pomierzyć i powstawiać inne parametry np:delta carriage offset w moim sofcie było 20 a drukarka ma 16 i tak się bawiłem podstawianiem tych wymiarów nawet takich które podpatrzyłem w filmikach instruktażowych ale nie moge pozbyć się mimo super ustawionych wież efektu łuku kiedy głowica przejeżdża od center do x y z oraz kiedy jedzie od jednej wieży do drugiej .
Nie wiem czym to ustawić jakie parametry zmienić aby się tego pozbyć , jeśli wiecie co z tym zrobić prosze o pomoc .
Pozdrawiam vipcia i dziękuje za poradnik i prosze o dalszą pomoc . ..... A cha zapomniałem dodać że kombinowałem nad promieniem wydruku DELTA_PRINTABLE_RADIUS 90 miałem 75 ale bez zmian.

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 16 gru 2016, 16:50

kurtis654 pisze:nie moge pozbyć się mimo super ustawionych wież efektu łuku kiedy głowica przejeżdża od center do x y z oraz kiedy jedzie od jednej wieży do drugiej .
Nie wiem czym to ustawić jakie parametry zmienić aby się tego pozbyć , jeśli wiecie co z tym zrobić prosze o pomoc .

DELTA_SMOOTH_ROD_OFFSET.
Jak zmiany w firmware nic nie dają to po każdym wgraniu nowego firmware wydaj polecenie M502 po czym M500

kurtis654

Postautor: kurtis654 » 16 gru 2016, 22:08

Po każdym wgraniu zmian w sofcie zmiany są widoczne , ustawienia się zmieniają ale tego efektu łuku nie moge się pozbyć ..... czy ktoś miał coś takiego co to jest i jak to skasować , sprubuje jeszcze tymi kodami ale m500 to zapis w eeprom , jak nic nie zmieniam komendami to chyba nic nie zapisze ale spróbuje co mi szkodzi .

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 17 gru 2016, 13:22

M502 - załadowanie ustawień z firmware
M500 - zapis ich do eeproma.
Robisz zawsze obie komendy w tej kolejności. Inaczej zmiana ustawienia w firmware która jest trzymana w eeprom jest nieskuteczna, bo program bierze starą wartość z eeprom a nie zmienioną z firmware.

Vesp

Postautor: Vesp » 19 sty 2017, 23:54

Ja ze swoich doświadczeń dodam z wersją mini - endstopy mocujemy nie 30mm od górnej krawędzi prowadnicy aluminiowej a od spodu górnego "trójkąta" - w ten sposób bez problemu wydrukujemy coś większego, u mnie przy ustawieni z instrukcji już przy obiekcje 9x13cm zaryła głowica w stół bo zabrakło jednej z prowadnic (wózek chciał za nisko zjechać i się zatrzymał na blokadzie)

Co do manuali, dokumentacji itp itd można je znaleźć w chmurze producenta:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... m43aG1OQ0U

Wróć do „Marlin Firmware”