problem z Home'owaniem

maciek97x

Re: problem z Home'owaniem

Postautor: maciek97x » 10 sie 2016, 15:43

Tam mam ustawione. Kierunek ruchu się zmienia tylko, że wtedy jak już zrobię home to za obszar bierze ten w stronę endstopa a nie po przeciwnej jak prawidłowo. Co do pinów to krańcówka od x działa prawidłowo pomijając ten błąd, który występuje na wszystkich osiach.

maciek97x

Postautor: maciek97x » 10 sie 2016, 17:14

Okej problem rozwiązany. Miałem źle ustawione endstopy w tym miejscu:
// Mechanical endstop with COM to ground and NC to Signal uses "false" here (most common setup).
#define X_MIN_ENDSTOP_INVERTING true // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Y_MIN_ENDSTOP_INVERTING true // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING true // set to true to invert the logic of the endstop.
#define X_MAX_ENDSTOP_INVERTING true // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Y_MAX_ENDSTOP_INVERTING true // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Z_MAX_ENDSTOP_INVERTING true // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Z_MIN_PROBE_ENDSTOP_INVERTING true // set to true to invert the logic of the endstop.

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 10 sie 2016, 17:33

Wydrukuj sobie jakis niesymetryczny obiekt np literke f:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

maciek97x

Postautor: maciek97x » 10 sie 2016, 21:39

Już wszystko dobrze działa. :) Poza tym wyżej musiałem podpiąć endstop x wyżej tak jak pisałeś. Dzięki za pomoc. :)

Wróć do „Marlin Firmware”