konfiguracja Marlina pod LCD SD od bigtree-tech

maxymilian

Re: konfiguracja Marlina pod LCD SD od bigtree-tech

Postautor: maxymilian » 29 kwie 2017, 15:59

Witam,

Podpinam się pod temat.
W moim wypadku było tak, że przed wgraniem czegokolwiek na płytkę oraz przed podłączeniem całego okablowania drukarki wyświetlacz działał, wyświetlane były komendy, które można było za pomocą pokrętła zmieniać.
Zmieniło się to po wgraniu skonfigurowanego oprogramowania, wgraniu biblioteki i podłączeniu elektroniki do drukarki.
Dodam, że gdy płytka była podłączona pod drukarkę wykonywałem ustawianie blatu osi Y, a co za tym idzie jego przesuwaniem w górę i w dół.
Przy tym zabiegu zauważyłem, że energiczne przeciąganie blatu (podłączonego do silnika krokowego), sprawiło krótkotrwały rozbłysk wyświetlacza. Czy to mogło mieć jakiś niepożądany skutek na funkcjonowanie wyświetlacza.

Proszę o pomoc.

asyriusz

Re: konfiguracja Marlina pod LCD SD od bigtree-tech

Postautor: asyriusz » 07 maja 2017, 19:25

Witam ja również mam ten problem mam dwie elektroniki kompletne tzn. Klona arduino mega 2560 i ramps 1.4. Wyświetlacz mam jeden zwykły mały i jeden większy ten graficzny. Jak by ktoś miał działający marlin zrobiony konkretnie pod ten full graphic to proszę podesłać. Robiłem już chyba wszystko i nie działa. Arduino chyba sprawne bo jak wgram szkic mijającego diody to wszystko działa. Pozdrawiam.

Wróć do „Marlin Firmware”