Dodatkowe informacje na LCD w Marlinie

Awatar użytkownika
LarsD

Re: Dodatkowe informacje na LCD w Marlinie

Postautor: LarsD » 12 sty 2014, 14:29

No widzisz rozminęliśmy się podczas pisania. Czyli w poniedziałek wgrywam bibonowskiego marlina i koniec kłopotów z długimi nazwami?

Awatar użytkownika
GigaBajcior

Postautor: GigaBajcior » 12 sty 2014, 14:51

BiBone w nazwie jest nieistotny.
Pamiętaj tylko aby przed wgraniem w pliku configuration.h powpisywać dane swojej drukarki.

Awatar użytkownika
LarsD

Postautor: LarsD » 12 sty 2014, 15:01

Tego Marlina ściągałem jednocześnie z profaboskim jednak zasugerowany nazwą i odnośnikami z instrukcji wgrałem profaba, więc mam go cały czas na pulpicie z wpisanymi parametrami drukarki. W sumie to te nazwy robią mętlik dla tych co się wgryzają w temat, gdyby był tylko opis Marlin dla Uniqe one kompilacja np112 to wiadomo by było że to jest właściwy najnowszy Marlin a paramerty drukarki można by było samemu poprawić lub dodać wtedy pliczek z configiem dla bibone czy profabb. Myślę że było by to fajne i czytelne no i oszczędziło by to takich wątków jak ten.
W każdym razie w poniedziałek wrzucam Marlina.
Dzięki za pomoc aczkolwiek nie wyczerpaliśmy tematu odnośnie jak dopisać nowe informacje. Ale w sumie z nazw też będę się cieszył. Bo ostatnio 3 razy drukowałem to samo :-))

Awatar użytkownika
GigaBajcior

Postautor: GigaBajcior » 12 sty 2014, 17:18

OK, przyjąłem uwagi co dla nazw, coś wymyślę :)

Co do konfigu to tyle konfigów ile drukarek, więc nie wiem czy się uda.

Awatar użytkownika
LarsD

Postautor: LarsD » 12 sty 2014, 17:26

Oj tak zgadza się, ale co do konfiguracji podstawowej to miałem na myśli tylko Bibona i Profaba.
Co prawda nie jest to właściwy topic ale jak mam Ciebie na tapecie to króciutko zapytam o BT.
Jeśli wg instrukcji z bibona wypnę złącza lcd i podepnę BT to czy będę mógł normalnie pracować z panelem lcd i
impulsatorem czy coś ulegnie zmianie? Bo chętnie pozbył bym się kabla na korzyść komunikacji przez BT

Awatar użytkownika
GigaBajcior

Postautor: GigaBajcior » 12 sty 2014, 17:59

Tak, wszystko dokładnie tak samo. Po prostu ignoruj słowo bibone albo zamieniaj je sobie na profab :-D

Awatar użytkownika
LarsD

Postautor: LarsD » 12 sty 2014, 18:02

Hmm, rozumiem że chodziło ci o nazewnictwo w ustawieniach. Mnie bardziej zależało na odpowiedzi czy LCD i enkoder będą działać prawidłowo jak dam BT na ich złączkach

Awatar użytkownika
LarsD

Postautor: LarsD » 13 sty 2014, 12:11

Marlin z BiBona już na pokładzie, śmiga aż złoto. Długie nazwy widoczne choć nie do końca bo mam chyba je jeszcze dłuższe.
Jest opcja żeby po najechaniu na nazwę pliku przesuwał się do samego końca?
Jeszcze jedno, w configu jest jeszcze kilka parametrów których nie było w poprzednim wsadzie do proafabb gate le, zostawiać bez zmian czy skasować? No i czy przy jednym extruderze ustwiać na 1 czy zostawić na 2 bo jak ustawiłem na 1 to mi się stół podłączył pod ten parametr.

Generalnie bardzo fajny wsad, bardzo podoba mi się odseparowanie move axis (nie trzeba się gałą nakręcić) no i zmiana filamentu, pause print, i change sd. Bardzo przydatne funkcje.
Hylę czoła :-))

Awatar użytkownika
LarsD

Postautor: LarsD » 13 sty 2014, 12:18

Kurcze teraz dopiero spojrzałem na maszynkę, nie wiem czy to za sprawą tego nowego Marlina czy jak bo wydruk Yody właśnie się zakończył i jeszcze nigdy nie był tak idealny :-)))
Jeśli to soft to faktycznie browar ci się chłopie należy :-0

Wróć do „Marlin Firmware”