Marlin lcd sd - nie kompiluje się

kamked1971

Marlin lcd sd - nie kompiluje się

Postautor: kamked1971 » 03 kwie 2013, 22:14

Witam, udało mi się skompletować wszystkie niezbędne elementy do podłączenia wyświetlacza do sanguinololu.
Jest atmega 1284P, są jest ustawione w pliku boards ten procek. No wszystko jest, tylko że nie działa.
Jakieś poszukiwania, które czyniłem mówią mi, że może być coś nie tak z ustawieniem pinów, albo coś brakującego w plikach od arduino (mam wersję 22 i 23).
Wywala następujący komunikat błędu:

D:\arduino-0022\arduino-0022\hardware\Sanguino\cores\arduino\wiring_analog.c: In function 'analogWrite':
D:\arduino-0022\arduino-0022\hardware\Sanguino\cores\arduino\wiring_analog.c:179: error: 'TIMER3A' undeclared (first use in this function)
D:\arduino-0022\arduino-0022\hardware\Sanguino\cores\arduino\wiring_analog.c:179: error: (Each undeclared identifier is reported only once
D:\arduino-0022\arduino-0022\hardware\Sanguino\cores\arduino\wiring_analog.c:179: error: for each function it appears in.)
D:\arduino-0022\arduino-0022\hardware\Sanguino\cores\arduino\wiring_analog.c:187: error: 'TIMER3B' undeclared (first use in this function)

Chciałem ambitnie sam dojść do tego co mi tu nie działa, ale niestety tylko się umęczyłem taki ze mnie informatyk...
Za pomoc oferuję piwo :D

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: Marlin lcd sd - nie kompiluje się

Postautor: Fabrykator.pl » 03 kwie 2013, 22:22

Z tego co pamiętam, to z tą atmegą pracowałem pod arduino 023

acc

Postautor: acc » 03 kwie 2013, 22:25

poszukaj w postach skawikka - umieszczał gdzieś pełne arduino 0.23 z Marlinem właśnie pod taką konfigurację, nawet ktoś potwierdzał że działa
Pozdrawiam,
Adam

rychu27

Postautor: rychu27 » 03 kwie 2013, 22:41

Ja korzystałem i potwierdzam że działa do dnia dzisiejszego - szukaj w postach jeśli dobrze pamiętam to ściągnąłem z chomika ;)

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Postautor: skawikk » 03 kwie 2013, 22:44

acc pisze:poszukaj w postach skawikka - umieszczał gdzieś pełne arduino 0.23 z Marlinem właśnie pod taką konfigurację, nawet ktoś potwierdzał że działa

Ktoś?:P pffff;P Działało i działa;P

TU

Ale te błędy nie są powodem złego arduino a braku bootloadera.

Przejrzyj post ACC, STĄD.
Musisz ustawić fusebity i wgrać bootloader. O ile pamiętam kiedyś komuś to zadziałało.... :D
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

kamked1971

Postautor: kamked1971 » 06 kwie 2013, 0:00

Ok, ok. teraz mam wrażenie, że nie wszystkie opinie jakie zewsząd zebrałem na ten temat są zbieżne.
Po kolei więc:

1.Przez to że nie chciało mi się to kompilować miałem na myśli, że arduino przy weryfikowaniu wywalało błędy.
Raczej nie ma tu chyba nic do rzeczy bootloader na procesorze, bo w końcu dla wcześniejszego procka kompilował mi się marlin niezależnie czy w ogóle drukarka była podłączona. Natomiast potem, żeby wrzucić marlina na procka musiałem podłączyć drukarkę i dać upload.

2. Zobaczyłem to arduino, które pokazał skawikk i teraz się kompiluje bez żadnych błędów :git: ALE... Kiedy chcę wrzucić na procka, to wyskakuje błąd o takiej treści:

Binary sketch size: 93922 bytes (of a 129024 byte maximum)
avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00

W takim razie gdzie teraz jest problem?? Do wyboru w arduino mam płytki z trzema rodzajami procka at1284P (na różne częstotliwości).
Testowałem dla wszystkich i żadna nie pozwala na wrzucenie programu na procesor.

Czy to możliwe, że mam procesor bez bootloadera? (chociaż ponoć dostałem od Krzyśka już działający)
Oraz jeszcze pytanie ogólne o bootloader. Cały czas rozumiałem że to jakby podstawowy soft na procesorze umożliwiający wrzucenie np. skonfigurowanego marlina. Ale jednocześnie też myślałem, że bootloader wgrywa się przez programator. Czy w razie czego da się to zrobić przez arduino?? (jest opcja burn bootloader)

No ale przede wszystkim cóż to znaczy taki błąd przy próbie wrzucenia marlina i co zrobić żeby to naprawić?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 06 kwie 2013, 0:04

ostatnie 1284P sprzedawałem bez programowania - tak jak je kupiłem, chyba, że zakup była jaaaaaakiś czas temu, coś ok. 60 zł z tego co pamietam, to wtedy były z bootloaderem

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Postautor: skawikk » 06 kwie 2013, 0:30

Da się zrobić przez Arduino i dlatego dałem Ci link do zaprzyjaźnionego forum, gdzie ACC opisuje procedurę wgrywania bootloadera.

M.
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

Wróć do „Marlin Firmware”