Jak odblokowć wyświetlacz i czytnik kart w Marlinie 1.8.3

Arkadius

Jak odblokowć wyświetlacz i czytnik kart w Marlinie 1.8.3

Postautor: Arkadius » 21 lip 2017, 22:56

Witam wszystkich, niedawno rozpoczęłam swoją przygodę z cnc, a więc proszę mi wybaczyć jeśli źle sformułuje pytanie lub coś w tym stylu.

Posiadam Arduino Mega2560 oraz Ramps 1.4 z wyświetlaczem i czytnikiem kart, RepRap Discount Smart Controller
Na początek chciałbym uruchomić tylko silniki (Nema 17).
Merlina 1.8.3 skonfigurowałem korzystając z instrukcji do Marlina 1.6.4(http://feriar-lab.pl/kalibracja-drukarki-3d-czesc-1/4/) nie zmieniając nic w ustawieniach temperatur itp, tylko silniki, a gdy doszedłem do odblokowania wyświetlacza i czytnika kart to okazałe się że w wersji 1.8.3 nie mogę znaleźć, cytuje:

W zakładce „configuration.h” klikamy Ctrl+F albo Command+F dla Mac i wyszukujemy frazę:
#define REPRAP_DISCOUNT_SMART_CONTROLLER oraz #define NEWPANEL następnie z początku linijki usuwamy //
Następnie przechodzimy do zakładki „pins.h” i wyszukujemy frazę: #define RAMPS_V_1_3 i też usuwamy // z początku.

Może ktoś ma instrukcje konfiguracji Marlina 1.8.3 lub może jest możliwość wczytania g-kodu bezpośrednio z komputera ?

Dodam.
W ID Arduino poćwiczyłem z plikiem Blink, diodka mrugała " jak jej zagrałem", Marlin skompilował się i wgrał prawidłowo, a przynajmniej taki był komunikat na dole ekranu
Szkic używa 80630 bajtów (31%) pamięci programu. Maksimum to 253952 bajtów.
Zmienne globalne używają 2926 bajtów (35%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 5266 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 8192 bajtów.

Wyświetlacz świeci się "kwadracikami" a buzer buczy.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Wróć do „Marlin Firmware”